Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Резултати и впечатления от изпита

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Отг: Резултати и впечатления от изпита

    Написано от dunedanetz Виж мнението
    Стоеки си в България няма как да си поддържаш добро ниво на speaking, освен ако не ти е такава работната среда, че да имаш ежедневна комуникация с чужденци в офиса, но дори и тогава speaking-а няма да ти е особено добър, защото от личен опит знам, че в офиса се използват не повече от 100-ина думи и заучени фрази, свързани с работата ти. Speaking-а е най-големия проблем на хората, които са си учили езика тук в БГ и никога не са излизали в чужбина да го практикуват за по-дълъг период от време, разбира се изключвам екскурзиите и почивките в чужбина, където най-често се налага да казваш - can we have the bill please?
    Аз спадам към хората, които са излизали в чужбина на екскурзии, но все в страни, които не са англоезични и английският, който местните ползват е същия, който и аз ползвам - използваме максимално опростени изречения и словосъчетания, за да се разберем, а граматиката е на общо взето елементарно ниво, заради същата цел. Положителното е, че се сблъскваш с различни видове акценти.
    В работата си английски съм използвала на същия принцип - 100-тина заучени фрази и то насочени към хора (предимно по мейли), за които отново английският език не е роден (даже повечето са си българи).
    На Speaking-а имам 7,5.

    С други думи - при добро желание, човек може да се подготви достатъчно добре. Това е моето мнение.
    Last edited by chudenka; 07-10-13, 19:35.

    Comment


      #62
      Re: Резултати и впечатления от изпита

      На говоренето се гледа най-вече колко си адекватен. Дали разбираш какво се иска от теб и дали си достатъчно смел да се изразиш, дори простичко. Така че колкото си по-отпуснат и приказлив, толкова по-висока оценка ще имаш.

      Comment


        #63
        Отг: Резултати и впечатления от изпита

        Здравейте, дойде момента и аз да споделя моите впечатления от първото ми явяване.Изпитът беше в Бургас, хотел Приморец.
        S:Явих се в петък, изпитващата българка, много любезна разбира се, говорихме си за история, състезания, спорт, деца, разходки.На Q-card ми се падна да говоря за състезания, ако трябва да избирам състезание, в което да участвам, какво бих избрала - надпревара, ТВ шоу или (другото го забравих).Как ще се подготвя, какво ще правя и т.н.
        Представянето ми беше много зле, не се бях подготвила,бях си разигравала теми на работа мислейки си какво бих казала, надявах се да ми дойде музата, но уви не се представих добре.Съветът ми е дори да няма с кой да говорите, записвайте се и после се слушайте.
        L:Никакви проблеми, стори ми се даже лесен, аз съм правила 7 или 8 за цялата ми подготовка и то не, че ми е много добър английския или съм спец, ами просто нямах много време след работа с дете на 3 г., като се опитам да пусна нещо на англиски на компа и малката почва да ме пита -Какво говорят и те така, като се приспим ако не ме е пирспала тя преди нея, последните дни правех по някой лисънинг.При нас основният кандидат е мъжът ми и сенадявам той да се е представил добре този път. Темите на текстовете бяха ОК, първият беше за сезонна работа какво заплащане, настаняване и т.н.Вторият пак беше мисля на тази тема, после имаше текст за пестена на енергията на работното място гасене на лампи, скринсейвъри.Последният текст беше за обработка на текстил.Може и да омесва текстовете на L и R, но бяха прилични всички.
        R:Приличен, без Paragraf headig, което на мен много ми допадна.Темите - за работа мисля имаше, другите ги забравих или ги бъркам с L, последния текст беше за Чудовището в езерото Лох нес, там малко не ми стигна време, щото се мъчих да пиша разбано и четливо трих с гумата, писах драсках и така.
        W:Писмо - получил си поръчани от теб мебели от друг град, но има някакъв проблев с доставката, напиши писмо на мениджъра на фирмата и кажи какъв е проблема и какво да се направи за да се поправи грешката.Есето - В наши дни някои хора предпочитат да посветят по голяма част от времето си за да градят кариера, други посветяват повече време на приятели и роднини, дискутирайте двете възможности и дайте вашето мнение.
        Това е в общи линии.

        Comment


          #64
          Отг: Резултати и впечатления от изпита

          Аз и мъжът ми също бяхме във Бургас, нас също ни изпитваше българката, верно че беше доста любезна, но не съм доволна от спикинга, доста зле мина. Притеснението ми беше явно във повече, но ми се струваше че изпитващата имаше доста лошо произношение, не беше чисто и отчетливо да говори, трябваше постоянно да е моля да повтаря въпросите, стигнах до третата част и накрая приключихме...доста зле мина. Тези заветни 6-ци незнам кога ще ги видим
          Теми те се въртяха около разходките, колко често се разхождам, какво правя като се разхождам със кого се разхождам...също така за къщите и апартаментите - преимущества и недостатъци. Доста приятни въпроси, но след като са ти зададени няколко пъти със различни допълнения към тях, вече се чудех какво да отговарям. Ще видим след 13 дена.
          Дано да имаме всички късмет.

          Comment


            #65
            Отг: Резултати и впечатления от изпита

            Нещо замря тази тема за IELTS. Някой явявал ли се е тази година? Скоро имаше изпит във Бургас...

            Comment


              #66
              Отг: Резултати и впечатления от изпита

              Здравейте, хайде и аз да се похваля, днес излезе резултата от изпита на мъжа ми от 15.02 в София.
              L-8,5;R-7;W-6;S-6,5 overal-7
              От вчера и асестването от NZQA e на фаза оценка след 40 календарни дни на фаза разпределяне.
              Аз ще се пробвам на 08.03 да изкарам оверал 6,5 но ще ми е доста трудно.Ако не стане като излезе оценката от NZQA ще търсим оферта за работа, защото без 20 т. от мен ще имаме само 135.
              Стискайте палци!
              Приятен ден!

              Comment


                #67
                Отг: Резултати и впечатления от изпита

                Deizy,

                Поздравления за резултата на мъжа ти. Стискам палци и твоите да са добри и смело напред.

                Поздрави,
                Jorje

                Comment


                  #68
                  Отг: Резултати и впечатления от изпита

                  Благодаря ти Jorje, дано и ти скоро успешно да финализираш неприятната част с бумажщините.

                  Comment


                    #69
                    Отг: Резултати и впечатления от изпита

                    Поздравления Deizy, браво на вас, и мъжът ми ще се явява на 08.03. във Варна.
                    А вие ходите ли на някакви курсове или сами си учите във вкъщи и си правите тестовете които се намират в нета?

                    Comment


                      #70
                      Отг: Резултати и впечатления от изпита

                      Ани, мъжът ми и аз сами се подготвяхме, за първото явяване той беше ходил на частни уроци няколко пъти при един учител тук във Варна да му даде насоки за писмената част.След това в къщи теглените от нета тестове и от разни блогове и сайтове насоки за това как се пишат есета и писма. За спикинг мъжът ми има тренинг понеже постоянно говори с англичани по работа.

                      Comment


                        #71
                        Отг: Резултати и впечатления от изпита

                        Аз ще се явявам на Априлската дата, academic, от асесващата организация ми искат 7 on each component Academic IELTS
                        Last edited by benitabeni; 28-02-14, 17:14.

                        Comment


                          #72
                          Отг: Резултати и впечатления от изпита

                          Ani, мъжът ти получи ли писмо къде ще се проведе изпита?Аз още нямам, вероятно ще ми пратят във вторник 4 дена преди изпита.
                          benitabeni, даноизкараш нужният ти резултат!

                          Comment


                            #73
                            Отг: Резултати и впечатления от изпита

                            не Дейзи, още не са му пратили, те няколко дена преди изпита го правят както винаги. Но сигурно пак ще е във хотел Димят. И ние се готвим във вкъщи, а есетат бяхме при учител, по точно аз се готвя а мъжът ми не пипа английският а иска да го вземе))))))))) ще видим какво ще стане.
                            Успех желая на всички които ще се явяват....и дано този изпит е успешно взет.

                            Comment


                              #74
                              Отг: Резултати и впечатления от изпита

                              Здравейте и успех на всички в кои в процедура, кои на IELTS-a.
                              Имам въпрос към някои тези които бяха вчера във Варна на IELTS. Може ли някои по спомен да каже долу горе отговорите на ридинга за хвърчилото на въпрси 33 и от 36-40. Тях оцапах най-много и не спира да ме гложди какви ли са отговорите.
                              Благодаря предварително.

                              Comment


                                #75
                                Отг: Резултати и впечатления от изпита

                                Здрасти Тони, отговорите на тези въпроси от ридинга незнам дали ако някой ти отговори какво е направил, дали това са наистина верните отговори. Дано си написал верните, вече след 13 дена ще се разбере.

                                Comment

                                Working...
                                X