Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Резултати и впечатления от изпита

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Отг: Резултати и впечатления от изпита

    eNd3r, жалко, че не си доволен от себе си. Може би не е зле да потърсиш наистина помощ за Writing и Speaking, като според мен специално не е задължително да е някакъв IELTS Курс, а добър учител по английски, който ще ти даде насоки за есето, ще ти провери няколко писмени работи... И това, което permutation съветва - също. Трябва просто да осъвършенстваш леко някои неща, не да учиш наново английски. Но пък има и друго - ако ти се падне скапана тема на Writing или забутани въпроси на Speaking...има голяма доза субективизъм и късмет. Пожелавам ти успех! И следващия път да си повече от доволен.

    Jorje,благодаря за подробното обяснение. На мен ще са ми от полза детайлите. Дано след 2 седмици да се отчетеш с чудесни резултати.

    Колкото повече наближава майската дата, толкова повече ми се свива стомаха. Няколко пъти срещнах мнения, че IELTS съвсем не е най-голямото изпитание пред имиграцията, обаче тия хора дали са мислели така преди самия изпит???

    Comment


      #47
      Отг: Резултати и впечатления от изпита

      Колкото повече наближава майската дата, толкова повече ми се свива стомаха. Няколко пъти срещнах мнения, че IELTS съвсем не е най-голямото изпитание пред имиграцията, обаче тия хора дали са мислели така преди самия изпит???
      За мен ИЕЛТС беше най-голямото изпитание, от него зависеше дали ще събера точки за АУ или ще пробвам в НЗ. Преди изпита бях ок, но 2те седмици чакане...всеки ден проверявах сайта с резултатите да не би случайно да ги публикуват по-рано (разбира се че не). След ИЕЛТС всичко си тръгна по мед и масло, всичко беше ясно и добре организирано по Австралийски, даже и с чакането взех да свиквам по едно време
      Успех на борещите се с ИЕЛТСА!

      Comment


        #48
        Отг: Резултати и впечатления от изпита

        @permutation:
        Като се замисля за практиката си по говорене - мисля, че там трябва да е проблема - аз реално съм говорил английски не повече от 5 пъти през последните 10 години (това включва и говоренето на двата теста ). Просто средата ми не е свързана по никакъв начин с разговори на английски - от време на време пиша някой имейл на английски, но дори и това е два-три пъти в годината. Явно ми трябва практика, за да се "пречупя" да говоря. Предполагам, че правя и много граматически грешки, за да се получи толкова нисък резултат, но няма как да си ги хвана сам. Може би бях прекалено самоуверен от самото начало, че ще се справя сам.
        Определено ще потърся някой курс за говорене, но това ще стане по-нататък, след юли (има доста езикови школи, които предлагат подготвителни курсове за IELTS). Със сигурност обаче няма да е в Британика - имам лош опит от тях - мога да споделя подробности, ако някой се интересува.
        За assessment-а за образование и опит - няма значение от коя организация ще бъде направен - навсякъде искат минимум 7 на всеки модул. Освен това ако нямам IELTS 7, губя 10 точки и падам под лимита от 60. Поправете ме ако греша (отдавна не съм го проверявал това), но за 10 точки на IELTS също се гледат оценките на всеки от модулите, а не общата. Защото ако се гледа общата, при първия ми изпит имах 8.0, което би ми докарало всъщност 20 точки .
        @Jorje:
        На моя първи изпит жената също беше българка и аз бях доста изненадан, тъй като си мислех, че изпитващите са само native speakers. Не мисля обаче, че това е оказало някакво влияние върху самия изпит.
        Успех с резултатите - дано да са такива, каквито ти трябват.
        @chudenka:
        Не мисля, че има друго изпитание по пътя за емиграция, което до такава степен да зависи от теб самия - след това просто се подготвят и изпращат документи и се чака, така че според мен това си е най-натоварващата част, но пък аз не съм стигнал доникъде, така че може и да съм в грешка .

        Comment


          #49
          Отг: Резултати и впечатления от изпита

          Написано от anita82 Виж мнението
          За мен ИЕЛТС беше най-голямото изпитание, от него зависеше дали ще събера точки за АУ или ще пробвам в НЗ.
          Е, не съм само аз с тази мисъл значи.... И на мен ми се струва най-голямото препятствие за заминаването по същите причини - +10 точки и голяма доза несигурност.


          eNd3r, на мен ми е безкрайно интересно защо не си доволен от Британика. Не знам дали е подходящо за тази тема или за друга, но те моля да споделиш.

          Comment


            #50
            Отг: Резултати и впечатления от изпита

            Chudenka, отговорих ти в темата за курсовете в София.

            @MyCTaKaP добавка: Препратка към отговора
            Last edited by MyCTaKaP; 10-04-13, 11:23.

            Comment


              #51
              Отг: Резултати и впечатления от изпита

              За ОЗ:

              0 т. = поне 6 на всеки модул на ИЕЛТС (теоретичен минимум за заминаване)
              10 т. = поне 7 на всеки модул на ИЕЛТС
              20 т. = поне 8 на всеки модул на ИЕЛТС

              За НЗ:

              0 т. = поне 6.5 обща оценка на ИЕЛТС - не съм проверявал скоро, но няма причина да го променят
              Няма точки за ИЕЛТС в нашата система, но е ключов за заминаване.

              Comment


                #52
                Отг: Резултати и впечатления от изпита

                eNd3r, мерси.

                Имам въпрос към вече явилите (записалите се) на/за изпита - кога ви изпратиха данни за достъп до онлайн базираните обучителни материали на сайта на Британски съвет?
                На мен ми казаха, че ще ми ги изпратят по мейла уж...

                Comment


                  #53
                  Отг: Резултати и впечатления от изпита

                  Chudenka,

                  Аз си платих изпита online и след няколко дни ми изпратиха потвърждение,че всичко е ОК и в същият email ми изпратиха достъп до база данни.

                  За протокола - не съм ги ползвал.

                  Jorje

                  Comment


                    #54
                    Отг: Резултати и впечатления от изпита

                    Днес излязоха резултатите от 22 юни от Варна и аз бързам да се похваля Аз имам средно 6.5, а мъжо 7.0 Много сме щастливи и продължаваме нататък

                    Comment


                      #55
                      Отг: Резултати и впечатления от изпита

                      DanyGod, честито! Успех и занапред.

                      Comment


                        #56
                        Отг: Резултати и впечатления от изпита

                        Написано от DanyGod Виж мнението
                        Днес излязоха резултатите от 22 юни от Варна и аз бързам да се похваля Аз имам средно 6.5, а мъжо 7.0 Много сме щастливи и продължаваме нататък
                        Браво и успех за по-нататък!

                        Comment


                          #57
                          Отг: Резултати и впечатления от изпита

                          И аз да споделя моите резултати от изпита на 21 септември в София: R-8, W-7, L-6.5, S-6.5, общо -7

                          За НЗ - достатъчно.

                          Малко ме учуди оценката на говоренето защото ми се стори че мина доста гладко и очаквах там повече, но нямам опит с говорене и явно допускам граматически грешки. И още, мисля че изпитващата беше същата българка за която се споменава в темата.

                          Сега остава и съпружеското тяло да се пребори

                          Comment


                            #58
                            Отг: Резултати и впечатления от изпита

                            Поздравления Ния

                            и успех за напред

                            Comment


                              #59
                              Отг: Резултати и впечатления от изпита

                              Много добър резултат Ния, пожелавам ви успех и късмет.

                              Comment


                                #60
                                Отг: Резултати и впечатления от изпита

                                Препрочитах темата за IELTS и ситуацията с eNd3r от април до голяма степен би важала и за мен когато се явявам на изпита. Забелязвам голяма разлика в уменията си при слушане и четете от една страна, и писане и говорене от друга страна. Според мен това е синдрома на не-излизалите в чужбина хора, които са учили английски преди доста време. Стоеки си в България няма как да си поддържаш добро ниво на speaking, освен ако не ти е такава работната среда, че да имаш ежедневна комуникация с чужденци в офиса, но дори и тогава speaking-а няма да ти е особено добър, защото от личен опит знам, че в офиса се използват не повече от 100-ина думи и заучени фрази, свързани с работата ти. Speaking-а е най-големия проблем на хората, които са си учили езика тук в БГ и никога не са излизали в чужбина да го практикуват за по-дълъг период от време, разбира се изключвам екскурзиите и почивките в чужбина, където най-често се налага да казваш - can we have the bill please?

                                Comment

                                Working...
                                X