Съобщение

Collapse
No announcement yet.

State sponsorship

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Отг: State sponsorship

    Изобщо не е offtopic, ами е нещо което касае всички ни.
    Ще следя развитието с интерес.
    Много неприятна случка
    Дано всичко да е наред.

    Comment


      #62
      Отг: State sponsorship

      Продължавам off topic-a, за да се поучат и други от моя опит.

      Ходих в Районното полицейско управление, убих 1-1.5 ч. от моя живот в попълване на молби и заявления, след което любезно ми беше обяснено, че разкриват такива неща само по филмите. Даже ми обясниха ЗАЩО няма да го разкрият и къде ще срещнат спънки и ще се откажат. Чудно...имат си сценарий, даже.

      Ама кака chudenka се раззвъня по телефоните и другата седмица ще ходя в ГДБОП, за да подам и там жалба или каквото им душа иска.

      За какво да следите всички вие - троянски коне и fishing сайтове или за незапознатите - сайтове, които дублират едно към едно оригиналните, но имат мъъъничка разлика в името. Това може да е разлика в домейна, вместо gov да е org или вместо au да е an, изобщо всичко, което лесно може да бъде пренебрегнато от човешкото око, като разлика. Понеже се уплаших, че може да съм попаднала на fishing сайт, веднага проверих това. Малко лирично отклонение - готова съм да пратя 450 долара по дяволите, само и само да нямат данните ми при тях - сканиран паспорт (!), адрес, информация за местоработата ми - абе всичко, което искат при асесмънт! Какво направих:
      - влязох в правителствения сайт на австралийските имиграционни;
      - издирих pdf, в който са изброени всички оценяващи организации, техните и-мейли и сайтове;
      - влязох на сайта през техния линк във файла;
      - въведох си потребителско име и парола;
      - отидох на Application Status;
      - отдъхнах си, че apllication-ът ми е при Authorised assessor.

      Моята логика казва, че щом са ми назначили оценител и работят по моите бумаги, значи парите и документите са на правилното място.

      Междувременно получих мейл от единия сайт, от който е пазарувано с моята кредитна карта. Пичовете ми казват, че са блокирали поръчката и няма да теглят парички. Добре...

      Остава още една сума, която моята банка ще оспорва и очаквам развитие близките дни.

      Вместо да си уча за IELTS и да се притеснявам как ще ме оценят от ACS, гледайте с какво се занимавам....

      Comment


        #63
        Отг: State sponsorship

        Няма невъзможни неща, но както го описваш едва ли е от сайта на ACS (освен ако по цялата верига от сайта на имиграционните до ACS, не са били фишинг ), нито от двата ПОС терминала преди това. Прегледай служебния лаптоп. Ти имаш ли пълни привилегии на него - да няма достъп някой отдалечен админ?

        От сайта на банката каква информация ти показва за транзакцията от 450$? (ще сверя с моята от миналия Октомври)

        На мен след плащането за визата ми се обадиха от банката да питат дали знам за транзакция от почти 5 хил. лв. към Австралия.

        Comment


          #64
          Отг: State sponsorship

          Написано от permutation Виж мнението
          Няма невъзможни неща, но както го описваш едва ли е от сайта на ACS (освен ако по цялата верига от сайта на имиграционните до ACS, не са били фишинг ), нито от двата ПОС терминала преди това. Прегледай служебния лаптоп. Ти имаш ли пълни привилегии на него - да няма достъп някой отдалечен админ?

          От сайта на банката каква информация ти показва за транзакцията от 450$? (ще сверя с моята от миналия Октомври)

          На мен след плащането за визата ми се обадиха от банката да питат дали знам за транзакция от почти 5 хил. лв. към Австралия.
          Ще прегледам служебния лаптоп отново, приемам всякакви препоръки за antispyware, antimalware и каквато още антивирусна програма се сетите. Имам пълни права на него. Отдалечен админ не може да се върже, защото аз не работя дирекшън НА него, а чрез VPN и Remote Deskop. Та не знам как админ би могъл да стигне до лаптопчето....ма знам ли...

          На разпечатката от банката за транзакцията от 450 долара се вижда следното:

          POS 450.00 AUD --час на транзакцията-- AUSTRALIAN COMPUTER / SYDNEY / Курс 0,63278/

          За 5 бона сигурно и на мен ще ми се обадят, ама явно са решили, че за 450 долара не е необходимо. Обаждали са се за хотели в Азия, ама те си бяха истински плащания.

          Не познавам всички способи за идентифициране на такъв род крадци, ама освен да се свържат със сайтовете, където са пуснати поръчките и да изискат по служебен път IP адресите, от които са извършени. Обаче, ако са динамични IP-та...Някак не мога да се примиря, че пиеш една студена вода, банката ти връща оспорените транзакции, палиш свещи и правиш молебени да не ти се случи пак.

          П.П. Нещо, което ми направо впечатление. Понеже преди да събмитна всичко към ACS им писах 2-3 пъти мейл, всеки път след моето писмо, получавах автоматичен отговор тип "Благодарим ви...дрън-дрън...ще се свържем с вас в рамките на еди колко си време". Впоследствие получавах отговор от човек. Като им писах снощи, че са ми хакнали кредитната карта, не получих такъв автоматичен отговор (за сефте). И отговор от човешко същество нямам...И се чудя що така...?

          Comment


            #65
            Отг: State sponsorship

            Привет и от мен, Малвина!
            Първо да спомена, че форума е наистина добре синтезиран. Научих много нови и полезни неща за кандидатстването към ОЗ.
            Ето и моят казус:
            Професията ми е служител в рекламна агенция/печатница - 9 год. стаж
            Има я единствено в списъка на Тасмания - 392111 Print Finisher. Списъкът им не беше обновен, но след като им писах ме увериха, че в новият (който ще излезе до месец) моята професия отново ще я има. Радост! Едно изречение, обаче ме притесни:

            If you are not a Tasmanian graduate you should have an occupation on the Tasmanian SMP list AND require either a job offer, strong interest from Tasmanian employer(s)or substantial and current links to Tasmania. In other words, applicants who have not secured either are not eligible to apply.

            Попитах ги дали след като премина IELTS и Positive Аssessment, ще мога да кандидатствам за спонсорство от Тасмания без конкретно предложение за работа??....... и отговора :

            Dear.....As you see on our website, a job offer is a mandatory requirement for Tasmanian sponsorship. This is because Tasmania currently has the highest unemployment rate in Australia and there are not many skilled vacancies available for skilled migrants. We cannot irresponsible to sponsor applicants, while their chance to secure skilled employment in the state is fairly slim. Accordingly, it is our view that we need to restrict our sponsorship to those who have already secured a job offer or have substantial existing links to the state (i.e. graduates from the University of Tasmania). Regards....

            Вие очевидно сте хора с опит, моля Ви за съвет....това затворена врата ли е за мен или има и други начини?
            Благодаря предварително.
            Last edited by malvina; 08-09-13, 15:08.

            Comment


              #66
              Re: State sponsorship

              Здравей Малвина,

              И аз попаднах в подобна ситуация януари 2010 като кандидатствах за щатско спонсорство от Канбера (Австралийската столична територия). С тази разлика, че там нямаше предупреждението да имам предложение за работа, силен интерес от работодател, или роднини. И така, подадох с професия, която беше "зелена" (има достатъчен интерес от работодатели и достатъчно открити работни места). Освен това АСТ беше с най-ниска (и май все още е) безработица в Австралия. Какъв шок изживях, след като получих отказ с причина: "Дадохме вашето резюме на комитет във вашата индустрия и те решиха, че нямате големи шансове за намиране на работа". Шок и ужас!

              Ако нямаш роднини и предложение за работа, то тогава би могло да се пробваш да започнеш кореспонденция с потенциален работодател и да получиш уверение, че от хора като теб има нужда и че лично този работодател се интересува и има работа за кандидати като теб (или ще има в обозримо бъдеще). С това може да кандидатстваш. Иначе си е мара втасала.

              Comment

              Working...
              X