Съобщение

Collapse
No announcement yet.

State sponsorship

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Отг: State sponsorship

    То затова от НОИ може да ти я разпечатат със всички задължителни реквизити за превод и заверка
    Просто им кажи, че ти трябва справка за стаж за друга държава са ти поискали като си кандидатствал за работа примерно. Ама звънни първо в НАП, че те май вече държат тази информация.

    Разпечатка от интернет може да послужи, ако нямаш референции от всички работодатели, но тези от които имаш фигурират в разпечатката. Спокойно може да обясниш, че нямаш връзка с всички (особено ако си работил за кратко по проекти на много фирми - доста обичайно за НЗ). И друго - правното правило (каква тавтология само!) че ако имаш данни за началото и края на нещо (първи и последен работодател), то стажът между тях се подразбира и няма нужда от доказване. Не е съвсем вярно, но ако можеш да предоставиш разпечатката + работодател 1, 3, 8, и последен, никой няма да постави под въпрос дали наистина си имал 2, 4, 5, 6, 7

    Comment


      #47
      Отг: State sponsorship

      Благодаря за бързия отговор. Всъщност става дума за общо 3 работодателя, така че референции от работодател може да се окаже по-бързия вариант отколкото да забъркам и Администрацията Все пак ще проверя и в НОИ, така и така са ми наблизо.

      Comment


        #48
        Отг: State sponsorship

        Привет,

        Тук взе да става все по-интересно. Ако от НОИ или НАП наистина могат да извадят подобен документ ( за трудовият стаж), ще е наистина прекрасно. Макар, че съм сигурен, че докато ги убеждавам да го направят ще се радвам още повече, че няма да ги видя скоро отново. Аз също съм осигуряван без хитрини и ми беше малко притеснено как ще си доказвам стажа при положение,че са били все фирми по проекти и за по 2-3 години. Сега с подобна разпечатка и референции и да видим какво ще кажат ЕА.

        Благодаря за информацията Ник :-)

        Jorje

        Comment


          #49
          Отг: State sponsorship

          Тъкмо се зачетох по въпроса. Явно пореди се издавало от НОИ, а сега от НАП.

          Comment


            #50
            Отг: State sponsorship

            Така,

            ако съм разбрал правилно - отиваме в НАП при "любезните" и "всичкознаещи" лелички и им казваме да ни направят "СПРАВКА-ДАННИ ЗА ОСИГУРЯВАНЕ ПО ЕГН ЗА ПЕРИОДА ......... ДО 2013". И този документ ( който трябва да е с мокър печат и подпис) го превеждаме. Въпросът е дали ще е нужно да го легализираме?

            Някой да е минал скоро по тази пътека?

            Jorje

            Comment


              #51
              Отг: State sponsorship

              Това означава ли, че с тази бележка от НАП и референции от работодателите (всичките тези неща преведени и заверени при нотариус) може спокойно да си докажеш трудовия стаж пред всяка една чуждестранна организация.

              Comment


                #52
                Отг: State sponsorship

                ogimaster - така изглежда. Надявам се някой минал скоро по пътеката да внесе пояснения. Ако не, след IELTS-a другият месец аз ще им ги изпратя тези документи и ще видим дали ще са им достатъчно доказателство.

                Jorje

                Comment


                  #53
                  Отг: State sponsorship

                  За Австралия, за PR визи:
                  За асесмънт към ACS (не знам за другите организации) се изискват само препоръки от работодател(и) и диплом(и).
                  След това за пред DIAC, според официалните изисквания е препоръчително да се добави към препоръките и 1 фиш за работна заплата от последния работодател.
                  На доста хора, зависи от случая, обаче кейс офисърите им искат и фишове за заплати за целия период или данъчни декларации, но това не е задължително. Ако поискат данни за целия период, предполагам че и подобен документ за осигуряване от НОИ или НАП ще свърши работа.
                  За документие които са само за пред DIAC, могат да се качат само преведени и след това сканирани в цвят.

                  Comment


                    #54
                    Отг: State sponsorship

                    Следното да се приеме само за мнение и да се четат условията:

                    Легализират се само:
                    1) акт за раждане
                    2) диплома за висше образование
                    3) гражданско състояние
                    4) свидетелство за съдимост

                    Първите 3 в МВнР и струва солено, а последното в Мин на правосъдието.

                    За останалите неща или оригинал + превод, или копие + нотариална заверка на копието + превод

                    Comment


                      #55
                      Отг: State sponsorship

                      Дали биха приели варианта копие + нотариална заверка на копието + превод на споменатите документи? Нали смисълът на това да си издавам дубликати на актовете за раждане и акта за граждански брак е невероятния правоъгълен печат...ще приемат ли нотариално заверено копие? Предпочитам, ако ме карат да пращам нещо по обикновената поща да е заверено копие, вместо оригинал (по-точно дубликат на оригинал)....свиди ми, с други думи. Някой пробвал ли е?

                      Comment


                        #56
                        ВАЖНО: Какви документи изисква и приема ИНЗ

                        ВАЖНО: Какви документи изисква и приема ИНЗ

                        Според това: http://www.immigration.govt.nz/migra...pply/evidence/

                        Ще приемат нотариално заверени преведени копия.

                        Comment


                          #57
                          Отг: State sponsorship

                          а тези от DIAK дали със сигурност искат документи от НАП за доказване на стажа, при положение че имаш рференции от шефа и от двема , трима колеги - че аз смятам да скрия 4 години от стажа си (понеже не са ми по специалността ) и да ги заменя със други (малко сложно) но като дати от ...до мога да докажа със референции, но не и по средата - малко сложно е при мен. Единствено ме притеснява ако DIAC накрая поиска цялостна справка на стажа от НАП.

                          Comment


                            #58
                            Отг: State sponsorship

                            Здрасти Анни,

                            Никой не иска нищо "със сигурност" - при над 190 страни в света е невъзможно да ти кажат от коя страна какви са изискванията. Не е малко, че имат упътване за всяка страна за медицинските и за свидетелствата за съдимост (такива има в БГ, в много други страни се издават от полицията).

                            Стаж се доказва най-вече с референции от работодател, които да могат да се проверят по телефона - за мен се бяха обаждали в САЩ на тамошния ми работодател и след като са се представили само са питали дали имат работник "Ник..." и дали е работил там от 200х година. С това, което им пратиш не бива да ги усъмниш - трябва да е минимално, НО достатъчно да покаже, че наистина си имала стаж при еди-кой си работодател.

                            Поздрави и успех!
                            Ники

                            Comment


                              #59
                              Отг: State sponsorship

                              Здрасти Ники , определено това ме успокои, понеже аз вече съм подготвила нужните референции) но ме чака ИЕЛТС през юни.

                              Comment


                                #60
                                Отг: State sponsorship

                                Аз влизам да споделя едно преживяване off topic, ама така или иначе не знам в коя друга тема ще е по-удачно... Ще следвам хронологията на събитията. На 19 февруари късно вечерта си Submit-вам application-а към ACS за оценяване. Плащам с кредитна карта 450 австралийски долара в техния сайт. Всичко това се случва от служебния ми лаптоп, който ползвам почти изцяло за работа, изключително рядко се ползва за нещо друго (проверка на имейл и тем подобни). Получавам смс нотификация на телефона си за всяка транзакция, извършена с кредитната ми карта (слава Богу!). Почти 48 часа по-късно (което прави вчера вечерта) получава 2 смс-а с разлика от 5 мин за направени плащания в британски сайтове с моята карта. Шах с пешката! Веднага се обадих на банката и ми блокираха картата. Малко след това получавам 3-ти смс, пак се опитали да платят с картата, но този път транзакцията им не минала. Гадовете се усетиха явно, че кранчето спря и повече не опитаха. Преди плащането към ACS съм ползвала картата на 2 ПОС терминални устройства, едното 10 дни по-рано, а другото преди него дори, в магазини от големи вериги (картата не е изпускана от поглед).
                                Писах едно мейлче до ACS да си чекнат сигурността на с-мата за плащане, 'щото еди-какво-си. В никакъв случай не ги обвинявам, винаги съществува възможност проблемът да е локално в моя компютър (първоначалния скан с антивирусната нищо не показа, но ще пускам още с други програми) или да са ми скимирали картата по някакъв начин на някое от ПОС терминалните у-ва, които съм ползвала.
                                От ACS нямам отговор още, въпреки, че при тях е минал цял един работен ден, откакто им изпратих мейла.
                                Та....просто си имайте едно на ум.
                                Днес ще ходя в полицията и в ГДБОП.

                                П.П. Тази седмица ми е мнооого куца. А, дано поне асесмънта мине успешно в опровержение на предното изречение...

                                Comment

                                Working...
                                X