Съобщение

Collapse
No announcement yet.

State sponsorship

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Отг: State sponsorship

    Забележи, всички подали с 60 точки до 4 Март са били поканени (cut offs):

    Home Affairs brings together Australia's federal law enforcement, national and transport security, criminal justice, emergency management, multicultural affairs, settlement services and immigration and border-related functions, working together to keep Australia safe.


    Единственото което допълнително трябва да съобразиш е дали случайно за твоята конкретна специалност квотата не е запълнена. Тогава ще получиш покана чак след 1 Юли ако няма допълнителни промени - това го провери от главната страница на Skillelect, Reports, Occupation ceilings. Аз като го гледам, само ICT Business & System Analysts се оценяват от ACS, които са със запълнена квота.

    Comment


      #32
      Отг: State sponsorship

      permutation, мерси за линковете.

      Пак малко извън темата, но сега видях, че към 18 февруари моята квота се е напълнила на 1/3. Това не ми вдъхва много надежди... Докато получа Assessment, да взема IELTS, мъжът ми да го вземе...

      Обаче съвсем не разбирам едно нещо. В списъка с квотите има професии, като:
      1311 Advertising and Sales Managers
      1324 Policy and Planning Managers
      1325 Research and Development Managers
      Как фигурират в този списък, а ги няма в SOL?!?

      Comment


        #33
        Отг: State sponsorship

        Извинявам се за намесването, ама това значи ли ,че до Март са подали "само" 794 човека? Защото, като гледам статистиката на предишните месеци е доста по-голяма цифрата.

        Jorje

        Comment


          #34
          Отг: State sponsorship

          Jorje, и аз се чудя същото... но би трябвало да е така.

          Чуденка, щом като само 1/3 от квотата е заета за 8 месеца и половина, мисля че няма да имаш проблем.
          Ако си със 190 (щатско спонсортство) специалността може да не е в СОЛ, но пак има квота и за тези специалности.

          Comment


            #35
            Отг: State sponsorship

            permutation, аз също гледайки report-а не ми стана ясно колко хора са били подали заявление за кандидатстване. Разбрах, че 794 са получили покани, но каква е общата бройка и кога тези 794 души са си подали заявленията, също не разбрах.

            Пише:
            "The highest ranked clients by points score are invited to apply for the relevant visa. For clients who have equal points scores, the time at which they reached their points score for that subclass (referred to as the visa date of effect) determines their order of invitation."

            Т.е. хронологично по реда на подаване на исканията за кандидатстване, им се пращат покани на хората. Но не видях някъде да пише, че всички подали, са получили покани.

            На моето горно питане май получих частичен отговор от самата себе си. Зарових се по сайтовете на отделните щати и видях, че всеки щат си има свой SOL списък. И там може да има професии, които ги няма в унифицирания SOL списък за independant candidates (189). Аз го разбирам така: ако само щата Western Australia търси циркови артисти, изкарваш IELTS, подаваш си док-ти за assessment към съответната оценяваща организация, получаваш одобрение. Подаваш док-ти за Skilled - Nominated or Sponsored (Provisional) (subclass 489) visa

            , там има друг, разширен SOl списък, до колкото схващам.

            П.П. Permutaion, писали сме заедно.... Сега ти прочетох отговора. Вярно, че срокът е 8 месеца...аз до 18 февруари го броя сякаш почва от началото на календарната година...

            Comment


              #36
              Отг: State sponsorship

              chudenka, аз го разбирам така: Взимаш IELTS, подаваш към съответните щатове ( които си има their own SOL) и от там вече за sponsored visa. Макар,че това с подаването към щатовете не ми е много ясно. Освен това ми направи впечатление още преди време, когато им преглеждах листите, че отделните щатове си имат различни изисквания за IELTS за една и съща специалност - предполагам в зависимост от търсенето.

              permutation - ти какво мислиш по въпроса?

              Jorje

              Comment


                #37
                Отг: State sponsorship

                Написано от Jorje Виж мнението
                chudenka, аз го разбирам така: Взимаш IELTS, подаваш към съответните щатове ( които си има their own SOL) и от там вече за sponsored visa. Макар,че това с подаването към щатовете не ми е много ясно. Освен това ми направи впечатление още преди време, когато им преглеждах листите, че отделните щатове си имат различни изисквания за IELTS за една и съща специалност - предполагам в зависимост от търсенето
                Ох, да, изпуснала съм кандидатстването за спонсорство преди кандидатстването за виза.
                Между другото за New South Wales не намерих изискванията за IELTS според професиите...Аз ли не съм гледала, където трябва?

                Comment


                  #38
                  Отг: State sponsorship

                  Чуденка, най-долу има една таблица с cut off dates. На нея пише че последния поканен с най-нисък брой точки (60) е подал на 4 Март и веднага е бил поканен. Пък и самия факт, че са поканени само 794 при по-голяма квота говори че всички подали редовни ЕОИ и не им е запълнена квотата по специалността са получили покана.
                  Аз бях с 65 точки и получих веднага покана през Ноември, но тогава cut off за тези с 60 точки беше мисля някъде през Октомври или Септември (ако ти се занимава можеш да видиш и старите репорти)
                  Не знам дали някой може да ти гарантира че ще получиш веднага покана, но е много вероятно.

                  Comment


                    #39
                    Отг: State sponsorship

                    chudenka - http://www.business.nsw.gov.au/__dat...W-20130206.pdf

                    не мога да открия дали съм го виждал за NSW IELTS изискванията, ама ще се поразровя повечко.

                    Jorje

                    Comment


                      #40
                      Отг: State sponsorship

                      Написано от chudenka Виж мнението
                      Ох, да, изпуснала съм кандидатстването за спонсорство преди кандидатстването за виза.
                      Между другото за New South Wales не намерих изискванията за IELTS според професиите...Аз ли не съм гледала, където трябва?
                      Според мен просто трябва да отговаряш на общите изисквания за виза - да имаш поне 7 на IELTS.
                      В списъците на другите щати гледам, че дори има изискване за ниво 6, но това по-скоро е изключение, отколкото правило.

                      Comment


                        #41
                        Отг: State sponsorship

                        Написано от Jorje Виж мнението
                        permutation - ти какво мислиш по въпроса?

                        Jorje
                        Ами мисля че си прав Хорхе, ама аз далеч не съм спец по въпроса.

                        Comment


                          #42
                          Отг: State sponsorship

                          Написано от ogimaster Виж мнението
                          Според мен просто трябва да отговаряш на общите изисквания за виза - да имаш поне 7 на IELTS.
                          В списъците на другите щати гледам, че дори има изискване за ниво 6, но това по-скоро е изключение, отколкото правило.
                          Оги, за да отговаряш на изискванията за виза може и под 7 да имаш, но няма да вземеш точки за език. Така че не е сигурно изобщо, че имат такова условие за IELTS.

                          Jorje, същия файл с occupation list гледах, та затов асе чудех имат ли изискване за език. Или си казват - ми те, ако нямат, ще ги резнат на визата.

                          Чуденка, най-долу има една таблица с cut off dates. На нея пише че последния поканен с най-нисък брой точки (60) е подал на 4 Март и веднага е бил поканен.
                          Не знаех, че така се тълкува последната таблица...

                          Comment


                            #43
                            Отг: State sponsorship

                            Леле, колко време не съм чел и сега накуп изчетох темата и може да изпусна да се изкажа по всяка повдигната тема

                            1. Трудова книжка - това си е едно българско изчадие дето нигде по света го няма (освен може би в братска Русия). Най-близко до това да си преведеш трудовата книжка е да си извадиш справка от НОИ (или да си разпечаташ сам, ако имаш ПИК код от тях и може да си виждаш осигуровките). Ако те ти го издадат може да го преведеш и готово. Проблемът е, че не всички се осигуряват на реална професия и това може да доведе повече до главоболия с имиграционните, защото те ще смятат опит на позиция еднаква или близка до кандидатстваната, а останалия стаж ще игнорират.

                            2. Граждански брак - мисля, че няма нужда. Отиваш до местната ГРАО в общината по местоживеене и си изваждаш удостоверение за гражданско състояние (на мен такова само ми искаха) - в него пише семейното ти положение и т.н. Искаш го за чужбина. Не знам дали правят като акта за раждане, но обикновено като кажеш "за чужбина" или "с правоъгълен печат за заверка" ще го направят. Оттам вече превод и легализация в МВнР.

                            3. Точките дето са свалени на 60 - много се окакаха с имиграционната политика и сега се опитват да замажат положението, че сийките в канцелариите се чудят какво да правят без кандидати, че изискванията са малко недомислени и има много малко реални начини да се вземат точки. Това не пречи моята молба от юли 2008 да събира прах с ИЕЛТС 9...

                            Comment


                              #44
                              Отг: State sponsorship

                              Ники, недей така да ме обезкуражаваш. Че аз, ако не изкарам над 7 на IELTS едвам ще докарам 60-така.

                              Аз да ви споделя, малко извън темата, но вчера започвам да качвам документи в профила си в ACS и се облещих на табчето с Employment Experience. Аз чинно си бях подготвила трудовия договор, моите познати (мъжът е оценяват също от ACS), са представили трудови договори. А сега с удебелен шрифт са написали, че няма да оценяват и не приемат следните док-ти:....дрън-дрън employment contract. Викам си "И таз добра!". Писах на комисията (те, пък, много бързо отговориха), но карат по устав - не може! И така, написах си собственоръчно Employment Reference, което прекият ми ръководител ще подпише. Да е жив и здрав! За щастие за него не ми трябва оторизиран свидетел. Попсле познатата схема - нотариус, превод на печата на нотариуса....отиде още 1 седмица. А мислех вече да съм си submit-нала application-а и да съм (ако не друго) $450 назад.

                              Comment


                                #45
                                Отг: State sponsorship

                                Написано от NikiG Виж мнението
                                Най-близко до това да си преведеш трудовата книжка е да си извадиш справка от НОИ (или да си разпечаташ сам, ако имаш ПИК код от тях и може да си виждаш осигуровките). Ако те ти го издадат може да го преведеш и готово. Проблемът е, че не всички се осигуряват на реална професия и това може да доведе повече до главоболия с имиграционните, защото те ще смятат опит на позиция еднаква или близка до кандидатстваната, а останалия стаж ще игнорират.
                                Ха, това е нещо ново за мен. В моя случай, тъй като съм се осигурявал на реалната си професия, ще е по-лесно да си извадя такава справка вместо да се свързвам с всеки от работодателите си поотделно. Ники, според теб има ли значение за имиграционните (мен лично ме интересува INZ) кой от двата варианта ще им представя? Т.е. биха ли повярвали (приели за достоверно) повече на писмо от работодател отколкото на преведена разпечатка от интернет (то това няма как и да се завери от нотариус дори)?

                                Comment

                                Working...
                                X