Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подготовка за IELTS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Отг: Подготовка за IELTS

    Написано от Veny Виж мнението
    горещо препоръчвам italki.com и verbling.com като места за подготвка за говоренето.
    Здрвейте, въртят ми се из главата подобен род обучения по езика. Можете ли да ми дадете координати на вашия учител, както и какъв беше метода му, той всъщност е най-важен. Гледам, че цените им са доста сериозни, вие колко часа ползвахте при него. Общо взето всякаква информация от подобен род би била полезна на мен, а и не само предполагам. Мерси, предварително. Успех с начертаните цели.

    Comment


      #62
      Отг: Подготовка за IELTS

      Здравейте! Аз не съм посещавала никакви курсове за IELTS, тъй като за reading и listening частите се подготвях сама. За писането и говоренето, мисля че индивидуалния подход е много важен, особено когато е с native speaker.
      За verbling не мога за кажа нищо все още, тъй като не съм го ползвала (смятам за го използвам за второто ми явяване, тъй като моя учител преподава и там). За italki-всеки ученик има право на 3 пробни сесии по 30 мин. на намалени цени, за да си намери подходящ учител. Аз лично се възползвах от тях. И тримата учители ми казаха, че според тях съм за около 6 на говоренето. След като си избрах моя учител (казва се Ian, англичанин) правихме пробни изпити за говоренето. В моя случай, нямах нужда от допълнителни уроци, свързани с граматика и тн, така че правихме само говорене на различни теми. Той ми е казал, че ако усети че даден ученик има нужда, му казва че трябва да преговори или научи части от граматиката, които са му слаби и да се върне крачка назад. След всяка тема, на която говорим, ми дава подходящи думи, collocations, фразови глаголи, които биха звучали добре в тази тема. Всеки има опцията преди да му започне подготовката да си обсъди с учителя как вижда уроците си и от какво има нужда. Аз лично преди всеки урок имах куп въпроси - как се казва това.... на английски и той търпеливо ми отговаряше на всичко. Поправя ми граматически грешки, след като съм се изказала. Може би най-хубавото на този метод е, че можеш да запишваш сесиите си. Аз лично имах 11 урока по 1 час и моя учител нямаше нищо против да ги записвам (има различни безплатни програми, които записват разговори по skype, а последно ползвахме zoom, където може да записваш сесията без допълнителен софтуер). След като ми свърши урока, си го гледах още веднъж и си правих бележки, за да не губя време по време на самия урок, което намирам за крайно удобно и полезно. Така също имаш възможност да се чуеш как говориш и сам да си чуеш грешките. Темите за пробните изпити бяха базирани предимно за темите, за които се знае че са се падали скоро на разни места по света.
      Цените наистина не са ниски, но аз предпочитам за вложа малко повече време и пари в подготовка, тъй като и самия изпит не е хич евтин.
      Успех на всички!

      Comment


        #63
        Отг: Подготовка за IELTS

        То аз всъщност не се изказах както трябва маи.
        IELTS съм взел с нужния ми резултат юли месец и живот и здраве догодина ми предстои приземяване на една също далечна страна като AU, но в посока запад.
        Тъй като знам, че изпита е едно нищо в сравнение с познанията, които трябва да имаш за да се интегрираш бързо, мисля да ползвам учител само за говорене, да си пречупя произношение и т.н.
        Та така, иначе видях че имат безплатни, но ми се струва някак си задължаващо след това да им платиш за курс.
        Мерси за разяснението!

        Comment


          #64
          Отг: Подготовка за IELTS

          Написано от tonny Виж мнението
          То аз всъщност не се изказах както трябва маи.
          IELTS съм взел с нужния ми резултат юли месец и живот и здраве догодина ми предстои приземяване на една също далечна страна като AU, но в посока запад.
          Тъй като знам, че изпита е едно нищо в сравнение с познанията, които трябва да имаш за да се интегрираш бързо, мисля да ползвам учител само за говорене, да си пречупя произношение и т.н.
          Та така, иначе видях че имат безплатни, но ми се струва някак си задължаващо след това да им платиш за курс.
          Мерси за разяснението!
          Тони,

          Канада ли е страната? Питам, защото май ще действам паралелно за Австралия и Канада, та ако си минал по този път, да обменим информация, ако е удобно, разбира се.

          Comment


            #65
            Отг: Подготовка за IELTS

            Важно във връзка с издаване на визи за 03

            Считано от днес 01.04.2015 г. отпада задължителното изискване за теста IELTS. Може да се изпращат нормални сертификати за владеене на английски език издадени от други институции. Край на мъките братя кандидат емигранти! Най-сетне и озитата разбраха безмисленотo съсипване на пари и нерви от мераклиите. Крайно време беше.
            Традициите отдавна не са това което бяха...

            Comment


              #66
              Re: Подготовка за IELTS

              Джани, във форума има традиция (или поне се опитваме да създадем такава), при наличие на подобни важни съобщения да се цитира източника. В случая би било добре препратка от immi.gov.au

              Аз не намерих там нищо подобно, но намерих нещо от миналата година: http://www.immi.gov.au/FAQs/Pages/ho...t-english.aspx
              Как се доказва английски - Австралия дава много възможности за доказателство, едно от които е ИЕЛТС. Изглежда никога не е бил задължителен, но ако го държиш, имаш шанс да получиш допълнителни точки за миграция. Затова хората се натискат да го карат.

              Comment


                #67
                Отг: Подготовка за IELTS

                Добра Първоаприлска шега

                Comment


                  #68
                  Отг: Подготовка за IELTS

                  Абе, точно това ми беше идеята, да спомена Деня на шегата, но неволно май загорих "боба по хайдушки" на Ники. Да ме прости за което. Тук има кратко описание от Wikipedia http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%...B0%D1%82%D0%B0

                  Основната ми мисъл е да се разчупи малко тази тема, дето води до manicomio хилядите знайни и незнайни кандидат емигранти, защотo като чета виждам, как зa мнозина от тях въпроса e убийствено стресиращ. Имам и готово решение за вас, дами и господа, Ladies & gentleman, Signore & signori - Елате в старата Европа! Тук никой няма да Ви иска подобна саможертва и губене на нерви, средства + свободно време!
                  Last edited by Gianni; 01-04-15, 15:41.
                  Традициите отдавна не са това което бяха...

                  Comment


                    #69
                    Отг: Подготовка за IELTS

                    В youtube има качени клипчета с разяснения и примерни изпити, най-вече за Speaking частта.
                    Полезни ми бяха тези: https://www.youtube.com/user/ieltsliz

                    Comment

                    Working...
                    X