Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвети за увеличаване на шансовете за Кивиланд

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Отг: Съвети за увеличаване на шансовете за Кивилан

    Здравей phoenician,

    само като идея за полета можеш да погледнеш тук: http://fly4.emirates.com/CAB/IBE/SearchResult.aspx

    Отделно, бъди много предпазлив при посещението си там. За инфо тук: http://www.bg2nz.com/showthread.php?t=132

    Стискаме палци да се случат нещата по най-добрият начин.

    Поздрави,
    Jorje

    Comment


      #32
      Отг: Съвети за увеличаване на шансовете за Кивилан

      Написано от Jorje Виж мнението
      Здравей phoenician,

      само като идея за полета можеш да погледнеш тук: http://fly4.emirates.com/CAB/IBE/SearchResult.aspx

      Отделно, бъди много предпазлив при посещението си там. За инфо тук: http://www.bg2nz.com/showthread.php?t=132

      Стискаме палци да се случат нещата по най-добрият начин.

      Поздрави,
      Jorje
      Хорхе,

      мерси за инфото. Емиратите започват от 2100 евро. Темата, която си посочил я четох няколко пъти. Освен това консултантът специално ще ми обърне внимание на всички детайли преди пътуването.

      Благодаря за подкрепата!
      EAST AUCKLAND PROPERTIES

      Comment


        #33
        Отг: Съвети за увеличаване на шансовете за Кивилан

        Здравей phoenician,

        Понеже полетите и летищата са ми слабост, реших още веднъж да погледна Emirates за цените им, тъй като ме изненада това, което си написал.

        И така: Излитане на 04.03.2014 от Истанбул и връщане на 24.03.2014 от Auckland. Крайна цена Euro 1097.66. Като няма да скрия предпочитанията си за полета с Airbus A380 :-).


        1. EUR 1097.66 for 1 passenger(s) (Fare EUR 1057.00 + Taxes, fees & charges EUR 40.66)



        DEPARTING 04 Mar 14 Istanbul, Turkey to Auckland, New Zealand



        EK0122 Tue04 Mar 14 19:05 Ataturk Airport (IST) 4hr 10min
        0 Stops
        Economy
        Boeing 777-300ER
        Wed05 Mar 14 01:15 Dubai International Airport (DXB)
        Connection 8 hr 55 min Eligible for Dubai Connect
        EK0406 Wed05 Mar 14 10:10 Dubai International Airport (DXB) 18hr 35min
        1 Stops
        Economy
        Airbus A380-800
        Thu06 Mar 14 13:45 Auckland International Airport (AKL)

        RETURNING 24 Mar 14 Auckland, New Zealand to Istanbul, Turkey





        EK5114 Mon24 Mar 14 14:10 Auckland International Airport (AKL) 3hr 35min
        0 Stops
        Economy
        Boeing 737 Jet
        Mon24 Mar 14 15:45 Kingsford Smith Airport (SYD)
        OPERATED BY EK 5114 QANTAS AIRWAYS
        Connection 6 hr 0 min
        EK0413 Mon24 Mar 14 21:45 Kingsford Smith Airport (SYD) 14hr 30min
        0 Stops
        Economy
        Airbus A380-800
        Tue25 Mar 14 05:15 Dubai International Airport (DXB)
        Connection 5 hr 40 min
        EK0123 Tue25 Mar 14 10:55 Dubai International Airport (DXB) 4hr 55min
        0 Stops
        Economy
        Boeing 777-300ER
        Tue25 Mar 14 13:50 Ataturk Airport (IST)


        FARE EUR 1057.00 + Taxes, fees & charges EUR 40.66
        Show Breakdown


        Ако искаш друг град в NZ като дестинация, моля те да го споменеш и така ще бъдем по-прецизни в търсенето.

        Отделно, сигурен съм,че съфорумците тук ще посочат още подходящи възможности.

        Дано съм бил полезен.

        Поздрави,
        Jorje

        Comment


          #34
          Отг: Съвети за увеличаване на шансовете за Кивилан

          Не знам как си ги изчислил тези 4 месеца, затова ще ти кажа как се развиха при мен нещата:
          • на 7 август получих оферта за работа.
          • на 9 септември засилих документите към имиграционния консултант. Този срок може да се съкрати доста ако се подготвиш с неща като копия и преводи на дипломи, актове за раждане, свидетелства за съдимост и т.н. и си оставиш за накрая неща като медицинските прегледи например.
          • на 11 септември консултанта препрати пакета към ИНЗ в Лондон.
          • на 19 октомври имахме визи.

          За NZQA асесмънта - задължително го направи, даже трябва да е една от първите ти стъпки. На мен уж ми беше в "плановете", но така и не се бях подготвил и по тази причина вместо Work To Residence виза се оказах с Essential Skills за 2.5 години. Относно срока - дават най-много до 6 месеца преди да ти изтече паспорта дори и предложението за работа да е за безрочен договор. Ако знаех щях да си подновя паспорта и така да имам 4.5 години вместо 2.5.


          За намирането на работа докато си извън НЗ - ами трудно е, клони към невъзможно, но все пак има шанс, ей на при мен се получи. Трябва да се отбележи, че в ИТ сектора е доста по-лесно. Основния шанс на такива като нас е че хора няма. И в склад няма, както се казваше в един стар виц. То това с нямането на хора си е проблем навсякъде, не само НЗ. Аз например следя обявите на сегашния ми работодател от повече от година и съм свидетел как плавно еволюираха от "трябва да сте в града и да дойдете на интервю в офиса" до "ще се радваме да си поговорим с правилния човек дори в момента да не е в НЗ и да няма право на работа".


          За билетите - при положение че ги купя достатъчно рано (месец-два) най-евтините двупосочни обикновенно излизат към 980Е-1300Е. За последното пътуване купих билети за след 2 седмици и платих 980Е за еднопосочен. Имай предвид че ако имаш смяна на полет в Австралия ще ти трябва и австралийска транзитна виза. Аз лично предпочитам полетите със смяна някъде из Азия.


          Ако си решил да се разходиш като турист силно желателно е да имаш познат който да посочиш като човека при който отиваш, та ако се наложи да има на кой да звъннат за потвърждение. Шанса да те спрат и да почнат с въпросите е много голям - случи се 2 с двама мои приятели, които пътуваха сами като туристи, а и си бяха туристи наистина.
          Last edited by badabing; 02-12-13, 01:01.

          Comment


            #35
            Отг: Съвети за увеличаване на шансовете за Кивилан

            Нас също ни разпитваха на летището през 2009. Тогава нямах никакво намерение да емигрирам но изпитах истински ужас при мисълта за обратния полет. Бях сигурна, че няма да пристигна жива в България. За щастие бях прочела някои неща преди да тръгнем и имахме адреса на нашите приятели. Също много важно правило при тези разпити - не лъжи! Незнам как но го разбират и тогава става лошо.

            Comment


              #36
              Отг: Съвети за увеличаване на шансовете за Кивилан

              Написано от Jorje Виж мнението
              Здравей phoenician,

              Понеже полетите и летищата са ми слабост, реших още веднъж да погледна Emirates за цените им, тъй като ме изненада това, което си написал.

              И така: Излитане на 04.03.2014 от Истанбул и връщане на 24.03.2014 от Auckland. Крайна цена Euro 1097.66. Като няма да скрия предпочитанията си за полета с Airbus A380 :-).


              1. EUR 1097.66 for 1 passenger(s) (Fare EUR 1057.00 + Taxes, fees & charges EUR 40.66)


              Ако искаш друг град в NZ като дестинация, моля те да го споменеш и така ще бъдем по-прецизни в търсенето.

              Отделно, сигурен съм,че съфорумците тук ще посочат още подходящи възможности.

              Дано съм бил полезен.

              Поздрави,
              Jorje

              Мерси, Хорхе.

              В момента, сайтът на Емиратите показва, че няма заминаващи полети по това време. Както и да е. Като сложа българския полет до Истанбул, пак стават $1800.

              Две български агенции ми дават цена 1200-1300 евро от Истанбул и доста неудобни връзки. А до там пеша ли?

              Продължавам да търся.
              EAST AUCKLAND PROPERTIES

              Comment


                #37
                Отг: Съвети за увеличаване на шансовете за Кивилан

                Написано от badabing Виж мнението
                Не знам как си ги изчислил тези 4 месеца, затова ще ти кажа как се развиха при мен нещата:
                • на 7 август получих оферта за работа.
                • на 9 септември засилих документите към имиграционния консултант. Този срок може да се съкрати доста ако се подготвиш с неща като копия и преводи на дипломи, актове за раждане, свидетелства за съдимост и т.н. и си оставиш за накрая неща като медицинските прегледи например.
                • на 11 септември консултанта препрати пакета към ИНЗ в Лондон.
                • на 19 октомври имахме визи.
                Мерси, badabing.

                Полезно. В IT сектора може да е така, но при икономистите не е съвсем. До сега съм кандидатсвал за около 100 позиции. Нито един отговор няма, в който да ми предлагат разговор или интервю от дистанция.

                Продължавам!
                EAST AUCKLAND PROPERTIES

                Comment


                  #38
                  Отг: Съвети за увеличаване на шансовете за Кивилан

                  Написано от phoenician Виж мнението
                  Мерси, Хорхе.

                  В момента, сайтът на Емиратите показва, че няма заминаващи полети по това време. Както и да е. Като сложа българския полет до Истанбул, пак стават $1800.

                  Две български агенции ми дават цена 1200-1300 евро от Истанбул и доста неудобни връзки. А до там пеша ли?

                  Продължавам да търся.
                  Здравей:-)
                  И аз да се намеся в темата. За мен най-добрия сайт за търсене на самолетни билети е skyscanner. Той ми извади цена от 2122 лв. от Истанбул и 2597 лв. от София. А до Истанбул винаги можеш да стигнеш с рейс Като пътуваш 2 дни, 8 часа отгоре какво са:-)

                  Comment


                    #39
                    Отг: Съвети за увеличаване на шансовете за Кивилан

                    "Полезно. В IT сектора може да е така, но при икономистите не е съвсем. До сега съм кандидатсвал за около 100 позиции. Нито един отговор няма, в който да ми предлагат разговор или интервю от дистанция."

                    phoenician, не искам да ти попарвам ентусиазма, но мъжът ми е с икономическо образование, започна да подава CV-та 1 месец преди да дойдем в Австралия, вече месец и 1 седмица сме тук, изключително усилено си търси работа, като е впрегнал всички възможни ресурси, канали, контакти и каквото още се сетиш. Преправя CV-та за всяка позиция, както съветват рикрутърите, пише cover letters, какво ли не. По цял ден с това се занимава. Няма предложение за работа. Пробвал е на различни позиции - от най-ниските, до среден мениджмънт, въпреки че в БГ е бил във висшия мениджмънт. Та от една страна да не си на място е проблем. От друга - и да си на място, пак няма интерес....А хем сме в Сидни - възможности има повече в тази област (според това какво сме чели за Нова Зеландия и Австралия), уж, но времето си тече...

                    Още, докато бяхме в БГ, му се обадиха от една агенция и като пристигнахме, се видя с тях, всичко много добре, но и от там - мълчание.

                    Има голямо значение сектора на работа. Също така в не-ИТ областта много държат на local experience...

                    Comment


                      #40
                      Отг: Съвети за увеличаване на шансовете за Кивилан

                      Написано от chudenka Виж мнението
                      "Полезно. В IT сектора може да е така, но при икономистите не е съвсем. До сега съм кандидатсвал за около 100 позиции. Нито един отговор няма, в който да ми предлагат разговор или интервю от дистанция."

                      phoenician, не искам да ти попарвам ентусиазма, но мъжът ми е с икономическо образование, започна да подава CV-та 1 месец преди да дойдем в Австралия, вече месец и 1 седмица сме тук, изключително усилено си търси работа, като е впрегнал всички възможни ресурси, канали, контакти и каквото още се сетиш. Преправя CV-та за всяка позиция, както съветват рикрутърите, пише cover letters, какво ли не. По цял ден с това се занимава. Няма предложение за работа. Пробвал е на различни позиции - от най-ниските, до среден мениджмънт, въпреки че в БГ е бил във висшия мениджмънт. Та от една страна да не си на място е проблем. От друга - и да си на място, пак няма интерес....А хем сме в Сидни - възможности има повече в тази област (според това какво сме чели за Нова Зеландия и Австралия), уж, но времето си тече...

                      Още, докато бяхме в БГ, му се обадиха от една агенция и като пристигнахме, се видя с тях, всичко много добре, но и от там - мълчание.

                      Има голямо значение сектора на работа. Също така в не-ИТ областта много държат на local experience...
                      Chudenka,

                      мерси за информацията. Това, което си написала, трябва само да ме мотивира още повече :-)

                      Вече документите ми са за превод в агенцията. Да се стяга NZQA, че трябва добре да ме оцени :-)

                      Успех на всички!
                      EAST AUCKLAND PROPERTIES

                      Comment


                        #41
                        Отг: Съвети за увеличаване на шансовете за Кивилан

                        Моля прехвърлете дискусията за самолетните билети в тази тема http://www.bg2nz.com/showthread.php?t=284, за да може информацията да е лесно откриваема и събрана на едно място.
                        Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

                        Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

                        Comment


                          #42
                          Отг: Съвети за увеличаване на шансовете за Кивилан

                          Здравейте!

                          Малко update от моя страна - вече имам преводи на всички необходими за NZQA документи. След няколко дни ги изпращам.

                          За мое щастие, след само две седмици на пазара, успях да продам един терен, който купих преди 6 месеца. Успях да спечеля пари, точно, колкото са нужни, за да заминем всички, та дори и да покрия моята "екскурзия" през март до НЗ.

                          Смятам го за знак :-)

                          Другата седмица най-вероятно ще купувам билета. Маршрутът ще е София-Окланд и после Уелингтън-София.
                          EAST AUCKLAND PROPERTIES

                          Comment


                            #43
                            Отг: Съвети за увеличаване на шансовете за Кивилан

                            На това му се вика добри новини! Очакваме те с нетърпение
                            Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

                            Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

                            Comment


                              #44
                              Отг: Съвети за увеличаване на шансовете за Кивилан

                              Мненията относно проверката при влизане в страната и препоръки какво да носим бяха преместени в нова тема - Проверки при влизане в страната
                              Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

                              Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

                              Comment


                                #45
                                Отг: Съвети за увеличаване на шансовете за Кивилан

                                Здравейте, съфорумци,

                                искам малко да съживя моята тема след повече от година мълчание. След доста тежка битка с търсенето на работа успях да се преборя и от 6 месеца съм на маркетингова позиция в местна компания. Мислех да опиша целия процес, но това на хартия са десетки страници. Ако някой се интересува, ще разкажа повече. Става дума за търсене на работа в Нова Зеландия, когато си с 3 месечна туристическа виза. Стигането до job offer, а оттам и до договор, когато си в сферата на маркетинг и продажби, е много трудно, но не невъзможно!

                                Успех!
                                EAST AUCKLAND PROPERTIES

                                Comment

                                Working...
                                X