Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на шансовете Дани и Иван

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Отг: Оценка на шансовете Дани и Иван

    Честито за визата, макар че не е точно каквато сте искали.

    Относно полетите - със Сингапурските или Малайзийските авиолинии вариантите са доста добри, 2 х ~10 часа + 2 до 4 престой за почивка. Отделно че летището в Сингапур е най-доброто в цялата вселена . Виж 20 часа престой в Истанбул аз не бих си причинил (ако имам избор), правил съм по 6, някак се издържа, амо повече...А и да се лети до там от Бг доста оскъпява билета, особенно ако тръгваш от Южна България по-добре е с кола или автобус.

    Варианта на Ники е супер като цена, но не забравяйте че при смяна в Австралия ще ви трябва транзитна виза.

    В крайна сметка това с полетите не е толкова важно, каквото и да е ще мине и замине, интересното започва след това.

    Не разбрах точно какъв е казуса с банката, но на мен за работната виза ми искаха да покажа че имам някаква сума (т.е. че можем да се приберем ако се наложи) и го направих с документ от Бг банката, преведен и заверен. Не знам как е ако трябва да доказвате на пристигане пред имиграционните...Отделно че можеш да носиш валута до 10К НЗД в кеш.

    Успех в намирането на работа.

    Comment


      #62
      Отг: Оценка на шансовете Дани и Иван

      Благодарим ви

      Определено най-важното е Иван да си намери работа, а ако и стане по-бързичко...

      Иначе, днес ходихме и до една травел агенция и там да ни предложат полети. Предложиха ни на сингапурски, катарски и малайзийски авиолинии. Май за сега Иван се спря на малайзийските с една спирка в Куала Лумпур за около 6 часа, а до Истанбул може би ще го заведем с кола (още не сме търсили други варианти, но този не ни е проблем). А, и гледахме по-ранни дати - нещо до средата на Септември.

      А проблема с парите е, че в момента са в сметка в GBP, която не е на името на Иван. За да им докаже, че ги има трябва да се прехвърлят в негова сметка, която е в BGN, а след това да се прехвърлят в NZD. Голямо превалутиране се получава, при което доста пари ще се стопят. Идеята ни беше да ги пратим направо в НЗ и от там да вземем доказателството. Но още не сме го доизмислили този проблем.

      Comment


        #63
        Отг: Оценка на шансовете Дани и Иван

        Хм, ами то парите са си пари Не може ли просто в GBP сметка на негово име или трябва да са в НЗ банка?

        При пътуване до Истанбул с кола по магистралата трябва да се платят магистрални такси, но това става чак в града, на излизане от магистралата. Пиши пак ако изберете този вариант.

        Comment


          #64
          Re: Оценка на шансовете Дани и Иван

          Дани, направо го добавете като joint account holder към GBP сметката и извадете разпечатка - никакво прехвърляне от една в друга!


          Малайзийските са добре - особено след вчерашната случка. Ще станат най-евтината компания.
          Last edited by NikiG; 18-07-14, 05:21.

          Comment


            #65
            Отг: Оценка на шансовете Дани и Иван

            Доста се уплашихме като чухме, но реално малайзийците не са виновни, че са ги бомбнали :/

            Comment


              #66
              Отг: Оценка на шансовете Дани и Иван

              Да напиша как вървят нещата при нас.

              Иван вече има билет - на 6 Септември в 19:25 от Истанбул с Emirates. Полета е с голяма спирка в Дубай (почти 10 часа) и техническа спирка в Мелбърн (за малко над 1 час). Ще го изпратим с кола, като за сега си мислим да спим близо до границата, но от българска страна, а на 6-ти сутринта да минем границата и да стигнем до Ататюрк.

              Писахме на австралийците, дали има нужда от виза - отговориха положително, като първоначално казаха, да им се изпрати и НЗ визата, а тя още не е готова. Иван им писа, че за да влезе в НЗ не му трябва виза, а те взеха, че се съгласиха и казаха да пращаме документите. Изпратихме им ги петък, та и това чакаме сега.

              Трябва да купим 1 лаптоп и се чудихме дали да е от БГ или от НЗ, но след кратко консултиране с Ник и преглеждане на обявите в НЗ, стигнахме до заключението, че от БГ ще е по-ефтино, макар и да трябва да го носи като ръчен багаж (който е само 7кг.) Иван си избира още, но това няма да е проблем.

              Ник препоръча четирибандов GSM, като препоръчва предплатен план на 2дегреес за $19,90. Но Иван ще го вземе като е в НЗ.

              Относно банката - мислихме си да е Кивибанк, но по-голямата част от паричките ни са в ОББ, а те имат някакви отношения с ANZ и ще можем да прехвърляме бързо и с по-ниски такси, така че се пренасочихме. Още не е открил сметка, но може би ще стане лесно.

              Относно интернета - ние се бяхме подготвили за около $100 на месец за оптика, но сметките ни излязаха без кръчмар Оказва се, че в града още няма оптика, така че ще е някакъв друг.

              Сега Иван трябва да започне да се оглежда за работа и квартира

              Comment


                #67
                Отг: Оценка на шансовете Дани и Иван

                Дани, честита виза и пожелавам късмет в намирането на работа и квартира.Дано и ти да можеш скоро да заминеш при него, към Окланд ли се е насочил първоначално или според това къде първо ще намери работа?
                Ститкаме палци!

                Comment


                  #68
                  Отг: Оценка на шансовете Дани и Иван

                  Благодаря Дейзи,

                  За сега отива в Окланд, но ако изкочи нещо, някъде другаде - с нагласата е да се мести. Така че не мога да ти отговоря еднозначно. Зависи от ситуацията

                  Има развитие по австралийската виза - за сега му я отказаха и искат или НЗ визата(която все още не е готова) или билет за връщане(който Иван няма). Та сега ни е малко притеснено, но нямам какво друго да направим освен да чакаме

                  Comment


                    #69
                    Отг: Оценка на шансовете Дани и Иван

                    Странно...за transit виза ли става въпрос или за visitor?

                    Comment


                      #70
                      Отг: Оценка на шансовете Дани и Иван

                      Транзит... Дори само да кацнеш без да слизаш от самолета ти трябва транзитна виза.
                      Дани, за Кивибанк ама никак не съжалявайте - аз май ще ги сменям.

                      За австралийската виза - като дойде НЗ, пратете копие заедно с био страницата на паспорта и питайте да им го пращате ли оригинала. Мисля, че няма да се наложи.

                      Comment


                        #71
                        Отг: Оценка на шансовете Дани и Иван

                        Написано от NikiG Виж мнението
                        Транзит... Дори само да кацнеш без да слизаш от самолета ти трябва транзитна виза.
                        Да, това е ясно...Странно че са толкова взискателни за транзитна виза, че чак и да му я откажат. Аз не съм пращал нищо друго освен попълнена форма и паспортите :/

                        Comment


                          #72
                          Отг: Оценка на шансовете Дани и Иван

                          Определено става въпрос за транзитна виза. Някаква жена се обади на Иван и каза, че само по мейла да изпратим визата - няма да има проблем и ще приемат доказателството. При тях има сертифицирано копие на паспорта на Иван. Само се надяваме да изпратят по-скоро НЗ визата, за да има време и за австралийската. В интерес на истината статуса му в сайта на имиграционните е променен на Approved но предполагам, че австралийците няма да са доволни от копие на това

                          Comment


                            #73
                            Отг: Оценка на шансовете Дани и Иван

                            Всичко с визите беше наред. Излязоха достатъчно рано, за да не са повод за притеснение.
                            Иван вече е в Окланд.

                            Comment


                              #74
                              Re: Оценка на шансовете Дани и Иван

                              Де го тоз Иван - криеш го тиии....

                              Comment


                                #75
                                Отг: Оценка на шансовете Дани и Иван

                                Аааа, нищо подобно Вече си имал и новозеландски номер

                                Comment

                                Working...
                                X