Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Виза 189, 190 Данаил и Мая

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Отг: Виза 189, 190 Данаил и Мая

    Здравей Данаил,
    включвам се по темата във връзка с reading-a. Според мен, от всички модули този е най-лесен, защото има много техники как да си подобриш резултатите. Аз сама в процеса на подготовка открих поне три и с удоволствие бих ги споделила. След 10-тия тест вече правех reading-a за 40 мин. и изкарвах между 8 и 9 и то на академик, в който текстовете са поне 2 пъти по-трудни от дженерал теста.
    Относно курса за приятелката ти, аз вече ти казах мнението си. Доволна съм от Фулбрайт, където изкараш Ielts practice cource. В Аво бел съм карала C1 и от тях съм доволна. Не винаги цената е признак на качество. Най-важно е учителят да познава изпита.
    Освен това съм ползвала услугите на този сайт: http://www.ielts-blog.com/check-your-ielts-writing/, които проверяват есетата, поставят оценка и ти връщат обратна връзка за местата, върху които трябва да работиш. Срещу заплащане разбира се:–)
    Успех с подготовката и не му се шашкайте толкова на този изпит!:-)

    Comment


      #17
      Отг: Виза 189, 190 Данаил и Мая

      Написано от Kaliuka Виж мнението
      Аз сама в процеса на подготовка открих поне три и с удоволствие бих ги споделила.
      С нетърпение очаквам да споделиш и трите
      The depraved are devoted.

      Comment


        #18
        Отг: Виза 189, 190 Данаил и Мая

        Споделям:-)
        1. Научете се да четете бързо. Има много техники за това - аз лично съм ходила на курс тук: http://www.zenom.pro/ и препоръчвам горещо курса. Не е толкова трудно и не отнема много време. Номера е да се научиш да сканираш през текста, а не да си изричаш наум всяка дума. Това е изключително полезно умение за всеки човек, който работи в офис. Между другото, английския език предполага по-бързо четене от българския! :-)
        2. Прочетете първо въпросите (бързо). Това ще ви ориентира за какво става дума в текста. Започнете да четете текста като търсите отговора на първи въпрос, след това на втория и т.н. В 99 % от текстовете въпросите са зададени в хронологичен на текста ред.
        3. Схванете логиката на всеки тип въпроси, защото когато я схванете, се отговаря много по-бързо. На мен лично най-трудни ми бяха TRUE/FALSE/NOT GIVEN, но с упражнения успях да ги преборя:-). Същото се отнася и за въпросите да намериш най-подходящото заглавие на определен параграф. Заглавието винаги обобщава основния смисъл на параграфа.
        4. Гледайте много документални филми със субтитри и докато ги гледате се опитвайте да чувате, виждате превода в субтитрите и запомняте в контекст всяка непозната дума. Това ще ви разшири речника, което винаги е полезно за езиковите ви умения.
        5. Ако зациклите на някой въпрос продължавайте напред и не губете време. В Ielts дават точки за верни отговори, а не отнемат за грешни или пропуснати. 30-32 верни отговора дават оценка 7.
        6. Направете десетина рийдинга и ще видите, че резултатите ви се вдигат. Това ще ви даде увереност, че можете да се справите!
        7. Вярвайте в себе си!

        Е, станаха повече от 3:-))) Това е моята рецепта, която сама открих. Не гарантирам, че ще проработи при всеки. Но моят приятел с тези напътствия успя да изкара 6 на рийдинга на дженерал, при положение, че никога не беше решавал тест през живота си преди да започне да се самоподготвя и като цяло е самоук. В крайна сметка само на самоподготовка успя да изкара 5.5 на дженерал при изходно ниво В1 на говорене, В2 на слушане, А1 на писане и А2 на четене. Това е напълно достатъчно за придружаващия кандидат.
        Успех и дано този съвет да ви е полезен!

        Comment


          #19
          Отг: Виза 189, 190 Данаил и Мая

          Здравей Danail Petrov,

          Само като идея - не разчитай само на писането на имейли и писма, пък били те и официални. Аз ги пиша от 2010 и пак Writing-a ми беше най-трудната част. И на двете явявания имах 6,5. Аз ходих при учител само за есетата. Пишех си ги у нас и ходех при нея за проверка и поправки. Listening/Reading - в къщи. Както казва Мечо Пух - "Колкото повече - толкова повече". Това важи с особена сила за Reading-a. Успях за 2 месеца да докарам от 7 до 9. Но винаги има и фактор наречен Късмет.

          Ако си твърдо убеден,че само writing-a ще ти е проблем - опитай да си намериш учител, който да е запознат с IELTS формата. Както виждам си в София - така,че там избора е повече от голям. Аз търсих в Бургас - и си беше проблем.

          Наблягай на writing-a. Има доста изрази да се научат и да се използват за добър резултат.

          Но както и Chudenka писа - има толкова много информация и то в този форум, където подробно са описани всички моменти.

          Успех.

          Jorje

          Comment


            #20
            Отг: Виза 189, 190 Данаил и Мая

            Благодаря на всички за коментарите!

            Май ще трябва да почна да си водя бележки, че много неща станаха за запомняне

            Аз съдя за пропуските си основно от резултата на изпита, който държах. Там имах 90% Speaking; 81% Listening; 75% Writing и едва 65% Reading. Ясно е, че резултата не е еквивалент на този при изпита IELTS, но го ползвам като отправна точка за насочване на усилията

            Твърде вероятно ще ползвам съветите Ви и ще потърся персонален учител за елементите writing & reading.

            Още веднъж благодаря за отзивчивостта!

            Слънчев уикенд от мен!!!

            Comment


              #21
              Отг: Виза 189, 190 Данаил и Мая

              Да споделя впечатленията си след първият ден на курса по Effective Speaking Intermediate в Британски съвет.
              Преподавателката е много непринудена и позитивна млада Англичанка, което е голям плюс, групата ни е от 14 човека.
              Засега мисля, че няма да имам голяма полза в упражняване на говоренето, защото съм зависим/ограничен от нивото на останалите участници, но пък това е валидно и за всеки друг курс, където и да се провежда той.
              Вероятно добър вариант е място, където просто се провеждат дискусии на свободни теми, или пък индивидуално обучение, но със сигурност, не по програма. Засега не бързам, ще търся други начини след време.
              iHerb.com

              Comment

              Working...
              X