Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вече стигнал донякъде...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Отг: Вече стигнал донякъде...

    Написано от chudenka Виж мнението
    permutation, при теб как беше?
    За ИЕЛТС или паспорта питаш?

    Жена ми се яви на ИЕЛТС и изкара 6.5.

    Подновихме всички паспорти без един, който беше само на 3 месеца - май трябваше и него да подновим.
    И при мен бях приложил стария паспорт за асесмънт, а при кандидатстването за виза съм с нов. Не мисля, че е проблем и поне засега кейс офисъра не се е заял, но и докато не получа визата не мога да съм супер уверен в мнението си.

    Comment


      #17
      Отг: Вече стигнал донякъде...

      Мерси.
      Ясно...ще се сменят паспортите. Само трябва да реша дали моят и на детето да не са с друга регистрация. Че постоянният ни адрес е един, а пък живеем на друг...Навремето не ми се занимаваше със софийската администрация и реших, че е по-лесно по документи да си остана на стария адрес при родителите ми.

      Comment


        #18
        Виза!

        Виза!-та пристигна тази сутрин не знам какво-толкова ги забави с нашите медицински. Следва най-сложното...

        Comment


          #19
          Отг: Вече стигнал донякъде...

          охо честито време беше )

          нищо сложно не следва, хвърляй се надолу с главата и мисли позитивно - всичко ще се нареди! Към кой град се беше запътил (не помня и не ми се рови във форума)?

          Comment


            #20
            Отг: Вече стигнал донякъде...

            Permutation,

            честито. Това са едни от хубавите моменти за които си струва да живееш.

            Поздрави ... стягай куфарите :-)

            Jorje

            Comment


              #21
              Отг: Вече стигнал донякъде...

              Благодаря ви!

              Не сме решили за града (визата е 189). Като си събера малко умствения багаж, ще питам за мнения

              Comment


                #22
                Отг: Вече стигнал донякъде...

                Ха честито и на добър час Не ни забравяйте тук във форума. То жадно чакаме положителни новини!

                Comment


                  #23
                  Отг: Вече стигнал донякъде...

                  Честито permutation и на добър час!

                  Comment


                    #24
                    Отг: Вече стигнал донякъде...

                    Честито и от мен.
                    Успех.

                    Comment


                      #25
                      Отг: Вече стигнал донякъде...

                      permutation, честито!

                      На добър час и от късмет да не се отървете!

                      Не забравяй форума, за да помагаш на следващите вашите стъпки.

                      Comment


                        #26
                        Отг: Вече стигнал донякъде...

                        Благодаря, пак, за пожеланията!
                        Жена ми голям отпор и да дава на пустата Австралия: чуди се какво да измисли - последно ученическите униформи не и харесвали, били като на колонизатори от 19-ти век /дано да го прочете това и засрами /
                        Мен пък друго ме притеснява - ако по другите цивилизовани места е прието наема да бъде около 1/3 от заплатата, чета че в Оз е 1/2. Лошо! (осъзнавам условността на това че зависи какъв ти е дохода и какво наемаш)

                        Comment


                          #27
                          Отг: Вече стигнал донякъде...

                          Да ви имам проблемите с униформите Не са зле, панталон/пола + ризка + сако. Понякога носят и вратовръзки (може би по празници). Мисля че зависи от училището...

                          Наем/заплата определено не е 1:2. В моят случай е около 1:4 от брутото, 1:3 от нетото. Обзаведен 1-бедрум в гъзарски квартал на 2 спирки от сито-то и до ботаническата градина, за същите пари можех да взема 2-3 стайна къща някъде по-надалеч (необзаведена, обзаведени къщи няма).

                          Comment


                            #28
                            Отг: Вече стигнал донякъде...

                            Permutation, честито ти

                            И вярвам, че ученическите униформи не са такава болка за умиране

                            Comment


                              #29
                              Отг: Вече стигнал донякъде...

                              Написано от permutation Виж мнението
                              Благодаря, пак, за пожеланията!
                              Жена ми голям отпор и да дава на пустата Австралия: чуди се какво да измисли - последно ученическите униформи не и харесвали, били като на колонизатори от 19-ти век /дано да го прочете това и засрами /
                              Вероятно причината е по-скоро притеснение от неизвестното, отколкото ученическите униформи. Което пък е нормално.
                              Що се отнася до наемите, не съм компетентна. Ще чакам твоите отзиви, като заминете. След колко време сте планирали да пътувате?

                              Comment


                                #30
                                Отг: Вече стигнал донякъде...

                                ... и най-вече притеснение за родителите! (засега не сме казвали за визата)
                                Не е решено кога ще пътуваме, нито точно за кой град. Най-рано Юли и най-късно началото на Януари 2014
                                Аз съм извън БГ вече 2 седмици и ще бъда до началото на Юли, жена ми ще ми дойде "на гости" след 2 седмици за 10на дни, дано тогава го измислим.
                                При всички положения е хубаво да съм си намерил работа в Оз до края на годината, да може децата да започнат училище в началото на 2014.

                                Comment

                                Working...
                                X