Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Виза 176 - в процес :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Виза 176 - в процес :)

    Точно подадохме онлайн виза 176. Ще опиша накратко таймлайна до тук ако на някой друг мераклия му даде яснота кое как става.

    Май 2011 - Един познат отиде в Австралия с Working holiday виза, след разкази и снимки как е там реших да проверя как седи въпроса със заплати, стандарт, работа, емиграция и тн. Проверих и Нова Зеландия след като видях на NikiG одисеята и реших че някъде там искам да живея - за предпочитане АУ но и НЗ става

    Септември 2011 - явих се на IELTS, изкарах 7 на всеки банд което означаваше че мога да събера точки за Австралия.

    Октомври 2011 - пратих документи за ACS асесмънт
    Октомври 2011 - пратих документи за спонсорство от щат Виктория, те не искат асесмънт за да подадеш, онлайн е и безплатно!

    Ноември 2011 - положителен асесмънт, пратих го на Виктория да знаят че ми е готов

    Декември 2011 - одобрено спонсорство от щат Виктория! Можем да подадем за виза 176, приоритетна група 3

    30 Януари 2012 - събрахме пари и пуснахме визата

    3 Февруари 2012 - Имаме си кейс офисър! Иска ни форма 80 и ИЕЛТС за половинката, медицински и свидетелства за съдимост. За медицинските докторката от ВИТА е в отпуска, имаме час за 20.02 и ИЕЛТС е насрочен за 10.03

    ...следва продължение като му дойде времето....

    #2
    Отг: Виза 176 - в процес

    Винаги ме радват мотивирани хора, които освен всичко отговарят на условията за миграция. Отделно съм мислел, че Виктория е труден щат за миграция. Ще се оправите да заминете - тъкмо да дойде тукашната зима. Предполагам, че някъде до август (може и по-рано) ще сте по нашите ширини. ИЕЛТСът на половинката ще излезе на 24 март - пращате копие или ТРФто на кейс офисъра и сте готови. Дотогава ще сте пратили вече отдавна останалите документи.

    Поздравления!!

    Comment


      #3
      Отг: Виза 176 - в процес

      Ани, ти си машина Чакаме с нетърпение продължението
      Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

      Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

      Comment


        #4
        Отг: Виза 176 - в процес

        Мерси ще видим нататък какво ще става
        За Виктория и аз четох че шансът е малък особено за ИТ специалности.... изобщо не вярвах че ще стане ама реших като е онлайн и безплатно да пробвам докато излезе асесмънта. Даже се готвех за NSW спонсорство да подавам след като откажат от Виктория ама там беше една бозава процедура, документите в колет, плащане с банков чек и тн.
        Както и да е, засега късмета е с нас и дано продължава Мустакар - успех и на вас

        Comment


          #5
          Отг: Виза 176 - в процес

          Браво и от нас! Ето на това се казва преследване на поставената цел.
          Остава само всички, които сега си говориме тук, да си направиме една срещичка там долу озаглавена: "Среща на Австралийците от България"
          Между другото пригответе си поне половин ден във Вита, особено, ако сте с деца.
          Поздрави и успехи и занапред

          Comment


            #6
            Отг: Виза 176 - в процес

            Е това се казва приказка

            Написано от frida Виж мнението
            Остава само всички, които сега си говориме тук, да си направиме една срещичка там долу озаглавена: "Среща на Австралийците от България"
            Ние имаме леко развитие:
            14.02 - PCC met
            20.02 - medicals sent
            22.02 - medicals referred
            24.02 - medicals finalised

            Сега мисля че ще почнат да оглеждат останалите документи и дано не искат нищо допълнително и скоро видим "Met" навсякъде

            Comment


              #7
              Отг: Виза 176 - в процес

              Браво!! Сега докато ви проверяват останалите неща ще дойде датата за ИЕЛТС и до края на март сигурно ще сте готови.

              Comment


                #8
                Отг: Виза 176 - в процес

                Резултатите от ИЕЛТС-а излезнаха:

                Listening: 6.5
                Reading: 6.5
                Writing: 4.5
                Speaking: 6.0
                Overall: 6.0

                Сега се опитваме да вземем ТРФ-то от Британския съвет за да избегнем чакането на официалният сертификат да дойде до Пловдив по пощата. После пращаме на кейс офисъра и да се надяваме на добри новини скоро

                Comment


                  #9
                  Отг: Виза 176 - в процес

                  Точно 2 дни след пращане на ИЕЛТС - имаме грант!
                  Дата на влизане - януари 2013, май че аз ще пътувам октомври а половинката с детето ще дойдат на море на коледа

                  Comment


                    #10
                    Отг: Виза 176 - в процес

                    Жестоко и в такъв кратък срок! Възхищаваме ви се и ви Желаем успех в присаждането ви на новата земя!! Изглежда толкова лесно, както сте го описали, че и на нас ни се прииска да пробваме само дето сме малко старички вече и не ни се връзват точките..

                    Comment


                      #11
                      Отг: Виза 176 - в процес

                      Честитооо!!! Времето лети - няма да усетите кога ще дойде време за пътуване. И блазе на половинката и детето - ще имат шанса да идат на 2 морета. Ние дойдохме в НЗ юни - общо взето: 2 зими

                      Comment


                        #12
                        Отг: Виза 176 - в процес

                        Поздравления!
                        Очакваме чат пат да пишеш, а защо не започнеш и блогче от сега
                        Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

                        Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

                        Comment


                          #13
                          Отг: Виза 176 - в процес

                          Мерси на всички Ще продължавам да пиша разбира се, може и блогче да започна но след април месец ще е. Цега отивам на diving liveaboard в Египет и след като се върна ще започна с подготовка, самолетни билети и тн Абе веселко да е, другото ще се нареди някак

                          Comment


                            #14
                            Отг: Виза 176 - в процес

                            Написано от anita82 Виж мнението
                            Точно 2 дни след пращане на ИЕЛТС - имаме грант!
                            Дата на влизане - януари 2013, май че аз ще пътувам октомври а половинката с детето ще дойдат на море на коледа
                            Ани, моля те да ми разясниш, тази дата на влизане стандартно ли се определя(в края на март - grant, за януари 2013 са.. 10 месеца), това крайната дата ли е, или началната след която текат 6-те месеца за активация?

                            И още един въпрос, когато CO поиска IELTS за половинката, колко време имахте? достатъчно ли е чак тогава половинката да се запише за след месец, после още 13 дни за резултат? CО ще те чака ли толкова време?

                            Comment


                              #15
                              Отг: Виза 176 - в процес

                              Ани, моля те да ми разясниш, тази дата на влизане стандартно ли се определя(в края на март - grant, за януари 2013 са.. 10 месеца), това крайната дата ли е, или началната след която текат 6-те месеца за активация?
                              Датата е крайна - трябва да се влезе до нея поне 1 път. Начална дата няма - може на следващият ден след гранта да летиш
                              Тя се определя от датата на медицинските или свидетелствата за съдимост - което е издадено първо. Обикновенно е 1г. след тази дата, в нашият случай е 11 месеца (6.02.2012 - свидетелства за съдимост, 6.01.2013 - макс дата на влизане)

                              И още един въпрос, когато CO поиска IELTS за половинката, колко време имахте? достатъчно ли е чак тогава половинката да се запише за след месец, после още 13 дни за резултат? CО ще те чака ли толкова време?
                              По принцип до 28 дни трябва да му представиш документа който ти иска или да му пишеш защо ти трябва още време. В нашият случай му пратихме веднага е-мейл за датата на ИЕЛТС, датата беше след 30 дни и след още 13 излезе резултата. Изчака ни, никакъв проблем нямаше, но беше уведомен че ще се забавим и му бяхме представили доказателство (е-мейлът за потвърждение на ИЕЛТС от британският съвет).

                              Comment

                              Working...
                              X