Съобщение

Collapse
No announcement yet.

как се канселира виза?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    как се канселира виза?

    Здравейте! Форумът не е активен от доста време, но реших да пробвам да проуча някакъв опит.
    Вчера ни изтекоха open entry permanent visa grants, което означава че трябва да кандидатстваме за resident return visas ако някога решаваме да идваме към Австралия пак. Само че, не можем да получим такива, защото не сме живяли пълни 2 години там, т.е. не можем да докажем permanency в страната.
    Та въпросът ми е как да канселираме permanent visa grants? Те не изтичат, вечни са, но реално не можем да ги ползваме дори и да искаме. Освен това имам едни 35 хил. в супер фонд, които не мога да изтегля защото се водя пърм.резидънт.

    #2
    В НЗ, temporary residence (или както там се казва официално) се прекратява автоматично ако не си в страната когато се навършат 2 години. Според https://immi.homeaffairs.gov.au/visas/cancelling-a-visa би трябвало да можеш да поискаш канцелиране от някакъв ImmiAccount.

    https://immi.homeaffairs.gov.au/ente...ving-australia тук има инфо как да си пискаш парите в super, но пък и говорят за temporary visa. 🤷‍♂️

    Comment


      #3
      Да, само за темпорари визи става въпрос че могат да се канселират. Ще се пробвам през имми акаунта, пък да видим дали ще дадат.

      Comment


        #4
        "You are only able to request the cancellation of a temporary resident visa. You can not request the cancellation of a permanent resident visa."
        Bottomline, ще трябва да чакам до пенсионна възраст да изтегля въпросния суперфонд. Малко е тъпо това, защото дефакто не можем да се възползваме повече от въпросните визи, но ни водят пърм.резидънтс, ама нейсе. Това да им е проблема на имиграционната система.

        Comment


          #5
          В НЗ може да декларираш, че наускаш за постоянно, което ти дава възможност да си изтеглиш Кивисейвър предварително, но като гледам в ОЗ ще трябва при твоята ситуация да чакаш да се пенсионираш преди да можеш да изтеглиш.

          Under KiwiSaver, if you have permanently emigrated from New Zealand to a country other than Australia, after one year you can apply to the Manager for approval to withdraw your funds and close your KiwiSaver Account. Under this option, any member tax credits you have received since joining will be returned to the Government. You keep any interest earned on the tax credits, and you keep the $1,000 kick-start.​

          Comment


            #6
            Да, явно ще трябва да чакам още 20ина години или да се надявам че променят правилата пак. Не че са ми притрябвали, те си растат, но трябва всяка година да файлвам FBAR в САЩ. защото имам акаунт в чужбина. Просто дразни едно такова недоразумение.

            Comment


              #7
              или да отидете да живеете пак в Австралия, who knows

              Comment


                #8
                точно там е недоразумението - не можем да се върнем да живеем там защото макар и да ни водят пърмънант резидънтс, травъл ауторити на визите изтече, съответно не можем да влезем в страната като такива. Трябва да се кандидатства за ритърн резидънт пърмит, който няма да ни дадат защото не сме стоели 2 години в страната и нямаме връзки там за да докажем че ще живеем за постоянно. Единствената ни връзка е пенсионния ми фонд хаха.

                ще видим как ще се стекат нещата - големият завършва другата година и има планове да пътува и поседи малко в НЗ и Австралия. Ще видим дали ще му издадат ритърн резидънт пърмит като/ако кандидатства.

                Comment


                  #9
                  Наистина звучи заплетено. А защо не си направите една консултация с юрист? Имаше период, когато четях за Австралия и ми направи впечатление, че има добри компании, които предлагат услуги точно за заплетени случаи.

                  Comment

                  Working...
                  X