Съобщение

Collapse
No announcement yet.

IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - София

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #91
    Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

    Май утрешния ден ще е доста притеснен за някои от нас. Искам да попитам на лисънинга ако верно съм чула, но грешно съм я изписала думата, да кажем една буква съм пропуснала да сложа - това грешен отговор ли ще бъде.

    Comment


      #92
      Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

      Написано от Anni Виж мнението
      Май утрешния ден ще е доста притеснен за някои от нас. Искам да попитам на лисънинга ако верно съм чула, но грешно съм я изписала думата, да кажем една буква съм пропуснала да сложа - това грешен отговор ли ще бъде.
      Да, Anni, грешен отговор е. Спелингът е изключително важен. Грешен е също, ако думата е съставна и се изписва с тире (например sister-in-law), а пък пропуснеш някое от тиретата. Грешно е, ако имате ограничение за 2 думи, а напишете 3.

      Резултатите на Listenig-а и Reading-а се проверяват от компютър. Той има набор от възможни верни отговори на всеки въпрос и всичко, различно от това, не подлежи на приемане за коректно.

      Comment


        #93
        Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

        Еми значи аз май ще трябва да уча още... за съжеление, годините си вървят, дано до края на годината да го искарам този мъчителен ИЕЛТС. Успех и късмет на всички коите ще се явяваме утре и във понеделник.

        Comment


          #94
          Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

          Anni, не се отчайвай, изпитът още не се е състоял, а ти вече отписа резултата.
          Дай максимума от себе си и да видим дали пък няма да изкараш достатъчно. Всеки се притеснява преди този ден и няма как да е уверен, че ще се справи по определен начин, има много фактори.

          Късмет на всички варненци утре!

          Comment


            #95
            Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

            Благодаря ти, Сhudenka.

            Comment


              #96
              Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

              Здравейте!!! Взех го с резултата, който ми трябва!!!
              Listening: 8.5
              Reading: 7.5
              Writing: 7.5
              Speaking: 7.5
              Overall: 8.0

              Първата стъпка към пътя за Австралия е отметната!!! В понеделник засилвам документите за асесмънт

              Comment


                #97
                Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

                Браво, Kaliuka, честито!
                Успех и в следващите стъпки!

                Comment


                  #98
                  Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

                  Написано от chudenka Виж мнението
                  Браво, Kaliuka, честито!
                  Успех и в следващите стъпки!

                  Благодаря! Дано скоро всеки се похвали, че е постигнал това, което му трябва!

                  Comment


                    #99
                    Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

                    Честито, Kaliuka!

                    ​Страхотен резултат!

                    Comment


                      Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

                      Kaliuka, не те ли е срам да ни депресираш с такива резултати деня преди изпита ни.

                      Отлични резултати поздравления и от мен.

                      Какъв % долу горе смяташ, че не знаеше от думите. Ако ти или някои друг отговори ще съм благодарен.

                      Comment


                        Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

                        Написано от tonny Виж мнението
                        Kaliuka, не те ли е срам да ни депресираш с такива резултати деня преди изпита ни.

                        Отлични резултати поздравления и от мен.

                        Какъв % долу горе смяташ, че не знаеше от думите. Ако ти или някои друг отговори ще съм благодарен.

                        Благодаря!
                        Нямам спомен да не съм знаела някоя от думите, които са били съществени за да се разбере въпроса, че и отговора... Направи ми впечатление, че на listening-а всички думи, които трябваше да се напишат бяха много лесни - от най-често използваните думи в английския. Аз като цяло съм натрупала доста богат речник от годните гледане на филми, сериали и разни документални предавания:-))) Препоръчвам на всеки да гледа много филми със субтитри, като се старае да осмисля езика и да запомня думите и контекста, в който се използват. Това за мен е бил най-лесния и приятен начин за учене на английски.

                        Пожелавам ти да се мотивираш, мобилизираш и най-вече да отидеш абсолютна вяра в себе си на изпита! Щом аз мога, значи всеки може:-)

                        Comment


                          Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

                          ЕЕ ти пък съвсем ме обезкуражи. Как ще знаеш всички.
                          И аз гледам филми без субтитри ама там не ми говорят за soil, conventional farming methods, organic farming methods например.
                          Това са последните 10 въпроса от лисъна на 3-я тест на роада. Аз даже смея да кажа на късмет хванах 4 от тях.

                          Comment


                            Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

                            Написано от tonny Виж мнението
                            ЕЕ ти пък съвсем ме обезкуражи. Как ще знаеш всички.
                            И аз гледам филми без субтитри ама там не ми говорят за soil, conventional farming methods, organic farming methods например.
                            Това са последните 10 въпроса от лисъна на 3-я тест на роада. Аз даже смея да кажа на късмет хванах 4 от тях.
                            Не се обезкуражавай! Направи ми впечатление, че винаги е възможно да разбереш въпроса, дори да не знаеш думата... Не знам как точно да го обясня. Напр. ако въпроса е около някой термин за почвите, винаги в контекста на текста ще стане ясно за какво точно питат. Аз когато чета, не си превеждам, просто възприемам текста. Но когато имам колебания за нещо дали съм го разбрала правилно, си го превеждам дума по дума на български и това се оказа успешна стратегия. Друга стратегия, която си намерих за четенето, е да отговарям на въпросите докато чета. Т.е. чета си въпроса и когато стигна отговора, маркирам веднага. Това ми спестява адски много време и ровене в текста.
                            Иначе всичко е national geographic и discovery - понякога и аз се изненадвам какви неща знам:-))) Просто са ми влезнали в главата без да си давам сметка за това. :-)

                            Comment


                              Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

                              Здравейте,

                              Да споделя и аз моите резултати. За съжаление отново не успях да премина заветната линия на 4Х7.

                              L 7.0
                              R 9.0 ( тук вероятно е сбъркал нещо компютъра)
                              W 6.5
                              S 6.5

                              Overalll: 7.5. Което в случая не ми върши никаква работа.

                              Jorje

                              Comment


                                Отг: IELTS - Подготвителни курсове за IELTS - Софи

                                Написано от Jorje Виж мнението
                                Здравейте,

                                Да споделя и аз моите резултати. За съжаление отново не успях да премина заветната линия на 4Х7.

                                L 7.0
                                R 9.0 ( тук вероятно е сбъркал нещо компютъра)
                                W 6.5
                                S 6.5

                                Overalll: 7.5. Което в случая не ми върши никаква работа.

                                Jorje
                                Ех....
                                Съжалявам, Jorje..От къде не ти достигат точки, я кажи?

                                Comment

                                Working...
                                X