Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Резултати и впечатления от изпита

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Отг: Резултати и впечатления от изпита

    Тони, не бързай със записването на нова дата, може и да си искарал изпита. Аз смятам да съм на 10 юли във Варна.
    Ще ми е интересно да знам какво се е паднало и как ти мина спийкинга, българи ли бяха изпитващите?

    Comment


      Отг: Резултати и впечатления от изпита

      Говоренето няма да взема вероятно, на едно място запецнах на 2-та част и в комбинация от паника от там до края само ъ-ках и сричах. Беше жена нямам представа каква беше по националност.
      На говоренето от къде съм, гледам ли филми, карам ли колело (преди, сега има ли почва за развитие у нас), кард - спорт ивент дето съм участвал или гледал; 3-та част - състезание между учениците, дали помага за развитието им, трябва ли да ги поущряваме за добри оценки и как,
      учителите как да ги окуражават да бъдат по добри - тук се омазах тотално.
      На писането ми се падна писмо до приятел да го поканя на ваканция в чужбина и на публични места има много шум. Защо е така и какво може да се направи да се намали.
      Другите 2 модула предполагам не са ти интересни.

      Comment


        Отг: Резултати и впечатления от изпита

        tonny нищо не се знае, това е субективната част от изпита, та може да си ги впечатлил не ти ли се представи изпитващият? а за следващо явяване - Cambridge са установили, че за повишаване на резултатът са необходими между 3 и 6 месеца от последното явяване

        Comment


          Отг: Резултати и впечатления от изпита

          Абе субективно ама аз гледам реално и мисля, че няма да го изкарам. Аз бих си дал между 5 и 6 и сигурно ще е пак 5,5.
          Ако е такъв и взема другите мисля да обжалвам, ама ще видим след 12 дни.

          A за изпитващия, сигурно се е представила, но не съм обърнал внимание. Прилича ми на наш човек 65/35% съм сигурен. Освен това дали от моето запъване на 2-3 места и тя запъна, това ми направи впечатление.

          Comment


            Отг: Резултати и впечатления от изпита

            Тони не го мисли сега, така и така нищо не можеш да направиш докато не видиш резултатът. Дано да ти е за последно явяването. Някоъ път човек си мисли че се е справил зле а пък крайният резултат е друг. Късмет.. Само не разбрах есето на каква тема е?

            Comment


              Отг: Резултати и впечатления от изпита

              Написано от tonny Виж мнението
              ... и на публични места има много шум. Защо е така и какво може да се направи да се намали.
              Не го мисля, мисля за следващата си стъпка. Слушане и четене (особено четене) са детска игра вече, за месец наваксах с писането, но говоренето знаех че ще е проблем при подобна ситуация (но се надявах да повиша с половинка покраи подготовката за писането) и така и стана. Сега до Юли ще наваксам говоренето с учител и ще ги разбия. Съжалявам само, че трябваше да ми отнеме година и много пари да достигна това ниво, а не както казват повечето хора учи и се яви един път, но искараи оценка като хората.

              Comment


                Отг: Резултати и впечатления от изпита

                Е резултатите са налице и за съжаление опасенията ми пак се потвърдиха.
                L-6, R-7,5, W-6 и S-5,5. Учител и на 10 юли във Варна наново...
                Не съм доволен от оценката на W и R, но на говорене и толкова нямаше да си дам, за съжаление трябва да си призная, че не заслужавах да го взема.

                Comment


                  Отг: Резултати и впечатления от изпита

                  tonny тони, защо не седнеш да учиш 3-6 месеца като започнеш от проста граматика и учене наизуст... това явяване през месец за мен е загуба на пари (и нерви)

                  Comment


                    Отг: Резултати и впечатления от изпита

                    Защото граматиката съм я учил, ако не я знаех никога нямаше да изкарам 6 на писмен. Дори не съм доволен от оценката си. Освен това ми трябва само 0,5 да повиша на говорене. Проблема ми е че нямам практика в говорене и започвам да заеквам при първата си грешка или притеснение, затова е и такъв резултата. Такива оценки ми трябват и гоня срокове...

                    Comment


                      Отг: Резултати и впечатления от изпита

                      tonny ще си позволя да поспоря с теб относно знанието на граматиката - оценката мери разбирането и възможността да се изразяваш на дадения език, а знанието се състои в това колко добре владееш граматичните правила и колко богат ти е речника... ако знаеш езикът добре, значи и оценката на който и да е изпит ще ти е висока... познавам човек, не нейтив, който без подготовка по формата е изкарвал 8.5-9 на всеки компонент, но говори и знае езика много добре... точно за това ми е казвала и IELTS преподавател - подохри си си грамати ката и вокабюлърито и оценката ще се вдигне... прочети и критериите зад всяка оценка

                      Comment


                        Отг: Резултати и впечатления от изпита

                        Няма какво да спорим, аз също съм привърженик на тази теза и именно по този начин си повиших писането. Лягал и съм ставал с тази таблица http://www.mypersonalsite.org/index....mid=87&lang=bg
                        Както казах гоня още 0,5 на говорене и не се съмнявам че за тези 2 месеца ще го постигна, както и ще повиша оценките по другите компоненти въпреки, че са ми достатъчни и тези в момента.

                        Comment


                          Отг: Резултати и впечатления от изпита

                          Като изключим говоренето и то за малко, много добър резултат си получил (поне за мен). Следващият път ще ти е последното явяване, малко ти остава Тони.

                          Comment


                            Отг: Резултати и впечатления от изпита

                            Както вече казах не съм доволен от оценката на четене и писане. Ако пусна преразглеждане съм сигурен, че ще повишат оценката на писане. Доста нескромно звучи, но аз знам какво съм писал и как...

                            Ани ти на къде си с подготовката, аз другата седмица ще записвам за юли месец.

                            benitabeni, това за 3-6 месеца за подготовка и повишаване може да се тълкува по различен начин. Аз повиших четене от 6 до 7,5 и писане от 5 на 6 (това е сериозно подобрение въпреки, че е само една единица) за един месец. При това ходя на работа и имам тодлър-че в къщи.

                            Comment


                              Отг: Резултати и впечатления от изпита

                              tonny браво... аз говоря за оценка над 7 за 3-6 месеца... моето писане за 6 урока се вдигна също с единица и половина, при същите условия - работа и дете... всичко е възможно... успех следващият път - дано е последен

                              Comment


                                Отг: Резултати и впечатления от изпита

                                Ooo за 7 и нагоре ще ми трябват 6+ месеца, просто свободното време не позволява такава подготовка. Успех и на Вас и на всеки който е поел по този път.

                                Comment

                                Working...
                                X