Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новозеландец търси детска градина в Мелбърн

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Новозеландец търси детска градина в Мелбърн

    Колеги от форума,

    Обръщам се към опитните австралийци. Дайте малко акъл на един потомствен новозеландец и семейството му, ненадейно оказали се в Мелбърн.
    Вече повече от седмица живеем в Eureka Tower, Southbank. Ще напиша блог статия когато се съвзема от шока, че живеем на 63ти етаж.

    По специално имаме нужда от съвет за детските градини. За сега това е единственото разочарование от Мелбърн. Проверихме едно две места. Без субсидия градината струва $140 на ден което е повече от три пъти НЗ цена! Разбрахме че (май) има държавни и частни градини, като първите са с лонг уейтинг лист.
    Ако някой има опит моля да го сподели.
    Търсим си и квартира, но за това като че ли сме решили да сме в CBDто поне за първите 6 месеца. В момента наемите са изключително ниски заради ковида.

    Също така ще ми е приятно да се запозная с Ози българи в Мелбърн. Общо взето не мислим да се връщаме в НЗ.
    Айде пишете.
    Имам и австралийски номер вече :-)

    #2
    Няма спасение за цените на детските градини, ако има и аз искам да го знам... С НЗ паспорти не можете ли да се регистрирате в Centrelink и да получавате субсидия? (сигурно си го пробвал)

    Comment


      #3
      Добре сте дошли на Оз земя.

      child care в момента е безплатна, поне тази в Сидни. Иначе ако сте към сентърлинк може да имате рибейт.

      Comment


        #4
        benitabeni Сподели за тази безплатна child care в Сидни? (Ние плащаме повече от това което Сашо е писал за Мелбърн)

        Comment


          #5
          permutation важи за деца от три до пет години. Ето линк:
          Има и за Виктория също, сега видях.

          Families and young children in NSW will benefit from an extra year of free preschool with the NSW Government announcing funding for community and mobile preschools in 2021. 

          Comment

          Working...
          X