Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Внимавайте, когато купувате вещи втора ръка

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Внимавайте, когато купувате вещи втора ръка

    Според моите наблюдения тук в НЗ възприеманията за качеството на предметите е на много ниско ниво. Работят ли ръчките на стола, пуска ли нещо кафе машината, върти ли пералнята, значи работи перфектно. Много внимавам когато купувам вещи втора ръка от местни. Когато ме питат дали да ми подарят нещо питам за състоянието - после аз ще трябва да го карам до сметището и да си платя, за да го изхвърля... Понякога се чудя да се смея ли или да плача.

    Радвам се, че вещоманията в България ме научи, че не всичко, което изглежда като тостер е тостер и не всички тостери са еднакви

    Ще се радвам, ако и други хора споделят опит по темата.

    Малко изопачен пример, но все пак истински (прикачено изображение, ако препратката не работи): http://www.trademe.co.nz/a.aspx?id=598272143

    Поздрави!
    Прикачени файлове
    Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

    Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

    #2
    Отг: Внимавайте, когато купувате вещи втора ръка

    Хаха, много свежа препратка Наистина ми е чудно как една цяла нация може да има толкова пренебрежително отношение към материалните неща Щом стола ще те издържи като седнеш, значи е в перфектно състояние.... just has worn fabric

    Comment


      #3
      Отг: Внимавайте, когато купувате вещи втора ръка

      Това е романтичното на Нова Зеландия - някои неща са старинни. Аз живея в къща от 1880те. С пристройка от 1950те. Няма всички модерни удобства и уплътнения, но за сметка на това има страхотен обитател (моята съквартирантка). Нацията би оцеляла при бедствие точно заради социалните отношения - хората се събират редовно я на обяд, я на вечеря, я на напитка след работа, я на излет уикенда и т.н. Всички са що-годе равни - не се карат супер нови и скъпи коли, не се живее в супер луксозни жилища и т.н. Духът е съвсем друг.

      Comment

      Working...
      X