Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бъркат ли по лаптопите?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Бъркат ли по лаптопите?

    Интересно ми е дали някой би се заинтересовал каква информация имаме на лаптопа, мобилните устройства или преносими дискове. Някой да има идея?
    Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

    Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

    #2
    Отг: Бъркат ли по лаптопите?

    Не мисля. Няма логика, това е лична вещ . При всичките ми пътувания досега, служебни или туристически, лаптопа минава само на скенера в отделна "тава". За преносим диск вероятно е същото...

    Comment


      #3
      Отг: Бъркат ли по лаптопите?

      При мен единствено в Италия са ме карали да го включвам. Погледнаха , че работи и ме накараха да го изключа.

      Това беше всичко. иначе си е стандартната процедура, както пише NeliKa.

      Comment


        #4
        Отг: Бъркат ли по лаптопите?

        Мен никога не са ме карали нищо да правя освен да го сложа в отделна тава. Както Жеко е писал - чел съм, че може да те накарат да го включиш да видят че работи (без да се логваш), колкото да разберат, че се ползва като лаптоп, а не бомба. За достъп до информацията на него нямат право, освен ако нямат заповед за обиск.

        Единствено в Израел ми ровиха из мобилния телефон на една супер детайлна проверка, предполагам да видят дали телефонът има достатъчно контакти и в списъка с обажданията дали има достатъчно "реални" такива - да докажат, че се ползва наистина за телефон.

        Comment


          #5
          Отг: Бъркат ли по лаптопите?

          На Венци никой не му е бъркал никъде! Дори в багажа, смо са го питали "какво носи", той е казал "нищо забранено" и дори не са отворили нищо да гледат (Това на митничческата проверка вече в Пърт).

          Comment


            #6
            Отг: Бъркат ли по лаптопите?

            Обикновено чантите на влизане в Нова Зеландия минават на скенер не за мито, а за биосигурност. Но да, няма основание да го гледат. То мисля, че митническата декларация първо се проверява от имиграционния, който задава един-два въпроса и въз основа на това може да постави и код. Този код се разчита от митничаря и въз основа и на неговите въпроси се преценява дали да те "ровят". Хубаво е, че поне това не го е стресирало. Говорих със Стефан, че са се видели в с Венци в Пърт. Пиши какви са му впечатленията там (на Венци де) ХАХАХА

            Comment

            Working...
            X