Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Траджедията е пълна :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Траджедията е пълна :)

    Ами какво да кажем - границите ги затвориха. Отпреди две седмици започнаха отново да обработват жителски визи. И погледнете иронията: може да ви одобрят за виза и дори да ви я сложат в паспорта, НО не можете да пътувате към Нова Зеландия, ако никога не сте били тук с жителска виза. Това дори с 14-дневната задължителна карантина, под която ви поставят при влизане.

    Водата още е супер мътна - никой не знае какво ще се промени на следващия ден, какво ще стане с миграцията (дори временната за събиране на реколтата), да не говорим за международните студенти (един от най-големите ни износни пера) и туризма (най-голямото износно перо). Има идеи за студентите да идват като просто прекарват карантина, а за туризма да се насърчава вътрешния - то като не могат и НЗ граждани да пътуват навън, поне да пътуват в страната и да харчат пари тук. Даже се подметна идея за 4-дневна работна седмица, за да има 3-дневни уикенди, които са много по-привлекателни за пътуване извън града, но още нищо конкретно няма. Годината е изборна и не вярвам управляващите да искат много много "да се клати кораба" с революционни идеи.

    Да поживеем малко, пък ще видим какво да става. Форумът засега утихна.

    #2
    Отг: Траджедията е пълна

    Мдааа... Аз таман започнах с interview-тата и нещата вървяха многоооо дорбе и хоп...лоша работа...Все едно някой ми дръпна аварийната спирачка...и не само на мен предполагам Доста неясноти се заформиха. Аз лично замръзявам плановете си докато не видя, че поне 12 месеца визите работят както трябва. Лошото е, че 4К отидоха покрай nzshores, но пари се изкарват.

    Успех на всички

    Comment


      #3
      Отг: Траджедията е пълна

      Аз ви наглеждам отвреме навреме ама не очаквах да видя нов пост днес като влязох.

      При нас драмата си е същата освен че вече няма драма, защото аз спрях да се тръшкам ама как и защо няма да живеем в Австралия животът е твърде кратък да го пилеем в размисли ама сгреших ли сега или не като доведох семейството в долната земя.
      Изкарахме няколко инфарктни месеца с канселирани полети, опити да намеря нов полет за мъжа и докато се почесвахме Австралийците решиха че няма да пускат резидънти и ситизъни да излизат от страната. От един месец кандидатстваме за разрешително да напусне страната с общо взето повече документи отколкото когато кандидатствахме за виза. 4 опита, 2 отказа и най-накрая склониха да го пуснат да си ходи. Бъзикахме се с едни приятели че едно време драпахме да влезем и не ни даваха да се докопаме до обетованата земя, а сега доживяхме времена в които не ни пускат да излезем от рая. И това при положение че не сме им ситизъни хаха, доста смешно положение но на нас не ни беше особено смешно като сменяхме полети и търсехми квартири.
      Аз и деца ще останем още няколко месеца и се надявам да вдигнат ограниченията че да видим още малко от Австралия.

      Пари се изкарват наистина Стефко, не си позволявам изобщо да ходя натам, защото е безсмислено да се обвинявам за неща за които нямах представа как ще се случат преди 3 години. Животът е за живеене и за приключения само да сме здрави.

      Comment


        #4
        Re: Траджедията е пълна

        Аз малко не съм в течение какво става покрай всички ви - нали ни се увеличи семейството и вече сме с две деца (синче на 1г 8м, и щерка на почти 6м). Та Руми, накъде сте се запътили в тази бъркотия. Само не ми казвай САЩ или България. Ужасно е каквото става и без много да драматизирам вече се говори с мъж ми как да купим семена като дойде световната война да ни се налага да сеем и градина да започнем тук.

        Comment


          #5
          Отг: Траджедията е пълна

          Купувай семена Ники, пък аз ще ти пращам компакт по пощата да ги подхранва :-)

          Говори се тука за отварянето на границите между НЗ и Австралия. Иначе и ние следим какво става с разрешенията към и от България, че искаме да уредим посещения на родителите. Предполагам че ще отнеме време.
          Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

          Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

          Comment


            #6
            Отг: Re: Траджедията е пълна

            Написано от NikiG Виж мнението
            Аз малко не съм в течение какво става покрай всички ви - нали ни се увеличи семейството и вече сме с две деца (синче на 1г 8м, и щерка на почти 6м). Та Руми, накъде сте се запътили в тази бъркотия. Само не ми казвай САЩ или България. Ужасно е каквото става и без много да драматизирам вече се говори с мъж ми как да купим семена като дойде световната война да ни се налага да сеем и градина да започнем тук.
            Олее Ники, и теб съм изпуснала - да са ти живи и здрави мъничетата!

            Да, прибираме се в Щатите. След 4 дни мъжа ми, а аз и момчетата края на август най-вероятно. Ще се оправим. Българите сме като хлебарки

            Comment


              #7
              Отг: Re: Траджедията е пълна

              Написано от NikiG Виж мнението
              Само не ми казвай САЩ или България
              Аз пък се прибрах в БГ в разгара на короната, на края на Март За 2 месеца вече бачкане тук спестих колкото и за година не мога в ОЗ та засега не мърдам никъде, като изключим туризъм

              Comment


                #8
                И аз имах полет за България на 11.04 и се наложи да го спря. Нямах/м идея, че не дават да пътуваме извън страната, то си е трагедия, ужас. Тя и майка ми има виза да дойде да ни гости и трябваше да пътува с мен на обратно... но за съжаление, няма как да стане скоро.

                Сори че отговарям на офтопик-а на @anita82, не само, че не е на място поста и, но няма отношение към темата ... та с 2 изречения: тук животът с никви пари не мога да си го заменя за този в България / без да се замислям за всичките свинщини, които се случват само от Март насам, да, за България имам в предвид, но това наистина е друга тема/. А темата за пестенето е много относително, както лафа за вкуса и кучето.

                Comment

                Working...
                X