2 от 2 ПърваПърва 12
Показани резултати 11 до 13 от 13

Тема: Превод на Дипломи в България или в Нова Зеландия?

От
    София
    Полезно
    10
    Полезен 14 пъти в 11 мнения

Отг: Превод на Дипломи в България или в Нова Зелан

Аз не съм подавал за виза, така че не мога да съм ти кой знае колко полезен. Преди няколко месеца гледах какво е нужно и мисля, че всичко се подава on-line. Много е възможно да искат нотариална заверка на документите (както за IQA). За доказване на стаж изискват следните неща:

1. Two recent passport-sized photographs of each person included in your application. All photographs will need the person’s name, and the date the photograph was taken, written on the back
    2. Passport
    3. Birth certificates
    4. A police certificate from their country (or countries) of citizenship - less than six months old at the date your completed application is received by INZ
    5. Medical and chest X-ray certificates:
    any medical certificates submitted must be less than three months old when we receive your application.
    pregnant women and children under 11 years of age are not required to have an X-ray, unless a special report is required.
    check aprroved medical institution here: www.immigration.govt.nz/paneldoctors
    6. IQA
    7. Work experience:
    the position(s) you held; and
    the dates you held the position(s); and
    whether your employment in the position(s) was full-time (ie based on a 30-hour week) or part-time (ie based on less than a 30-hour week); and
    the name and address of your employer(s); and
    a description of your role and the tasks you undertook
    pay slips
    job specifications
    contracts
    8. Partnership evidence
    marriage or civil union certificate.
    proof of shared residence (a joint mortgage, or tenancy agreements, or rent book).
    financial dependence or interdependence (proof of shared income, or bank accounts, or accounts that show money transfers to or from your account to your partner’s account).
    birth certificates of your children.
    any evidence of public or family recognition of your relationship.
    correspondence (including post-marked envelopes) to you and your partner at the same address.
    photographs of you and your partner together.
    evidence of the duration of your relationship.

IMPORTANT!!! You must declare you have sufficient personal resources to maintain yourself and your dependants for at least your first 24 months as a resident in New Zealand.
    Последна редакция от Стефан ; 29-04-19 в 16:51

От
    Wellington, NZ
    Полезно
    4
    Полезен 49 пъти в 32 мнения

За трудов стаж аз представих само писма с letterhead, даже някои нямаха и това защото мениджъра ми също вече не работеше в същата компания. PDF би трябвало да е ОК. Според мен по-важно е да има актуални контакти, ако решат да проверяват. В твоя случай (вече със стаж в НЗ) не ми се струва много вероятно. То не си ли го правил това вече за работната виза? Не помня там как точно беше.

От
    VIC, Australia
    Полезно
    62
    Полезен 27 пъти в 19 мнения
    Блог статии
    1

И аз си мисля че ще е формалност. При мен в Австралия когато оценяха опита от професионалната ми организация предпочетоха имейли директно пратени от супервайзърите ми, а не както пишеше - пейслипс, данъци или летърхед писма.
    После същите имейли ги запазих и качих като файлове като кандидатствах за пърмънънт визата. Малко се съмнявах че няма да ги приемат, защото не са официални документи, но никой нищо не каза за тях.

2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 2 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 2 гости)

Подобни теми

1. Разгодки из Нова Зеландия
    От DanyGod в раздел Общ
    Отговори: 0
    Последно: 27-12-13, 12:47
  2. възможност за нова зеландия
    От toshko1234 в раздел Оценка на шансовете и планиране - НЗ
    Отговори: 4
    Последно: 05-09-13, 11:59
  3. Настаняване в Нова Зеландия
    От Victory в раздел Друго - Все още в България
    Отговори: 3
    Последно: 02-10-12, 18:49
  4. Армия Нова Зеландия
    От kehayov4 в раздел Представяне и защо НЗ/Австралия?
    Отговори: 2
    Последно: 28-08-12, 18:38
  5. Какво внася България от Нова Зеландия
    От NikiG в раздел Всичко останало
    Отговори: 3
    Последно: 04-07-12, 01:11

Права

• Не можете да пускате нови теми
  • Не можете да отговаряте
  • Не можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •