Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Транзитна виза за Австралия (subclass 771)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Отг: Транзитна виза за Австралия (subclass 771)

    Написано от badabing Виж мнението
    Аз лично съм си вадил все транзитни визи. Вярно, има малко разходи и отнема време. Не забравяй, че ако на връщане полета ти е пак такъв отново ще ти трябва виза. В австралиийско посолство в Окланд пишеше, че може да отнеме до няколко дни, но на нас ни я поставиха веднага за да не се разкарваме пак до там. Все пак мотото им е People our business.
    А от къде вади транзитни визи, от Белград ли или си вадил само от Нова Зеландия ?

    Comment


      #17
      Отг: Транзитна виза за Австралия (subclass 771)

      Написано от NikiG Виж мнението
      Да, с хартиените формуляри си е кофти. Аз бих препоръчал туристическа - по-бързо би могла да стане (ако успееш обаче да ги убедиш, че наистина ще пътуваш с такава цел и може да им кажеш в кой град - Сидни, къде и защо ще бъдеш).

      Веднъж издадена, тази виза ще се използва само от авиокомпанията да провери дали може да те качи на самолета към Австралия, без да я интересува дали ще продължиш нанякъде. То също и в Австралия паспортен контрол няма да минаваш, така че все тая.

      Идеята е, че ще подадеш онлайн и е безплатна туристическата и ако имаш късмет ще стане бързо. То и в двата случая трябва да ги убедиш, че каквото си решил да правиш е "истинско"
      Няма да стане да ги убедя, че е истинско , защото при издаването на туристическа визи изрчно е записано, че това не е транзитна виза, а от самолетния билет е видно, че простоя там ще е само два часа

      Comment


        #18
        Отг: Транзитна виза за Австралия (subclass 771)

        Написано от sgemitko Виж мнението
        А от къде вади транзитни визи, от Белград ли или си вадил само от Нова Зеландия ?
        От НЗ и Атина, но напоследък взе да се споменава Белград, може нещо да се е променило. Това лесно може да се провери с един мейл до някое от тези две посолства, те ще ти кажат кой обработва българските визи. Може да няма значение и на двете места да става. Тогава ще си избереш по-евтиния вариант.

        Comment

        Working...
        X