Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Master degree преди заминаване

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Master degree преди заминаване

    Привет на всички.

    замислих се през тези хубави летни дни по следният въпрос: Дали има някой online университет за Master degree? В частност аз се интересувам от Master of Project Management. Разбира се има много университети, които предлагат дистанционно обучение, като разбира се някои цени са направо колкото за апартамент в BG ( но това си е моята гледна точка). Та си мисля, сега когато ще се подготвям отново за IELTS дали не е удачно да се изкара и една Masters програма. Ще е по-добре при представянето ни пред властите в AU.

    Разбира се обикновено програмите са 1,5-2 години, така че ще е подходящо.

    Ако някои има идеи за подобни университети, които предлагат подобно обучение моля да сподели тук.

    Аз за сега съм се спрял на този: http://www.drexel.com/online-degrees...ent/index.aspx но все още проучвам и други възможности.

    NikiG бе споменал в един от предишните си постове за подобна програма, така че ще се радвам ако и той сподели опит.

    Благодаря предварително.

    Jorje

    #2
    Отг: Master degree преди заминаване

    Аз съм гледала тези за себе си:

    http://www.seeklearning.com.au/open-university-australia/university-of-south-australia/master-of-project-management.asp



    Нямам идея за цена, бях пуснала 1 запитване и ми пратиха е-мейл с какви ли не детайли но не и цени Според google уж е 4500-6000$

    дали не е удачно да се изкара и една Masters програма. Ще е по-добре при представянето ни пред властите в AU.
    За имиграционните определено няма значение Те смятат точки, а бакалавър и магистър дават еднакви точки. За евентуалното търсене на работа вече е съвсем отделен въпрос, магистратура от USA/AU университет определено би била бонус.

    Comment


      #3
      Отг: Master degree преди заминаване

      Здравей anita82,

      Да това ми е идеята. Да имам основание при търсенето на работа някаква по-призната диплома ( пък била тя и от online education). Ще се поровя още малко да видя дали ще намеря някой университет USA/AU. Макар, че гледах няколко AU, ама и те са на принципа - на ниво ни е обучението, ама е скъпо.

      Ще пиша като завърша с research-a.

      Поздрави,
      Jorje

      Comment


        #4
        Отг: Master degree преди заминаване

        Ей го и NikiG

        Завършил съм изцяло онлайн обучение Master of Information Systems (признава се без NZQA за Нова Зеландия) към www.phoenix.edu (University of Phoenix, Arizona, USA). Програмата е доста интензивна - 10 модула са по 6 седмици всеки и го завърших за 1 г 3 месеца като тогава ми струваше около US$15К (много по-евтино от магистратура в престижен университет). Естествено качеството не е като на престижен университет, но ти съдират задника и ако си достатъчно умен, ще извлечеш много от обучението.

        Модулите са един след друг без почивка, но по всяко време може да си вземеш почивка кратна на 2 седмици и после продължаваш. Във всеки курс си с различни хора (защото всеки си подрежда модулите както намери за добре и почива както намери за добре). Около 20тина човека и инструктор. Всичко е асинхронно - използва се емайл и нюзгрупи. Имаш достъп до онлайн учебници към библиотеката на университета и така. Яко четене и писане - всеки курс има част за участие (кратки разсъждения по 200-300-500 думи на седмица) + коментари върху разсъжденията на другите в клас, лични писмени работи около 5-10 страници на модул, и групов проект - около 25 страници, но се прави заедно с 3-4 други човека. Комуникацията е супер важна и накрая на всеки клас има анкета за оценка/самооценка. Последното е много важно за личната оценка - един вид ако си темерут и мързел, другите ще ти дадат лоша оценка, която преподавателят ще вземе под внимание. По всяко време може да пишеш на преподавателя и да се уговориш с него лично, ако имаш някакви проблеми и да кажем не можеш да спазиш краен срок. Инструкторите са много професионалисти в своята сфера с поне магистратура и нормално не са преподаватели - коментарите са им интересни и са наясно с технологията и предмета, който представляват

        Ако има нещо друго - питай!

        Comment


          #5
          Отг: Master degree преди заминаване

          Здрасти NikiG,

          И аз днес си говорих по телефона с University of Liverpool. Явно нямат много кандидати, щом се обаждат по телефона, но може и да греша. Човекът беше изключително любезен и подробно ми обясни какво включват модулите, как протичат курсовете и т.н. Най-много ме впечатли, когато ми обясни,че всички сме в обща група и всеки си пише есето и после другите му го оценяват, като споделят и те своя опит как е в техните страни. Много се запалих, но бързо изстинах, като чух цената - около 16К Euro.Хубавото е,че може да се разхвърля на 45 месеца, ама пак си е много.

          Обещах му да си помисля и ще му пиша след няколко дни.

          Иначе сега проучвам и USA Univerities да видим и те какво предлагат. Не че си мисля, че ще намеря нещо по-евтино ако е от читав университет, ама поне да се пробвам.

          Като свърша с ресърча, ще пиша тук за инфо на останалите, които биха се заинтересували.

          Поздрави,
          Jorje

          Comment


            #6
            Отг: Master degree преди заминаване

            При условие, че магистратурите вървят по $30К-80К/година в университетите за стандартно обучение, $15К или 16К евро за цялото следване от 1.5 г си е направо далавера -- при мен това беше една от причините да го направя онлайн (другата беше физическото ми нахождение в онзи момент) и третата гъвкавостта. Можеш да си организираш времето както пожелаеш - то и това си е умение. Преди да се нахвърлиш обаче провери акредитациите. Повечето университети са for-profit - моят беше и понякога се опитват да те натиснат само и само да гушнат доларите.

            Така загубих $1500 (повторих един модул), защото се отписах по средата, че бях прегорял без почивка. Примерно след 4 модула е добре да се направи почивка от 2 седмици, което те не ти предлагат, а ако се опиташ да си я поискаш (в правото си си) се опитват да те накарат да продължиш, че видиш ли ще завършиш по-рано.

            Но наистина най-важното е дали обучението се признава. Примерно в НБУ навремето единствената акредитирана специалност беше Магистратура по право. Може да са си ги пооправили акредитациите, но бъдещите студенти трябва да са много бдителни.

            Comment

            Working...
            X