Показани резултати 1 до 6 от 6

Тема: Master degree преди заминаване

От
    Бургас
    Полезно
    6
    Полезен 75 пъти в 41 мнения
    Блог статии
    2

Master degree преди заминаване

Привет на всички.

замислих се през тези хубави летни дни по следният въпрос: Дали има някой online университет за Master degree? В частност аз се интересувам от Master of Project Management. Разбира се има много университети, които предлагат дистанционно обучение, като разбира се някои цени са направо колкото за апартамент в BG ( но това си е моята гледна точка). Та си мисля, сега когато ще се подготвям отново за IELTS дали не е удачно да се изкара и една Masters програма. Ще е по-добре при представянето ни пред властите в AU.

Разбира се обикновено програмите са 1,5-2 години, така че ще е подходящо.

Ако някои има идеи за подобни университети, които предлагат подобно обучение моля да сподели тук.

Аз за сега съм се спрял на този: http://www.drexel.com/online-degrees...ent/index.aspx но все още проучвам и други възможности.

NikiG бе споменал в един от предишните си постове за подобна програма, така че ще се радвам ако и той сподели опит.

Благодаря предварително.

Jorje

От
    Мелбърн, ОЗ
    Полезно
    49
    Полезен 168 пъти в 101 мнения
    Блог статии
    21

Отг: Master degree преди заминаване

Аз съм гледала тези за себе си:

http://www.seeklearning.com.au/open-university-australia/university-of-south-australia/master-of-project-management.asp

http://www.seeklearning.com.au/open-...management.asp

Нямам идея за цена, бях пуснала 1 запитване и ми пратиха е-мейл с какви ли не детайли но не и цени Според google уж е 4500-6000$

дали не е удачно да се изкара и една Masters програма. Ще е по-добре при представянето ни пред властите в AU.
    За имиграционните определено няма значение Те смятат точки, а бакалавър и магистър дават еднакви точки. За евентуалното търсене на работа вече е съвсем отделен въпрос, магистратура от USA/AU университет определено би била бонус.

От
    Бургас
    Полезно
    6
    Блог статии
    2

Здравей anita82,

Да това ми е идеята. Да имам основание при търсенето на работа някаква по-призната диплома ( пък била тя и от online education). Ще се поровя още малко да видя дали ще намеря някой университет USA/AU. Макар, че гледах няколко AU, ама и те са на принципа - на ниво ни е обучението, ама е скъпо.

Ще пиша като завърша с research-a.

Поздрави,
    Jorje

4. Следният потребител намира мнението на Jorje за полезно:

anita82 (03-09-12)

От
    Окланд, Нова Зелaндия
    Полезно
    182
    Полезен 536 пъти в 301 мнения
    Блог статии
    35

Ей го и NikiG

Завършил съм изцяло онлайн обучение Master of Information Systems (признава се без NZQA за Нова Зеландия) към www.phoenix.edu (University of Phoenix, Arizona, USA). Програмата е доста интензивна - 10 модула са по 6 седмици всеки и го завърших за 1 г 3 месеца като тогава ми струваше около US$15К (много по-евтино от магистратура в престижен университет). Естествено качеството не е като на престижен университет, но ти съдират задника и ако си достатъчно умен, ще извлечеш много от обучението.

Модулите са един след друг без почивка, но по всяко време може да си вземеш почивка кратна на 2 седмици и после продължаваш. Във всеки курс си с различни хора (защото всеки си подрежда модулите както намери за добре и почива както намери за добре). Около 20тина човека и инструктор. Всичко е асинхронно - използва се емайл и нюзгрупи. Имаш достъп до онлайн учебници към библиотеката на университета и така. Яко четене и писане - всеки курс има част за участие (кратки разсъждения по 200-300-500 думи на седмица) + коментари върху разсъжденията на другите в клас, лични писмени работи около 5-10 страници на модул, и групов проект - около 25 страници, но се прави заедно с 3-4 други човека. Комуникацията е супер важна и накрая на всеки клас има анкета за оценка/самооценка. Последното е много важно за личната оценка - един вид ако си темерут и мързел, другите ще ти дадат лоша оценка, която преподавателят ще вземе под внимание. По всяко време може да пишеш на преподавателя и да се уговориш с него лично, ако имаш някакви проблеми и да кажем не можеш да спазиш краен срок. Инструкторите са много професионалисти в своята сфера с поне магистратура и нормално не са преподаватели - коментарите са им интересни и са наясно с технологията и предмета, който представляват

Ако има нещо друго - питай!

6. Следните 2 потребители намират мнението на NikiG за полезно:

MyCTaKaP (15-09-12),zhivbors (11-09-12)

От
    Бургас
    Полезно
    6
    Блог статии
    2

Здрасти NikiG,

И аз днес си говорих по телефона с University of Liverpool. Явно нямат много кандидати, щом се обаждат по телефона, но може и да греша. Човекът беше изключително любезен и подробно ми обясни какво включват модулите, как протичат курсовете и т.н. Най-много ме впечатли, когато ми обясни,че всички сме в обща група и всеки си пише есето и после другите му го оценяват, като споделят и те своя опит как е в техните страни. Много се запалих, но бързо изстинах, като чух цената - около 16К Euro.Хубавото е,че може да се разхвърля на 45 месеца, ама пак си е много.

Обещах му да си помисля и ще му пиша след няколко дни.

Иначе сега проучвам и USA Univerities да видим и те какво предлагат. Не че си мисля, че ще намеря нещо по-евтино ако е от читав университет, ама поне да се пробвам.

Като свърша с ресърча, ще пиша тук за инфо на останалите, които биха се заинтересували.

Поздрави,
    Jorje

От
    Окланд, Нова Зелaндия
    Полезно
    182
    Полезен 536 пъти в 301 мнения
    Блог статии
    35

При условие, че магистратурите вървят по $30К-80К/година в университетите за стандартно обучение, $15К или 16К евро за цялото следване от 1.5 г си е направо далавера -- при мен това беше една от причините да го направя онлайн (другата беше физическото ми нахождение в онзи момент) и третата гъвкавостта. Можеш да си организираш времето както пожелаеш - то и това си е умение. Преди да се нахвърлиш обаче провери акредитациите. Повечето университети са for-profit - моят беше и понякога се опитват да те натиснат само и само да гушнат доларите.

Така загубих $1500 (повторих един модул), защото се отписах по средата, че бях прегорял без почивка. Примерно след 4 модула е добре да се направи почивка от 2 седмици, което те не ти предлагат, а ако се опиташ да си я поискаш (в правото си си) се опитват да те накарат да продължиш, че видиш ли ще завършиш по-рано.

Но наистина най-важното е дали обучението се признава. Примерно в НБУ навремето единствената акредитирана специалност беше Магистратура по право. Може да са си ги пооправили акредитациите, но бъдещите студенти трябва да са много бдителни.

9. Следният потребител намира мнението на NikiG за полезно:

zhivbors (11-09-12)

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. Отписване от здравно осигуряване преди заминаване
    От NikiG в раздел Наръчници на емигранта
    Отговори: 12
    Последно: 08-05-13, 08:30
  2. Отписване от здравно осигуряване преди заминаване
    От NikiG в раздел Друго - Все още в България
    Отговори: 1
    Последно: 22-06-12, 10:56

Права

• Не можете да пускате нови теми
  • Не можете да отговаряте