Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стаж преди и по-време на следване за бакалавър

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Стаж преди и по-време на следване за бакалавър

    Здравейте,
    Първо искам ще напиша какво е полжението пък после и въпросът:

    Така в момента съм на 29 ще направя 30 през септември.
    имам стаж като Системен Администратор :
    към една агенция към министерство на отбраната (закрита) имам 2год и 7 мес.
    към "Булстрад" (Булстрад в момента е част от Австрииска група по застраховане преди това беше холаска група (споменавам го в случай , че може да се доредя до точките за стаж от конкурентен пазар))което е застрахователно дружество имам 1год и 3мес.
    в една френска фирма имам стаж 2год .

    Общо ~ 6год.

    Като Оракъл дейтабейс администратор имам във същата фирма още 3 год и скоро може да станат 4-ри

    В момента уча в Нов Български Университет - спец. Информатика за бакалавър и се надявам да завърша догодина .

    Проблемът идва , че наскоро попаднах на информация за Австралия , че няма да ми признаят стажа преди да съм завършил и съответно не ми стигат точките и затова като алтернатива гледам също и към Нова Зеландия ,та се чудех дали може и тук да ударя на камък?


    Благодаря предварително,
    buuu

    #2
    Отг: Стаж преди и по-време на следване за бакалавъ

    Здрасти и добре дошъл! Специалностите ти за НЗ са добри - за Австралия мисля, че ги няма в основния списък, но в консолидирания може и да ги има. Въпреки това, както си прочел в онзи форум

    (за справка на останалите: http://www.expatforum.com/expats/aus...essed-acs.html)

    Австралия изглежда не признава опит, който си придобил ПРЕДИ и ПО ВРЕМЕ на следването. Аз за съжаление не съм минал по тоз път, защото имам асесмънт от ACS, но нямам оценка от ДИАК. Може и да са позатегнали нещата. Ще се налага да бъдат убеждавани, че опитът не зависи от образованието и да им се приведе пример, че ACS предлагат и Recognition of Prior Learning (RPL), който е изцяло на базата на опит. Тоест ако асесващата организация, на която разчитат да каже за каква спациалност ставаш и колко опит ти е признат - трябва да може да оспориш на Case Officer теорията, освен ако той не се позове на нещо в имиграционния закон. Естествено трябва дипломация през цялото време.

    В Нова Зеландия може да се получи подобен проблем, защото ти си започнал бакалавъра да го учиш много след като си започнал работа. Учил ли си нещо междувременно и имаш ли примерно оракълски сертификат за ДБА?

    Comment


      #3
      Отг: Стаж преди и по-време на следване за бакалавъ

      мерси за отговора Ники

      по-отношение на вишето ми се получава следното:

      2001-2006 учих за Миннен инж. в Минно-Геоложки университет но не съм се дипломирал останаха ми няколко изпита и дипломна работа.

      тази година след много мислене реших да се стегна и се преместих да уча в НБУ спец информатика и понеже двете нямат общо ме сложиха 2-ри курс и сега взимам 2 за 1 .

      по-отношения е сертификати нямам чак сега сам поел къмпания да изкарам като подготовка за заминаването ми на някъде

      Comment


        #4
        Отг: Стаж преди и по-време на следване за бакалавъ

        Тюх, не можеше ли поне малко повече информатична помощ от няколко човека, за които се сещам в МГУто - Волин Карагьозов, Кънчо Иванов и Нина Рускова. Аз за първи път помирисах Интернет и е-мейл там - беше ноември 1995... много съдбоносна за мене.

        Comment


          #5
          Отг: Стаж преди и по-време на следване за бакалавъ

          т.е да забравя за имиграция . освен ако не изчакам още 4-5 год. да натрупам отново стаж

          Comment


            #6
            Стаж преди и по-време на следване за бакалавър

            Нищо подобно - разгледай другите аспекти Това че БИ МОГЛО да има проблем, не значи, че ще го има и ако си добре подготвен/аргументиран, дипломатичен, с правилната документация, с английски и "малко" късмет, мисля че имаш много сериозни шансове.

            Интересното е, че аз също се бях писал за Австралия като системен мениджър, с доста солидна специализация в областта на базите данни (взех и Oracle Certified Associate - 2 изпита). Уви, тази специалност не е достатъчно търсена и ми отказаха спонсорство от Канбера. И до ден днешен ми отлежава молбата - а я подадох преди малко повече от 4 г.

            Как си с английския?

            Comment


              #7
              Отг: Стаж преди и по-време на следване за бакалавъ

              туко що ми даде малко надежда, че не се бъхтам за нищо.
              преди 4-ри години изкарах кембридж адвансед английският ми няма да е проблем мисля,че мога да изкарам и без подготовка 7-ци даже на скоро ми се наложи да мина Ц1 в НБУ като изпит сподобни на ИЕЛТС компоненти и го минах с 6 . Няма да говоря много, но с малко решаване на тестове и може би един опреснителен курс за всеки случай би трябвало да се справя.

              Единственото е че имам 20 изпита преди да завърша и е доста амбициозно да ги взема до другото лято.

              имам и OCA за бази като целта е след още един изпит да стана OCP.

              Comment


                #8
                Отг: Стаж преди и по-време на следване за бакалавъ

                Значи планът е следният - продължаваш да си учиш, но правиш постъпки да работиш по специалността си в сфера много близка до образованието ти и по възможност в достатъчно голяма фирма, която или да работи с чужбина, или да е филиал (по възможност). Но и "голяма" е достатъчно. Душиш внимателно за хора, които могат да те реферират - ако е по-голяма фирмата влизаш под кожата на ейч ар-ките: да знаят кой си и с какво се занимаваш. Поддържаш си квалификацията, пазиш всякакви сертификати за отличие, може да вземеш и референция от професор, че си "naturally talented" или нещо от сорта - един вид, че образованието е просто формалност, а ти умееш да правиш нещата и имаш достатъчно усет.

                Погледни с коя специалност би ти се искало да кандидатстваш (която я има в списъците), разгледай АНЗКО описанието и върши работа, която да е максимално близко до него. И до 2 г ще кандидатстваш - никакъв опит няма да ти е излишен. Засега е хубаво да намериш референции от старите ти работи и да почнаш да градиш портфолио от тях, за да може като дойде момента да ги използваш директно - нищо, че ще са със стари дати. Нормално е и фирмите/организациите/учрежденията вече да ги няма

                Не се предавай преди дори да си опитал. Аз през какво ли не съм минал

                Comment

                Working...
                X