Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Здравеопазване в ОЗ/НЗ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Здравеопазване в ОЗ/НЗ

    Защо мислите за местене, Ники? Заради детето и перспективите му, или мъжа ти иска, или живота в НЗ се е променил, или вие сте се променили?

    По темата (знам че е от 2015 ама все пак) - точно се връщам от южния остров и препоръчвам Август-Септември като най-добри месеци. Без sandfly и сърбежи, без орди туристи и с достъпни цени на хотели. Ама аз съм си малко морж та да не ми се вярва на 100% Вчера карах ски на Mt Hutt по тениска и непромокаемо яке без подплата, беше между -2 до 2 градуса

    #2
    Re: Южния остров на НЗ

    Имам чувството, че е някаква носталгия... Но като цяло причината, която се изтъква е здравната система. Един вид, че тук докторите подхождат лежерно и за настинка не те пращат на всички възможни тестове и рентген примерно. Айде за настинка няма проблем, ама да кажем ако е нещо с по-интересни симптоми - примерно тъпа болка в корема дето няма как да знаеш от какво е, тук няма да бързат да видят и ако е рак, може да се диагностицира много късно. В Австралия това е по-добре (чул съм го от колежка която е оцеляла след операция на рак на гърдата и чиято сестра почина наскоро от рак в Австралия). Да кажем имам някакъв проблем с коляното и мисля, че трябва да се види на рентген, но зарязах положението след като джипито нищо не направи. Мислех да натискам, ама се отказах - а съм сигурен че има проблем, който вече продължава 2 години и може би ще се влошава. Та така. Иначе искам топло временце, липсва ми след 7г живот във Флорида...

    Comment


      #3
      Отг: Южния остров на НЗ

      Моля ти се не се мести в Австралия заради медицинската грижа Новозеландския ти опит описва съвсем точно моят Австралийски. Антибиотици се изписват като бонбони, за инфекция на бърбрека ме питаха какво са ми дали предния път та да ми дадат същото, а ако не се изчисти да дойда пак и да им кажа да ми дадат друг. Без грам изследване за резистентност на бактерии и тн

      Преди едно пътуване ходих за нещо на лекар и ме питаха искам ли нещо за пътуването, антибиотици или друго, да си имам!

      Comment


        #4
        Отг: Южния остров на НЗ

        И в България ги дават за всичко. На малката за всеки жълт сопол и изписват, съответно трета година не съм давал дори веднъж.

        Comment

        Working...
        X