Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Размишления за бъдещето...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Re: Размишления за бъдещето...

    @permutation - И аз забелязвам копиране напоследък от Австралия. Защо е това? Основното впечатление ми направи обновената имиграционна система на две степени като НЗ: EOI и ITA. Когато аз кандидатствах беше една степен: отговаряш на условията и си чакаш на опашка. Като например 5.5г в моя случай. А другите закони, които ОЗ приема от началото на 2000те спрямо НЗ са меко казано дискриминиращи, но не чак толкова ирационални предвид миграцията от НЗ към ОЗ.

    Тъкмо почнах да пиша да питам какво целиш с разказа за Пасат-а и Голф-а и изведнъж зацепих... Но ако цената е една, защо тогава казваш не се "минава"? Аз ако можех да платя една цена и да имам Пасат и Голф, щях така да направя. Проблемът ми е, че за Пасат чаках 5.5г, а Голф-ът дойде за има-няма 10м.

    Comment


      #32
      Отг: Размишления за бъдещето...

      В Австралия, повечето кандидати, които набират минималния брой точки при EOI веднага получават покана, виждам забавяне при IT - явно е наводнен пазара. След това средното време за обрабока е 3 м. за неспонсорирана виза и дори 1 м. за спонсорирана.

      Чел съм за твоята сага с Австралия започваща от 2008-2009 г. Не знам какво да кажа. Явно при теб съдбата си е знаела работата и всяко зло за добро. Но от това не може да се генерализира.

      Comment


        #33
        Отг: Размишления за бъдещето...

        @permutation ние получихме покана на третия рунд след подаването на EOI с минимума точки, с ИТ код, има хора които получиха покана заедно с нас, но поддали шест месеца преди това...
        Аз да си измрънкам - кога след качването на поисканите документи грантват, че ми се изчака чакането, мрън

        Comment


          #34
          Отг: Размишления за бъдещето...

          Да, и аз забелязах че има затлачване при ИТ и счетоводители за поканите...
          Ние навремето подадохме малко преди коледа, и както знаеш до средата на Февруари тук е периода на отпуските... След това и аз като теб се бях запритеснил какво се случва и звънях на номера на имиграционните. Оказа се, че имаме проблем с медицинските - бяха "реферирани" - демек за по-обстоен преглед и от това дойде допълнително забавяне. Гранта дойде чак в началото на Май, след 4 месеца и половина.
          Днес имаше стачка на много от държавните служители, предполагам и имиграционните също. Едва ли ще продължи дълго, не е Франция, но сигурно и това ще добави към забавянето. Обаче тук обществените служители са много съвестни в работата си и понякога наваксват и през уикендите...

          Ако няма някакви спорни моменти в документите ви, и вие няма за какво да се притеснявате. Ще ви изненада някоя приятна сутрин, точно когато не го чакате - напр. нашия дойде в Събота

          Comment


            #35
            Отг: Размишления за бъдещето...

            Също фактор за бавното получаванена покана беше това, от Юли до Октомври вкл.имаха само един рунд месечно, отделно през Декември и двата рунда изчистиха тези с 65+ точки и само 10% от 60, както и много малко броя покани (700, на фона на 2000)...
            Нашите медицински ги приключиха точно за два дни, като на детето бяха финализирани при тях още същия ден, защото там беше само преглед без кръв и урина и тнт.
            Дано по—скоро да ни грантнат, защото след 18 седмично чакане за приравняване на диплома нервите ми не издържат, хаха

            Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

            Comment


              #36
              Отг: Размишления за бъдещето...

              След атентатите в Брюксел потънах в мрачни размисли за бъдещето на света и в частност за НЗ. Дано да ми оправят настроението от NZQA и офиса в Лондон, преди да сме размислили за емиграцията към НЗ..

              --

              "$27 милиона по-късно Нова Зеландия запазва стария си флаг"


              "След по-малко от век мюсюлманите ще бъдат повече от християните!"


              "Нова Зеландия е най-близката страна до Антарктида, която със своите огромни минерални ресурси вече е целта за бъдещо експлоатиране на мафията."
              Файлът Опал - Кой владее света? - Исторически конспирации - Форум за конспирации, уфология и мистика.


              "..през последните 12 месеца активно и настойчиво промотираме Нова Зеландия като тестово поле за изпитания.."


              "земетресения/вулкани"


              "озон"
              The seasonal hole in the ozone layer over Antarctica has widened to near-record size, the United Nations weather agency says.
              "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

              Comment


                #37
                Re: Размишления за бъдещето...

                Ама си черногледо...

                Платихме си за експеримента да видим дали искаме ново знаме - не искаме Стана така, че министър-председателят искаше нещо, но народът не искаше точно това. Аз исках да се смени знамето, но избраната алтернатива на настоящето не ми беше първото (нито второто) желание, и така - гласувах да остане старото. Радвам се, че съм в мнозинството.

                За мюсюлманите: имаме си и не малко, и то не от фанатизираните - живеят и работят нормално. Има изцепки понякога където бащи наказват дъщерите си, че примерно се гримират (съответно биват съдени), или някакъв 40тина годишен индиец-мюсюлманин направил коментар, на мой колега (също индиец), който купувал слънцезащитен крем за дъщеря си, че ако била мюсюлманка нямало да й трябва такова нещо, щото нали ще е повита на плажа и няма да показва гола кожа. Съответно моят колега му ги е наредил едни и го е заплашил такива коментари да си ги запази за вкъщи. Тук има толерантност, но отново - толерантност е да си изповядваш религията (да си носиш тюрбан или забрадка), но не и да я натрапваш (да агитираш за нея извън дома или храма си). Да станат скоро повече от християните почти не ми се вярва, защото тук те имат подобно на новозеландците поведение и имат примерно по 2 деца, а да не говорим, че ги удавяме в емиграция. Другото е, че християните не са мнозинство така или иначе в Нова Зеландия. Атеистите сме най-много - това е нещо друго, което ми харесва тук. Поповете са вързани, и селото е мирно.

                Мафия може да има малко, но има и много силен граждански процес/контрол и ниско ниво на корупция. Ще изкажа едно малко еретично мнение: глобалното затопляне е факт, но не ме интересува, защото не вярвам че ще ни се отрази отрицателно и икономически и иначе (даже може да имаме полза от него). Другото е, че да се разтопи Антарктида окончателно ще са нужни десетилетия, през които и ние и децата ни ще сме под земята.

                Идеални сме за изпитания и много се радвам, че ни обръщат внимание - малък, контролиран географски, платежоспособен пазар от западен тип. Естествено, автоматизацията тук ще навлезе много по-късно от другите държави. Това беше едно от стратегическите ми решения да дойда тук. Богатството на НЗ са хората и ниската продуктивност плюс подходящо работническо законодателство е страхотен катализатор за заетост и високо заплащане. Дори фирмите са разбрали, че не е идеята да орязват разходи, а напротив да съхраняват работническите придобивки и да си държат работниците щастливи.

                Земетресения/вулкани/озон - всяка страна си има природните предизвикателства. Животът продължава. Адаптираме се кой как намери под мъдрото ръководство на държавата

                Comment


                  #38
                  Отг: Размишления за бъдещето...

                  Аз пък чух от достоверен източник, че Йелоустоун щял със сигурност да гръмне като мегавулкан някъде до към края на мандата на Обама. Щял да покрие с пепел и жупел цялата територия на САЩ, с изключение може би на Сиатъл и апартамента на Ники в Ну Йорк.
                  Познавало се по това че бизоните тръгнали да бягат към Сиатъл.

                  Comment


                    #39
                    Отг: Размишления за бъдещето...

                    pooh06, точно заради ислямофобията ги има съвременните проблеми. Когато някоя жена носи хиджаб по улицата и я заплюват заради това, представи си как би се чувствал баща и или съпруга и, или брат и...

                    Истината е, че в Западна Европа, в момента, мюсюлманите са в конфликт на идентичност и лоялност. Например, попитани 'За какъв/каква се смятате първо - гражданин на страната си или мюсюлманин', повечето британски мюсюлмани отговарят 'мюсюлманин' http://www.pewglobal.org/2006/07/06/...ural-identity/.

                    Защо? Очевидно един човек има много идентичности (ти например си: българин, програмист, православен християнин, фен на бирата (I assume)). По същия начин един британски мюсюлманин е, да кажем: британец, мюсюлманин, геолог, etc. Когато дадена идентичност се потиска активно или индивидът бъде дискриминиран спрямо нея, тази идентичност изплува на повърхността. Ако си в Британия и британците развият омраза срещу българите, естествено, че българите ще се съберат да търсят начини да превъзмогнат това (особено, ако са граждани на Британия и етнически българи), т.е. българската ти идентичност заема централно място, когато бъде потисната.

                    Истината е, че заради религиозното си облекло, в много случаи, мюсюлманите в западна европа биват атакувани (особено в етнически-хомогенните страни) вербално или физически, дори се наблюдава институционна дискриминация срещу тях (не ги наемат на работа заради религията им или не им дават жилище под наем заради религията им). Това идеално се връзва с пропагандата на радикални групировки, които им обещават справедлив живот и възвръщане на тяхнодо достойнство (което е накърнено от съгражданите им). Не казвам, че причината за радикализацията са само 'западняците', защото, в крайна сметка, е индивидуално решение някой да се взриви в тълпа невинни хора (и много извратено такова, при това), но може-би ксенофобията, предразсъдъците, негостоприемството и дискриминацията играят сериозна роля в радикализирането на потиснати малцинства.

                    За щастие, Нова Зеландия не е такава държава. Още от създаването си е бикултурна държава, а сега вече е и държава на имигранти. Хората са толерантни, защото почти всеки идва 'от някъде'. Ако ще си говорим за анектодитчни доказателства, семейството ми беше посетило страната за кратко преди няколко години и добронамереността на кивитата ни направи много силно впечатление. Оттогава си мислим да се върнем там за по-дълго и чакаме правилния момент. Поне аз не виждам екзистенциални заплахи от международен тероризъм там.

                    Comment


                      #40
                      Отг: Размишления за бъдещето...

                      Написано от BAWE Виж мнението
                      Истината е, че заради религиозното си облекло, в много случаи, мюсюлманите в западна европа биват атакувани (особено в етнически-хомогенните страни) вербално или физически, дори се наблюдава институционна дискриминация срещу тях (не ги наемат на работа заради религията им или не им дават жилище под наем заради религията им). Това идеално се връзва с пропагандата на радикални групировки, които им обещават справедлив живот и възвръщане на тяхнодо достойнство (което е накърнено от съгражданите им). Не казвам, че причината за радикализацията са само 'западняците', защото, в крайна сметка, е индивидуално решение някой да се взриви в тълпа невинни хора (и много извратено такова, при това), но може-би ксенофобията, предразсъдъците, негостоприемството и дискриминацията играят сериозна роля в радикализирането на потиснати малцинства..
                      Абе ти нещо да не си се чалнал. Имаш ли представа какво се случва с европейки в Саудитска Арабия например? Вилжал ли си отношението изобщо към жените в държави в някой халифат? Не хаджиб, а нинджи. Вилждал ли си какво става в самолета преди да кацне, а? Едно масово преобличане от нормални светски жени за около 2 минути, стават всички нинджи. И ти ще ми говориш, че нямаме толерантност и проблема бил, че сме ксенофоби, негостоприемни и дискриминираме, така ли?

                      Истината е, че заради малоумници, които са съгласни да дадът и г*за си за да не ги обвинят в какви ли не тъпотии сега целия свят се смее на Европа. И какво спечелихме от това, че сме толерантни и ги пускаме да правят каквото си искат? Пуснали ги под масата, а то ... Има ли го това в Иран, или ОАЕ, или Катар? Има една поговорка: ако двама мислят едно и също, единия от тях не мисли. Ако са ти казали, че си лош защото не даваш да се гаврят с теб, това не означава, че трябва да се унижаваш независимо какво ти говорят.

                      Трябва много сериозно да седнеш сам със себе си и да осмислиш мирогледа си.
                      The depraved are devoted.

                      Comment


                        #41
                        Re: Размишления за бъдещето...

                        Рошав, не всички страни са с либерални закони и със свобода на личния избор. Сравнението на Европа със Саудитска арабия е нелепо. Все едно да настояваш за достъп до Ка'аба-та в Мека като мъж немюсюлманин, или да искаш да влезеш в джамия без да си си събул обувките.

                        В Нова Зеландия на документите за самоличност има изискване на снимката да се вижда лицето и челото. В имиграционната служба 2013та бях обслужен от мюсюлманка със забрадка (не тип нинджа или батман или каквото и друго име да й измислиш). На ризата й висеше бадж без забрадка с красиво разпусната коса. Проблемът е решен. Никой не пречи на училище да ходят със забрадки, както и да другаруват с не-забрадени. По-важното е - пращат ги на училище, пращат ги на работа. Участват пълноценно в обществото. Не ги ползват само за инкубатор на воини. Колежка от университета също мюсюлманка роди едно дете и каза, че повече не иска. Като имат свободата и защитата на държавата (както и работа), те се чувстват силни и не биха си поплюли, ако мъжът им издевателства над тях. Ето тук е разликата - никой не се опитва да наложи друг ред. В Европа положението е изпуснато отдавна...

                        Comment


                          #42
                          Отг: Размишления за бъдещето...

                          @BAWE, да представиш един многопластов проблем така опростенчески, като извадиш извън скоби един аргумент и загърбиш десетки други, е изключително провокативно. Според мен реакцията на Рошавия напълно съответстваше на елементарността на твоите съждения!

                          Не знам защо Ники се опитва да ти легитимира поведението?! Предполагам защото е алергичен към всякакъв вид дескирминация и по инерция се е захванал за преоблечените кустенурки...


                          Аз например, като не изпадам в големи детайли, си обеснявам агресивността на исляма с това, че е млада религия, а и обществените структури имат life-cycle.... ако върнем лентата назад 600-650 години и в името на християнството са правени големи поразии.


                          Една от причините да се навъртам още към този форум почти 3 г. след Австралийската виза е именно, че досега успявахме да не снишаваме разговора дотолкова.

                          Comment


                            #43
                            Отг: Размишления за бъдещето...

                            permutation, ще се радвам да чуя твоята гледна точка, със сигурност ще е добре и да чуем малко повече относно останалите слоеве на проблема, които ти споменаваш (както и поне няколко от десетките аргументи, които ти споменаваш, че са пренебрегнати). Естествено при това, очаквам всеки участник в дискусията (независимо рошав или сресан) да спазва правилата на форума, добрия тон и да избягва вулгарност.

                            Както ти и roshavbg имате право на мнение, така и всеки останал има, без да има нужда някой да го легитимира (стига да се спазва цивилизован тон, нека напомним, че в някои от държавите, в които сме вече имигранти има закони срещу hate speech). Няма, обаче, никъде закон или правило, което да налага определени гледни точки - това се нарича свобода на словото.

                            Относно 'агресивността на исляма' - мисля, че това не е установено като факт, така че нека не подвеждаме читателите. Може да спорим по въпроса, но не и да го представяме като факт. Ако мнението ти е, че съществува такава характеристика на тази религия, цитирай сури от корана или реферирани проучвания, които ти подкрепят твърдението.

                            Очаквам интересната дискусия да продължи
                            Last edited by BAWE; 29-03-16, 11:36.

                            Comment


                              #44
                              Re: Размишления за бъдещето...

                              Потрес отвсякъде Засега тонът е приличен. И BAWE и рошавия са ми стари приятели и ценя мнението им. Естествено малко съм пристрастен към по-толерантно и прогресивно мнение, но с интерес чета всяко мнение, защото само по себе си е ценно. Не е идеята да се обградим само с едномислещи хора, защото това ни ощетява реалната представа за света. Няма значение дали става дума за политика, религия, за социални помощи, за Кончита Вурст (не знам защо ми дойде наум - ужас, ще имам кошмари), за имиграция, за марихуана/евтаназия, данък въглероден диоксид. Нарочно тази дискусия е във "Всичко останало" и интересът към нея и качеството на ВСИЧКИ мнения подсказва, че има нужда да се кажат нещата.

                              За личната ми толерантност - аз съм дебелокожо. Търпя. Не мразя. Помагам където мога.

                              Comment


                                #45
                                Отг: Размишления за бъдещето...

                                @pooh06

                                Озоновата дупка е нещо което и мен ме притесняваше. Последно бях чел че се смалява, но щом си пуснал този линк, може и да става притеснително... Мисля, че проблема е по-важен за Австралия заради това че живота там е повечко извън дома - в НЗ заради климата ще си стоите вкъщи повечко. Тук се бори единствено и само с предпазни мерки за кожата и горни дрехи за плажа, няма друг начин, но това е трайно вградено вече в културата.

                                За всички други неща които си изброил да те притесняват - този регион е по-добре позициониран спрямо останалата част на света и по-лесно ще се пребори с предизвикателствата.
                                Има няколко конкретни неща, които правят опасността от някои по-агресивни форми на вярвания, на местна почва по-умерени:
                                - малко са 2%
                                - фрагментирани са - голяма част са приети като бежанци от конфликти и представляват течения/секти които не са част от мейнстрийм-а
                                - приемането на подобни вече се избягва - дори от Сирия се избират измежду които не част от тези вярвания /не се афишира официално!/
                                - като цяло са по-добре интегрирани, вкл. и заради горните обстоятелства
                                - под постоянен контрол са от властите - понякога се отцепват цели райони и по земя и по въздух /пак не се афишира!/

                                Разбира се близостта на най-голямата държава с подобни вярвания е някаква постоянна заплаха, ако нещата се изпуснат от контрол както в Европа. Засега подобни индикации не съществуват.


                                Понеже виждам, че те интересуват все неща които могат да те откажат за решение за миграция, ще ти дам следната насока: не подценявай постингите на Sasho, и аз мога да потвърдя че основните елементи в тях са верни - чети важните неща /е, игнорирай бюджетното перо му за травестит / и си прави изводи спрямо кое е важно за теб.
                                Напр. дори и да имате лесен и успешен старт, рано или късно и вие ще достигнете до Рубикон - да взема ли от банката между 1 и 2 милиона и вляза 30 години "в матрицата"? (Да, толкова са извратени тук нещата с пазара на имоти)
                                Напр. Окланд и известен с лошата си градска мобилност - ти готов ли си за първите няколко години да пътуваш поне час в едната посока до работа и да имате хубав дом? (по-реалистично час и половина - два)
                                На горните подсказки разбира се има решение, но трябва да си гъвкав и може да ти се наложи да пожертваш неща, които сега вземаш за даденост...

                                Друго разумно момче в този форум е Мустакар, но той пише рядко.


                                Аз също бях много критичен към Австралия при вземането на решение за постоянно местене и в това няма нищо лошо защото е голяма отговорност най-вече пред семейството което ще доведеш със себе си и другата част от него която ще оставиш...

                                Не се влияй от маргинални мнения - те са много далеч от реалния живот.

                                Comment

                                Working...
                                X