Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Линкове към всички тегления на ЕОИ

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Линкове към всички тегления на ЕОИ



    Тук може да видите през годините как са теглени ЕОИ-тата и стратегически да решите кога да подадете. Към всяко теглене има ПДФ файл с много интересна статистика. Особено си заслужава да се види крайната таблица по дати какво е било състоянието на пула с молби. Още по-важно е в коя част на годината се избират най-много кандидати с "допълнителни изборни критерии" - това са хората без предложение на работа и с по-малко от 140 т.

    Интересно наблюдение е, че са останали основно хора, където 1 ЕОИ = 1 кандидат (бройките са прекалено близки в последните 2 колони) - тоест подали са много хора, които не са семейни и може да не отговарят на критериите. Отделно се замислете какво може да се направи, за да може да се изкарат точки за партньор.

    #2
    Отг: Линкове към всички тегления на ЕОИ

    Здравей Ники,

    Дали знаеш в рамките на колко месеца те въртят в пул-а след подаване на EOI т.е. участваш в класирането както е по приложените таблици?

    Comment


      #3
      Отг: Линкове към всички тегления на ЕОИ

      ЕОИ е валидно 6 месеца от датата на влизане в пула (подаване):

      http://www.immigration.govt.nz/NR/rd.../0/INZ1101.pdf (стр 3, долу дясно)

      Доста добър период, през който може да си уредиш необходимите документи, ако ти пратят покана за жителство да не губиш време.

      Comment


        #4
        Отг: Линкове към всички тегления на ЕОИ

        Хора, неправилно ли виждам или неправилно чета?
        На тегленето на 20.03.2013 са избрали от пула с точки между 100 и 140 само 2-ма души извън НЗ. Верно ли чета или нещо бъркам?
        No enemy is worse than bad advice - Sophocles

        Comment


          #5
          Отг: Линкове към всички тегления на ЕОИ

          Вярно четеш - и не само това, но и тези 2ма извън НЗ са били с предложения за работа!

          Напоследък миграцията към НЗ се засили - усетиха се хората... Пулът почна да се пълни. По мое време варираше, но беше паднал доста под 1000 човека. Тази година седи над 1200 (при условие, че всяко теглене отпадат тези, които са били 6 месеца в него...)

          Comment


            #6
            Отг: Линкове към всички тегления на ЕОИ

            Ами аз...тогава...за къде ....съм тръгнал......
            Дали тези 100-140 точки включват точките от Предложение за работа, които не са малко???
            No enemy is worse than bad advice - Sophocles

            Comment


              #7
              Отг: Линкове към всички тегления на ЕОИ

              Естествено, че включват - и май бяха 50т. (+още 10, ако работата ти е извън Окланд). Представяш ли си колко лесно става да ги докараш до 100 с гарантирано теглене, ако имаш предложение за работа. Много работодатели са запознати с имиграционната система и нямат проблем да изчакат няколко месеца докато станат документите... Но разковничето е да се намери работодател.

              Аз писах, че имам 135 т в ЕОИ (и то беше изтеглено на следващия ден), после редуцираха точките - не знам с колко, но поне 120тина е имало и така успях. И до ден днешен съм благодарен на имиграционния служител, който ми влезе в положението и според мен помогна да замина. Иначе щях да съм обречен на живот в САЩ

              Comment


                #8
                Отг: Линкове към всички тегления на ЕОИ

                Браво Ники, ти индиректно ми отговори на въпроса. Мислиш ли че биха те върнали обратно в пула ако се окаже след оценката че не покриваш заявените точки? Ами ако паднат под 100 оценените точки? Просто хипотетично разсъждение. А за дисквалификация от кандидатстване може ли да се говори в това отношение?
                No enemy is worse than bad advice - Sophocles

                Comment


                  #9
                  Отг: Линкове към всички тегления на ЕОИ

                  Условията са лесни и разбираеми след като ти изтеглят ЕОИто. Правят проверка и оспорват точките като ти пращат мотивирано писмо, с колко са те намалили

                  Възможности:

                  1) Точките отговарят - пращат ти покана за жителство

                  2) Точките са намалени малко, но все още са в групата, в която си изтеглен (примерно: имаш предложение за работа и си казал, че имаш 120т като тегленето е 100-140т. с предложение за работа. Откриват нередност и ти редуцират точките на 105, но продължаваш да си в същата група) - пращат покана за жителство

                  3) Точките намалени много, излизаш от групата, но още си с поне 100 т - връщат те обратно в пула (там ще седиш докато не отпаднеш след 6 месеца или не те изтеглят пак)

                  4) Точките намалени под 100 - изхвърлят те от пула.

                  Няма наказание. Може да подадеш винаги ЕОИ както и да имаш повече от 1 ЕОИ. НЗ никога няма да откаже парите ти

                  Comment


                    #10
                    Отг: Линкове към всички тегления на ЕОИ

                    Здравейте,
                    във връзка с тази тема искам да попитам нещо.
                    Таксата за EOI е 510 долара.
                    Тази такса кога се тегли? При подаване на EOI или при изтегляне в pool-a ?
                    И при всяко подаване на EOI ли се плаща - тоест на всеки 6 месеца ли ги спонсорираме?

                    Мерси предварително

                    Comment


                      #11
                      Отг: Линкове към всички тегления на ЕОИ

                      Тази такса се плаща в началото - при подаването на ЕOI.
                      И да - при всяко подаване на ЕOI се плаща отново

                      Comment


                        #12
                        Отг: Линкове към всички тегления на ЕОИ

                        Такъв отговор очаквах.....жалко ....

                        Comment


                          #13
                          Отг: Линкове към всички тегления на ЕОИ

                          Здравейте, вижте какво побилкуваха за новата NZRP 2014-2016:
                          Visit us to find out how to apply for a visa or NZeTA, employ migrant workers, and assist students and refugees.

                          Поправете ме ако бъркам, но сега се теглят около 1300 ЕОИ по резидънс програм и по 80 ЕОИ по бизнес инвестор програм месечно.За следващите две години дават средно 56 000 за двете програми за периода от две години излиза средно по 2333 ЕОИ на месец, правилно ли разбирам, че шансовете се увеличават или нещо ми куцат сметките!?
                          Last edited by Deizy; 24-07-14, 12:14.

                          Comment


                            #14
                            Отг: Линкове към всички тегления на ЕОИ

                            Аз като гледам нищо не се променя...


                            Cabinet has agreed a total planning range of 90,000 to 100,000 residence approvals in the two-year period from July 2014 to June 2016


                            Note: The previous NZRP was a three-year programme running from July 2011 to June 2014 and had a planning range of 135,000 to 150,000 (an average of 45,000 to 50,000 per year)

                            Средното на година си е все 45-50К Просто са съкратили срока на програмата, за да реагират по-бързо на промените

                            Comment


                              #15
                              Отг: Линкове към всички тегления на ЕОИ

                              Ники, май много ми се иска, обаче ще почакаме докато взема ИЕЛТС-а.
                              По-принцип няма логика навсякъде за имиграция затягат мерките, но ми направи впечатление, че са разтелени по различните видове визи и си помислих, че увличават Skill визите за сметка на някои други.

                              Comment

                              Working...
                              X