Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вече стигнал донякъде...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Отг: Вече стигнал донякъде...

    permutation, ние на родителите казахме за нашите намерения, за да не са съвсем шокирани, ако вземе, че стане....

    Сега ще ви стискам палци да си намериш работа,за да може да ви е по-спокойно и преходът да е по-лесен за цялото семейство.
    А чуденето за града си е на дневен ред...Може ли да попотам няколко неща?

    1. Колко точки събрахте?
    2. Колко време отне процесът от подаване на искане за кандидатстване, през назначаване на кейс офисър, прегледи ала-бала... до одобрението ви?

    Аз още си чакам оценката от ACS....подадена на 20 март....

    Comment


      #32
      Отг: Вече стигнал донякъде...

      65 точки - 25 възраст, 10 език, 15 стаж, 15 образование.
      ЕОИ - първата половина на Ноември'12, покана - средата на ноември, кандидатстване - 18 Дек, медицински - 30 ануари'13, КО - към края на Февруари. Междувременно няколко комуникации с КО - искане на документи (вече подадени) от него и въпрос какво става с медицинските от моя. Грант - 4 Май.

      Тук да кажа нещо: сериозно се говори по форумите че всички медицински от някои страни (и нашата) задължително се реферират - препращат за по-компетентно мнение. Мисля че може и да има някаква достоверност в това... ако веднъж се реферират - стоиш и чакаш неизвестно колко-дълго.

      Comment


        #33
        Отг: Вече стигнал донякъде...

        Браво и на вас!

        Вашето спонсорство от кой щат беше?

        Comment


          #34
          Отг: Вече стигнал донякъде...

          Честито, честито! Да не забравите да споделите впечатленията

          Comment


            #35
            Отг: Вече стигнал донякъде...

            RosDi, честито и на вас и попътен вятър във всичко! Много се радвам, че сте успели! Погледнах в друга тема и видях, че за около месец са ви дали спонсорство от WA, доста бързо, струва ми се!

            Comment


              #36
              Отг: Вече стигнал донякъде...

              RosDi,

              Тъй като и аз смятам да опитам чрез щатско спонсорство ( понеже не ми стигна IELTS резултата), би ли нахвърляла в няколко стъпки процедурата? Аз за сега съм разбрал следното от четене:

              1. Изпратих си документите на ЕА и ще мине някакво време докато си получа становището от тях. Надявам се положително и без допълнителни усложнения.
              2. Прегледах сайтовете на WA и NSW и поне това, което видях е,че изискванията за IELTS са мин. 6 на всеки модул. Прав ли съм? Разбира се, остава да видим какво ще променят след 01.07. - но не ми се вярва да си намалят критериите.
              3. След получаването на становището от ЕА се кандидатства ЕoI на страницата на съответният щат.Така ли е? От там евентуално, ако решат,че си ОК кандидат за тях ти назначават CO. Правилно ли съм разбрал?
              4. Нататък процедурата мисля, че е по-ясна... но за сега да стигнем до там.

              Ами това е. Благодаря предварително за информацията и помощта.

              Поздрави,
              Jorje

              Comment


                #37
                Отг: Вече стигнал донякъде...

                Здравей RosDi,

                Благодаря ти за отговорите. Общо взето съм се насочил към тези два щата. Ще изчакам да видя какви ще са новите изисквания ( ако има такива) след 01.07., а също и резултатите от ЕА. Ако няма промяна за IELTS ще кандидатствам за спонсорство.

                Благодаря ти още веднъж.

                Поздрави,
                Jorje

                Comment

                Working...
                X