Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не вярвах, че има открит расизъм в НЗ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Не вярвах, че има открит расизъм в НЗ

    ...но това ме опроверга:


    Някак си няма място подобно поведение в Нова Зеландия, но като се има предвид къде се е провело никак не ме учудва. Крайстчърч е магнит за емиграцията от Великобритания - за тези, които искат да бъдат оставени на мира и на които им е писнало от подмяна на етническия състав на страната от бившите колонии: Индия, Ямайка, ЮАР, Близкия изток и т.н. Проблемът е, че с подобна имиграционна политика се славят и други страни поданици на Короната като Нова Зеландия. Да искаш да се запази стария облик на страната е като да искаш да се върне тя на маорите. Тотално невъзможно.

    Чарът на страната е точно в тази мултикултурна, мултиетническа, мултирелигиозна и прочее държавица, в която всеки се бори да живее добре. Че има расизъм, има - къде скрит, къде не чак толкова, но има и толерантност. Тези младежи ми напомнят на "Атака" в България. Дали имат някакви нормални интереси, мечти, образование и работа или просто искат света да се намира там, където е бил преди повече от 100 г. Надявам се подобни прояви да не се случват - нямат място в Нова Зеландия
Working...
X