Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отг: Емиграция в Австралия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Отг: Емиграция в Австралия

    Здравейте, искаме да избягаме от България с жена ми.
    Аз съм на 28г.
    Тя на 38г.
    Аз владея английски почти отлично. Имам юридически английски
    И съм юрист, а тя е със средно. Имам перфектна компютърна грамотност.
    Какви са шансовете ни за Австралия?

    #2
    Отг: Емиграция в Австралия

    Добре дошъл!

    Хвърли едно очо на: http://www.immi.gov.au/skilled/_pdf/sol-schedule1.pdf
    По принцип има 2 специалностти, които може би ти подхождат: Barrister и Solicitor. И двете имат еднаква оценяваща организация (която да удостовери, че можеш да емигрираш с една от тези 2 специалности).

    Адресът на организацията е някъде в:
    Home Affairs brings together Australia's federal law enforcement, national and transport security, criminal justice, emergency management, multicultural affairs, settlement services and immigration and border-related functions, working together to keep Australia safe.


    Намери я и виж изискванията й за оценка. Ако стигнеш до задънена улица или отнякъде научиш нещо, сподели с нас (винаги давай линк къде си прочел нещо) и ще погледнем/обсъдим заедно.

    Успех,
    Ники

    Comment


      #3
      Отг: Емиграция в Австралия

      Имам един въпрос, на който може би е трудно да се даде отговор, но все пак да опитам. По професия съм еколог, опитът ми е като Мениджър Екология 5 г. в минно-добивна компания. Къде са по-големи шансовете ми за емиграция - НЗ или Австралия. По принцип в списъците и за двете страни има такава специалност, но все пак да попитам какво бихте ме посъветвали - едновременно да пробвам и на двете места или да се съсредоточа само за едната държава. Доколкото видях от списъка за Австралия трябва да мина процедура на skills assessment от съответната институция (VEASSESS за моята професия), докато за НЗ пращам квалификациите си за оценка.

      Comment


        #4
        Отг: Емиграция в Австралия

        Аз пък си мисля че трябва да те асесва Инжинери австралия, напиши кой код си гледал.
        The depraved are devoted.

        Comment


          #5
          Отг: Емиграция в Австралия

          ГледалА съм ето този код:
          251311 Environmental Health Officer, защото стажът ми е като Environment Health & Safety Manager, образованието ми обаче е Екология и опазване на околната среда, но не съм инженер. Затова си мисля, че трябва да ме асесва VEASSESS. Ама сега като се замисля май не попадам точно и ясно в някоя от двете категории

          Comment


            #6
            Отг: Емиграция в Австралия

            Написано от Valchen Виж мнението
            ГледалА съм ето този код:
            251311 Environmental Health Officer, защото стажът ми е като Environment Health & Safety Manager, образованието ми обаче е Екология и опазване на околната среда, но не съм инженер. Затова си мисля, че трябва да ме асесва VEASSESS. Ама сега като се замисля май не попадам точно и ясно в някоя от двете категории
            Не може да се рабере от горния пост, че си тя, извинявай.
            Сега като казваш, че не си инженер нещата стават по - тегави. Не знам как стоят нещата с VEASSESS, но мисля, че можеш да направиш едно копие и да ги запиташ дали с тази диплома трябва да се асеснеш при тях.
            Мисля, че при инженери австралия няма как да стане. Не се отчайвай а драсни няколко реда до VEASSESS.
            Успех.
            The depraved are devoted.

            Comment


              #7
              Отг: Емиграция в Австралия

              roshavbg, няма нужда да се извиняваш - наистина няма как да се разбере, че съм жена от първия ми пост . Благодаря за отговора. Току що драснах един мейл до VETASSESS в свободен текст като им описах накратко ситуацията. Дано да не са вече отпускарски настроени и да ми отговорят.

              Comment


                #8
                Отг: Емиграция в Австралия

                Днес пак се разрових в сайта на имиграционните. Имах съмнения, че нещо ми убягва. Оказа се че тези професии, които аз помня са ги премахнали от новия СОЛ и остават само тези двете.

                Пожелавам ти успех, дано ти отговорят, угодно за теб. Стискам здраво палци.
                The depraved are devoted.

                Comment

                Working...
                X