Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имиграционен агент - За/Против, Препоръки?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Имиграционен агент - За/Против, Препоръки?

    Кога има смисъл да се ползва Имиграционен агент и кога не, според Вас?

    #2
    Отг: Имиграционен агент - За/Против, Препоръки?

    Мустакар може да отговори най-добре на този въпрос, защото вече е ползвал

    Comment


      #3
      Отг: Имиграционен агент - За/Против, Препоръки?

      Виж, аз съм изключително пристрастен по темата, защото приемам консултанта за вид застраховка - залогът е голям.
      Много накратко - използвай консултантски услуги когато не си убеден как да процедираш, искаш да постигнеш максимума или просто си влезнал в извънредна ситуация.

      По принцип моя консултант предлага услуги на няколко нива:
      - оценка на шансовете
      - оценка на квалификацията в NZQA
      - помощ за кандидатстване за работна виза
      - помощ за жителска виза

      Това, което трябва да знаеш е, че имиграционните консултанти са акредитирани от държавата, а работят за теб - те са посредник и са печеливша карта и за двете страни.

      Надявам се скоро да имам време да напиша подробен наръчник, а до тогава ще се радвам да отговоря на конкретните ти въпроси тук.
      Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

      Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

      Comment


        #4
        Отг: Имиграционен агент - За/Против, Препоръки?

        Мустак, май малко сме объркали темата - за Австралия става дума...

        Comment


          #5
          Отг: Имиграционен агент - За/Против, Препоръки?

          Е то принципа е същия - само заменяш NZQA със съответната организация

          Сега сериозно - освен ако нямаш утежняващи обстоятелства (родители емигриращи с теб, сериозни заболявания, образование различно от това за която се оценяваш) според мен агентите са излишен разход на пари. Всичко го пише по сайтовете и форумите, бележките така или иначе ти си ги вадиш (за стаж, академични справки и тн) и реално не виждам как ще ти помогне агента освен да служи за посредник. Лично мнение разбира се, ако се чувстваш по-сигурен с агент и ти се дават пари за комисионната му - действай

          Comment


            #6
            Отг: Имиграционен агент - За/Против, Препоръки?

            Здравей Митю,

            Това е абсолютно индивидуално решение. На мене ми предстои първа стъпка от работата с консултанта по NZQA и резултатът от борбата за признаване на по-високата степен на квалификация.
            Ако anita е права, че няма значение дали Au или Nz нещата опират до това с колко време разполагаш, за да изчетеш и се запознаеш с информацията в сайта за имиграция, а лично за мен (проверявайки и този за Канада) в сайтовете на Au и Nz можеш да се загубиш от препратки, но също опира и до личната ти увереност дали правилно разбираш това, което е написано и дали правилно се ориентираш в тематиката. Аз лично за себе си реших да ползвам консултант 1. Защото не съм уверен, че ще се справя с цялата тематика сам, а и честно ежедневието ми е толкова натоварено, че нямам достатъчното свободно време за това. 2. Nz предоставя официален спиък на лицензирани консултатнти. Както казва Мустакар това е официална държавна политика. Консултантът следва да знае всички подводни камъни и особености и да те преведе през тях. Ние, българите сме си малко недоверчиви, щото всеки тук (Б-я) гледа първо да не го прекарат, второ сам да не се прекара пък ако може да прекара другият. Нямам наблюдение да е такова мисленето на западняците. 3. Вярно е, че струва пари и въпросът е можеш ли да си го позлволиш, но вариантите, които ми се предоставят на мен от страна на консултанта плащане на свършена работа и плащане на вноски сравнително ме устройват.
            И нещо много важно и показателно се намира в блогът на Ники, за това как са назначили "Русначето". Западният или източният свят функционират много по-различно от нашият.

            Comment


              #7
              Отг: Имиграционен агент - За/Против, Препоръки?

              Опитът ми с НЗ (без консултанти) е че имам асесмънт от NZQA, признаха ми магистърската степен без никакъв проблем и имах попълнено ЕОИ със 125 точки, което така и не пратих. Не видях къде и с какво би ми помогнал консултант, но изгубих доста време за четене на сайта и 2 форума - един общ expat-ски по държави и един специализиран за НЗ. Ако нямате време както zhivbors е казал е по-добре да се заложи на сигурното - консултант.

              Comment


                #8
                Отг: Имиграционен агент - За/Против, Препоръки?

                Здравеѝте,

                Моля, насочете ме към имиграционен агент. Аз съм още в началния етап на подготовката, но професията и образованието ми са изцяло икономически и постепенно установявам, че ще имам затруднения в процедурата. Благодаря.

                Comment

                Working...
                X