Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Собствен бизнес в НЗ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Собствен бизнес в НЗ

    Здравейте,
    Със семейството възнамеряваме да заминем за Нова Зеландия след няколко месеца и ни интересува как стоят нещата, ако искаме да имаме собствен бизнес. Насочили сме се към малко Cafe/Takeaway. Някой наясно ли е какви са процедурите по откриване на фирма и започване на такъв бизнес или е по-изгодно направо да си купиш разработен бизнес?

    #2
    Отг: Собствен бизнес в НЗ

    Здравей и добре дошъл,

    до колкото съм чувал бизнес се разработва/купува сравнително лесно. Въпросът е дали имате виза?

    Закупуването на бизнес (кафене) няма да ти даде виза.
    Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

    Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

    Comment


      #3
      Отг: Собствен бизнес в НЗ

      Вики, има много франчайзери в НЗ.
      Виж: http://www.franchise.co.nz/industrie...d-and-beverage

      Аз харесвам Hell Pizza, Sumo Salad, Pita Pit... Не виждам едно новозеландско Burger Fusion мисля че се казваше.
      Погледни условията. А за бизнеси готови за закупуване - предполагам има в Трейдми-то: www.trademe.co.nz

      Comment


        #4
        Отг: Собствен бизнес в НЗ

        Здравейте,

        Първо да отговоря и аз на Мустакар - имам резиденс виза, това не е проблем. Благодаря и на Ники за сайтовете - вече сме ги преглеждали, в trademe има интересни и изгодни предложения, но франчайзите не са ни по джоба Наскоро разбрахме, че откриване на ново кафе/takeaway би излязло доста скъпо и ще отнеме доста време, а ние искаме да започнем максимално бързо като пристигнем. Засега сме се насочили към Tauranga/ Mt Maunganui. Миналата година бяхме в НЗ и там доста ни хареса за живот.
        Надявах се да има някой вече минал по този път - на закупуването на такъв или друг бизнес или ако знаете някаква друга информация, която би ни била от полза - feel free to share

        Поздрави

        Comment


          #5
          Отг: Собствен бизнес в НЗ

          Честито за визите и за избора! Уви не знам никой лично, който да е купувал или да управлява такова заведение. Кога идвате?

          На това хвърлила ли си поглед:


          Поздрави!

          Comment


            #6
            Отг: Собствен бизнес в НЗ

            И аз не знам, но ще попитам познатите си. Ако разбера нещо ще пиша
            Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

            Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

            Comment


              #7
              Отг: Собствен бизнес в НЗ

              Този сайт за бизнеса го преглеждаме вече няколко дни с мъжа ми, има полезна информация. Доколкото разбрах има и програми от Общината за подпомагане на малкия бизнес с инфо, бизнес проекти, проучвания на пазара, разработва на с-ма за контрол на качеството и др., което много ни зарадва. Ще гледаме да се възползваме максимално.
              Засега според проучванията ни май в Окланд са най-евтини тези бизнеси и може да се насочим натам

              Comment


                #8
                Отг: Собствен бизнес в НЗ

                Не се заблуждавай В Окланд конкуренцията ще е много голяма и всичко зависи къде си разположен. Друго нещо е, че населението като цяло е по-платежоспособно и има култура да се яде навън (примерно петък вечер заведенията са пълни). Добре е като дойдете да направите едно бързо "маркетингово" проучване: да обиколите ключовите места, да минете в различно време от денонощието и т.н. Виждал съм двете крайности - съвсем празни заведения и такива дето преливат от клиенти.

                Comment


                  #9
                  Отг: Собствен бизнес в НЗ

                  Аз съм чувал, че извън Окланд си държат на местното и много трудно биха подкрепили чужденец в каквото и да било. Въпреки, че за всяко правило си има изключение - просто имай едно на ум
                  Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

                  Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

                  Comment


                    #10
                    Отг: Собствен бизнес в НЗ

                    Благодаря ви за споделените впечатления. И ние мислим първо да направим една обиколка да видим как стоят нещата на място. А вие какво работите/ лесно ли намерихте работа? Чувам, че работодателите напоследък наемали предимно новозеландци и било трудно да си намериш работа дори да си много квалифициран, ако си чужденец.

                    Comment


                      #11
                      Отг: Собствен бизнес в НЗ

                      Ще научиш, че обожавам да се започне изречението "чувам", "чУвал съм" и т.н. Къде го чу и какъв е авторитетът на източника?

                      Истината е, че в момента е леко рецесивно, но в никакъв случай не е "криза" както в Европа, камо ли България или Гърция. Като бели хора имате доста по-голям шанс да си намерите работа и по-добро заплащане от някой азиатец (вкл. индиец) при равни други условия.

                      Comment


                        #12
                        Отг: Собствен бизнес в НЗ

                        В интерес на истината смятам, че и двамата сте прави и добре информирани. Аз съм от 2 месеца тук и намирам за трудно търсенето на работа въпреки, че съм доста квалифициран в сферата на IT - при мен проблемът определено е в липсата на работна виза, но не съм убеден, че с нея ще е коренно различно. Определено смятам, че работодателите в момента наемат предимно новозеландци, защото в последната една година е имало големи съкращения на държавно ниво и с приоритет гледат да си оправят местните (дори има закони за това).

                        От друга страна Ники, както винаги, е изключително прав, че шансовете ви са много по-големи от азиатци и индийци, защото гледат на нас като на Европейци До колкото разбирам в Окланд са по-отворени за новопристигнали. В Уелингтън не е точно така - най-много разчитат на местна препоръка.

                        Аз съм в Уелингтън, Ники е в Окланд. Това са двата разнопосочни лагера, за това често можеш да чуеш противоречива информация опитваща се да съчетае ситуацията в НЗ като цяло.

                        Очакваме с нетърпение вашето развитие. Успехи!
                        Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

                        Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

                        Comment


                          #13
                          Отг: Собствен бизнес в НЗ

                          "Чувала съм" ще рече, че информацията ми е от различни източници - познати, които живеят в НЗ, адвокатът, който ни движи процедурите за резиденс виза, статии и коментари на хора, опитващи се да си намерят работа в НЗ през последната година. Мнението ми се гради на това и затова питам как е актуалната ситуация. Успех на Мустакар с намирането на работа, дано възможно най-скоро се уредят нещата и при теб. А и доколкото виждам нещатата зависят от конкретния случай и много от препоръки - мой познат отиде и с препоръка от други българи там и техния работодател го взеха на работа веднага, сега кандидатства за работна виза. Надявам се и при нас нещата да потръгнат така бързо.

                          Comment


                            #14
                            Отг: Собствен бизнес в НЗ

                            Да, доста е специфично за всеки отделен човек, но е напълно възможно и реалистично. Просто понякога забравяме, че търсенето на работа и започването на такава си иска време.
                            Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

                            Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

                            Comment


                              #15
                              Отг: Собствен бизнес в НЗ

                              Вики, от сърце ви пожелавам да успеете! Ето, че "чувала съм" придобива лице като се разбере от кой си го чувала - определено източниците ти са авторитетни, а не са просто някакви слухове/спекулации.

                              Личното е много важно в по-малките населени места както и ако нещо не ти достига откъм език или квалификация. Мисля обаче, че всеки стъпил на здрава основа ще си намери добре платена работа.

                              Ето днес пак ми писаха да ми предлагат работа от ЛинкдИн. Вече може би 3-4 рекрутъра. Отделно каквато и да е рецесията се търсят квалифицирани хора - за Java Development Lead (50% програмиране, 50% мениджърство/администрация) се дават $100-120К веднага.

                              Comment

                              Working...
                              X