Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защото ни омрзъна да сме разделени.......

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Защото ни омрзъна да сме разделени.......

    Привет, може би някои от съфорумците знаят нашата история, но ето и накратко за какво иде реч:
    Съпругът ми е инжинер, който получаваше на фиш толкова "голяма" заплата, че се чудехме как да я похарчим
    Аз съм дипломиран юрист (не практикуващ), работя от години в сферата на маркетинга и рекламата и в момента завършвам втората си магистърска степен по "Бизнес администрация".
    Имаме две прекрасни деца (момичета) едното се роди докато чакахме и работехме по заветната визова процедура за Австралия. Това са личните неща, който иска още Personal details да пише на лични хаха
    Избрахме Пърт, защото там имаше специлаността, с която мъжът ми се асесна, проучихме условията и взеха, че ни харесаха. Реката, която дели града, климата, "опасните твари" , мъжът ми имаше колеги австралийци в Катар, които бяха от Пърт и еднозначно му казаха, "Пърт е градът".
    Надявам се повече никога да не се налага да стоим раздлени както беше сега. Напрактика аз отлгедах второто ни дете сама, поради факта, че парите не стигаха и съпругът ми се принуди да стане контрактор и да иде да бачка извън БГ, за да може да изкарава добри пари. Като включим в картината и ипотеката на 55 кв. жилище, в което дъщеря ми се крие от едната голяма стая в другата такава и че за този "тризонет" плащаме половината от месечния ни бюджет....в общи линии това са нещата, които ни накараха да предприемеме тази голяма стъпка.
    ааа и още нещо, искаме поне още едно дете, което тук никога няма да се осъществи при тези условия
    Поздрави Елена

    #2
    Отг: Защото ни омрзъна да сме разделени.......

    Ели, браво на вас и най-вече на теб, че си такава героиня! Ама и Венци си го бива, че не си е седял вкъщи, а е излязъл и е направил, което е по силите и възможностите му да ви осигури препитание и да се подготви за процедурата по емиграция. Така вече е ясно, че веднъж пристигнали в Австралия няма да имате никакви проблеми по настаняването и адаптацията. А това че децата са малки е само в плюс, защото ще научат езика лесно и ще се приспособят много по-бързо от вас. Чакаме ново включване като имате повече новини!

    Comment


      #3
      Отг: Защото ни омрзъна да сме разделени.......

      Имам чувството, че българската народопсихология понякога ни кара да приемаме промяната като като нещо лошо и едва ли не ни тежи на съвестта, но аз предпочитам да се опирам на по-весела и позитивна страна - Когото животът ти даде лимони - направи си лимонада (с радост и наслада)

      Лични за мен всичко около вас звучи много добре и логично - трябва да търсим най-добрите решения и да се възползваме от възможностите на сегашното време и както се вижда вие се справяте много добре с това.
      Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

      Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

      Comment

      Working...
      X