Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Здравейте и от нас

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Здравейте и от нас

    Написано от NikiG Виж мнението
    Здрасти Светльо,

    В момента на писане точковата система за Австралия изисква 65 т. за миграция

    За кое колко точки се дава е описано тук: http://www.immi.gov.au/skilled/gener...oints-test.pdf

    Специалността ти я има в списъка на търсените (това е чудесно). Остава да кажеш:
    1) на колко си години
    2) какво ти е нивото на владеене на английски
    3) колко години доказуем опит имаш по специалността

    4) като гледаш 1-3 и точковия калкулатор, колко точки мислиш, че ще изкараш

    Вече като имаме някаква представа, ще може да помогнем по-точно със съвет и още инфо.

    Успех!
    Привет NikiG,

    Благодаря за желанието ти да съдействаш на ентусиасти като нас интересуващи се от промяна на полукълбото като място за местоживеене ;-)

    Както всички други и аз имам въпроси относно процедурата какво, как и в какъв ред?
    Конкретният ми въпрос е в какъв ред се случват или е добре да се случат нещата? Примерно последователността на кандидатсването за виза, IELTS и ACS Skills Assessment-а.
    Трябва ли да съм взел вече IELTS за да кандидатсвам за виза-та или може паралелно да се случват 2-те неща.
    Skill Assessment-a за професията може ли да се прави отдалечено или някъде в Европа или трябва да се случи в Australia на място. Ако е в Australia, означава ли че чак като е успешен може да кандидатсвам за визата? Интересуват ли се от дипломата в бг и от успеха в бг въобще?

    Другият важен за нас въпрос е семейството ни. С жена ми имаме 2 деца на 5 и на 13 години. Според теб по-добре ли е всички заедно едновременно да се пренесем и какви са условностите с децата? (съпругата ми не попада в SOL-a, освен че е музикален педагог, ама това не знам дали ще и го признаят там).

    Благоря предварително

    #2
    Отг: Здравейте и от нас

    Преместих мнението в нова тема, защото смятам, че всеки има нужда от персонални въпроси и индивидуални насоки.
    Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

    Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

    Comment


      #3
      Отг: Здравейте и от нас

      Здравей,
      Аз мисля че мога да помогна по някои от въпросите ти. Само имай предвид че каквото ще напиша важи до юли 2012 а след това системата се променя генерално и нямам идея как ще бъде.

      Конкретният ми въпрос е в какъв ред се случват или е добре да се случат нещата? Примерно последователността на кандидатсването за виза, IELTS и ACS Skills Assessment-а.
      Трябва ли да съм взел вече IELTS за да кандидатсвам за виза-та или може паралелно да се случват 2-те неща.
      Ако асесмънта ти е в ACS няма никакво значение последователността на IELTS и ACS Skills Assessment. Може паралелно, може едно след друго - както ти харесва.

      Skill Assessment-a за професията може ли да се прави отдалечено или някъде в Европа или трябва да се случи в Australia на място.
      Подаваш онлайн един куп сканирани, нотаризирани и преведени документи и ги пращаш в колет също. Всичко се случва в България.

      Ако е в Australia, означава ли че чак като е успешен може да кандидатсвам за визата? Интересуват ли се от дипломата в бг и от успеха в бг въобще?
      Да - виза се подава само след успешен асесмънт. Не съм сигурна дали се интересуват от успеха, никъде не пише такова нещо.

      Другият важен за нас въпрос е семейството ни. С жена ми имаме 2 деца на 5 и на 13 години. Според теб по-добре ли е всички заедно едновременно да се пренесем и какви са условностите с децата? (съпругата ми не попада в SOL-a, освен че е музикален педагог, ама това не знам дали ще и го признаят там).
      Децата нито пречат нито помагат, половинката също. Единственото което тя трябва да направи е да издържи ИЕЛТС с резултат над 4.5 средно, ако не успее за нея трябва да се платят около 4500$. Дали ще се пренасяте заедно или един след друг си е ваша работа но ти (primary applicant) трябва да замине първи или заедно с тях.

      Comment


        #4
        Отг: Здравейте и от нас

        Благодаря Anita82

        А можеш ли да споделиш колко време отнема на практика IELTS (то тук подготовката зависи от индивидуалното ниво, но ако има разни допълнителни особености) и Skill Assesment-a (това с кашона с документи звучи малко плашещо, но щом така изглежда това е положението ).

        С две думи от момента, който реши човек да кандидатства за виза, докато го одобрят колко е реалистичният или типичният срок? (това е и във връзка с 01.07.2012, каквото и да се случва след тази дата).

        П.С. Намерих един пост във форума от frida (Ели) с хронологично описание на тяхната одисея, което отговаря на въпроса ми по-горе.
        Last edited by Митю; 10-04-12, 21:51.

        Comment


          #5
          Отг: Здравейте и от нас

          Ето ти още едно

          Можеш да видиш таймлайни и тук на хора от различни националности, но в повечето случаи е таймлайна след подаване на виза, не подготовката.

          За ИЕЛТС и асесмънта не мога да отговоря, индивидуално е и зависи за колко време ще си уредиш академични справки, преводи, бележки от работодатели и тн. За ИЕЛТС - най-рано можеш да резервираш дата за изпит след около 1 месец и останалото зависи от нивото ти и за колко се бориш.

          п.с. Кашона с документи в моя случай беше доста претъпкан плик А4 с балончетата, не му се плаши толкова

          Comment


            #6
            Re: Здравейте и от нас

            моите бяха в обикновен плик, изпратени с обикновена поща от пощенски код 1618 (Овча Купел, София) и бяха около 0.5-1см дебели Е, не се нуждаеха от превод, защото си бяха на английски - имаха само нотариални заверки/апостили.

            Comment


              #7
              Отг: Здравейте и от нас

              Anita, ти си направо отличничка ;-)
              А може ли те питам за още няколко неща?

              Колко точки имаш на Point Calculator-a?
              От него не ми е яснo какво трябва да цъкна на:
              - Skilled employment within Australia*
              защото няма опция за 0, в този случай трябва ли да съвпада с
              - Skilled employment overseas
              или е нещо друго?

              За IELTS за твоята специалност нали е ОК с General Training?

              За ACS има ли някакви особености, за които трябва да внимавам?
              Last edited by Митю; 20-04-12, 16:09.

              Comment


                #8
                Отг: Здравейте и от нас

                Какъв е този Point Calculator? Аз ги смятах според един PDF и принципно Skilled employment within Australia трябва да е 0 в нашият случай, а Skilled employment overseas е колко години стаж имаш в БГ (или друга държава).

                Аз лично имах 70 точки:
                30 - възраст
                10 - ИЕЛТС (генерал е ок)
                15 - диплома
                10 - стаж
                5 - щатско спонсорство

                За ACS всичко мина лесно и безпроблемно, пратих дипломи, академични справки и 3 бележки от работодатели (едната фирма вече не съществува и бележките бяха на бял лист хартия с подпис само, не са правили проблеми).

                Успех

                Comment


                  #9
                  Отг: Здравейте и от нас

                  Благодаря, Анита ;-) Това е, което питах. Явно няма да ми се размине зубренето за 7-ци на IELTS :-(

                  Много благодаря и за уточнението за референциите от фирмите, защото за тях имам големи притеснения. Едната не съществува със сигурност, на другата и отмъкнах 3-ма служителя след мен, а на сегашната как да обясня за какво ми е нямам идея?

                  А иначе Points Calculator-a е като PDF-а, ама онлайн: http://workpermit.com/australia/point_calculator.htm

                  Поздрави!

                  Comment


                    #10
                    Отг: Здравейте и от нас

                    Днес ходих до ТУ-то (от там ми е последната диплома, E/MBA есента ;-) да си извадя академична справка. Секретарката много ми се чуди, показа ми една и ми показа и приложението към дипломата и каза, че в академичната справка няма нищо повече, което го няма в приложението (предмети, хорариум, оценки).

                    Та питането ми е, приложението от дипломата ще ми свърши ли работа или трябва да си е академична справка независимо, че съдържанието е еднакво.

                    Comment


                      #11
                      Отг: Здравейте и от нас

                      Ами и на мен ми казаха същото от ТУ навремето, принципно са прави но щом в ACS си пише че искат академична справка аз реших да я пратя. 50лв струва, а ако те върнат пак ще ги дадеш + още 50тина лв за нов куриер, забавянето и нервите отделно

                      Написано от Митю Виж мнението
                      Днес ходих до ТУ-то (от там ми е последната диплома, E/MBA есента ;-) да си извадя академична справка. Секретарката много ми се чуди, показа ми една и ми показа и приложението към дипломата и каза, че в академичната справка няма нищо повече, което го няма в приложението (предмети, хорариум, оценки).

                      Та питането ми е, приложението от дипломата ще ми свърши ли работа или трябва да си е академична справка независимо, че съдържанието е еднакво.

                      Comment


                        #12
                        Отг: Здравейте и от нас

                        За едни 10 лв. да си удължиш чакането на асесмънта и издаването на виза не си заслужава, май.
                        The depraved are devoted.

                        Comment


                          #13
                          Отг: Здравейте и от нас

                          Вземи си академичната справка - и даже питай дали могат да ти я издадат направо на английски. Знам от предишни писания по други форуми, че малко гледат странно, но с повече усмивки може и да се получи.

                          Comment


                            #14
                            Отг: Здравейте и от нас

                            Само за инфо. Пуснах си заявка за Академичната справка - 50 лв е. 2 седмици е срока, но каза, че другият вторник ще е готова ако нещо не се размине с ректора (4 работни дни включително днес).

                            Иначе, не ги издават на Английски, макар че в ТУ-то май само Турци учат напоследък. Секретарката и тя много се замисли защо наистина не могат да я издадат на English ;-)

                            Btw, да споделите опит за куриер с който да пратя пакета?

                            Comment


                              #15
                              Отг: Здравейте и от нас

                              Обикновенна БГ поща, препоръчано излиза около 15лв и пристига за 10тина дни. ЕМС е 50тина лв. и пристига за 5-6 дни. И двете съм пробвала при различни случаи и нямаше проблеми.

                              Comment

                              Working...
                              X