Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интересна статия в 24 часа с мнения за емиграция

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Интересна статия в 24 часа с мнения за емиграция

    Емигрантският дух не угасва:
    Има ли сред близките ви емигрант, попитахме читателите в поредното издание на рубриката "Референдум".Три четвърти от отговорите ни ги пратиха самите емигранти.Какво значи това? Първо, че заминалите се интересуват какво става в родината и следят медиите. Второ, че "24 часа" се чете доста зад граница. Трето, че щом така активно се ...


    Интересното е, че с управлението на ГЕРБ, според статията емиграцията се е увеличила 10 пъти. Какво ли е причина за това: лошо управление (хората разбират, че оправия няма) или повече гласност/информация (примерно този форум), достигане на критични маси в чужбина, които действат като магнит? Наистина живо ме интересува какви са нагласите на хората за емиграция, защото аз малко "насила" станах емигрант, но веднъж станал ми хареса

    #2
    Отг: Интересна статия в 24 часа с мнения за емигра

    Според мен не е свързано с текущото управление. За първи път от години насам има информация и гласност. Хората вече има кого да питат и знаят какво да очакват - това им помага да вземат обмислено решение. Има форуми, приятели, роднини в чужбина и т.н.

    Тъй като емигрантите станаха голяма общност тепърва ще започнат да се изказват и мнението им да се чува. Защото едно е Пешо от Америка, друго е 400 хиляди човека там.

    Както и да е. Според мен това е нещо нормално. Модерни хора сме с достъп до информация. Нормално е всеки да си заложи приоритети и да ги гони където намери за добре.

    За съжаление ще мине много време преди тази тема да излезе от графа "неудобни теми". Живот и здраве да поживеем и да видим как в историята ще се запише като проста статистика
    Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

    Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

    Comment


      #3
      Re: Интересна статия в 24 часа с мнения за емиграц

      Според мен всички статии, репортажи и медийни изяви са толкова добре планирани и изработени от специалисти в областта на манипулиране на човешката психика, че най добре е да не се чете и гледа нищо! Пишем си тук, а онея нека си фабрикуват статии и да предизвикват събития.

      Comment


        #4
        Отг: Интересна статия в 24 часа с мнения за емигра

        Боби, виждам че вече доста хора са в напреднали стадии за миграция и количеството информация расте лавинообразно. Надявам се скоро да почнем да четем впечатления от новите имигранти в Австралия и Нова Зеландия. Съвсем обаче изостанах с информацията какво се случва като policy в емиграцията.

        Comment


          #5
          Отг: Интересна статия в 24 часа с мнения за емигра

          Моето мнение е, че текущото управление попари всички надежди на 'не-мучащите' хора в тази държава да се случи нещо добро и позитивно, и тя да започне най-накрая да се развива. Мога да споделя личното си мнение, на хора, имащи претенции да сме средно-интелегнтни поне и които преди 10-тина години останахме в България с надеждата, че нещо добро ще се случи. Сегашното управление от хора, които ни говорят като на идиоти, мучат и са толкова елементарни, необразовани още повече натикват нещата в калта. Цял свят ни се смее на политиците, а те се хилят като олигофрени и ни засипват с глупости. Съсипаха малкия и среден бизнес, доколкото такъв се беше оформил в предходните години. Всичко поскъпна, ядем боклуци, шири се масова простотия и затъпяване. Няма поглед за развитие на икономиката, който е основният движещ фактор за развитието на една държава. Випюща посредственост се намества във всички нива на управлението и социалният живот. Направо се чудя откъде изпълзяха толкова неграмотни и посредствени люде. И най-ме е яд, че всеки ден и час ме правят на идиот. А форуми от този тип помагат на хората да получат малко повече и по-достоверна информация какво е да си имигрант, и че това не означава непременно да само и единствено да миеш чинии. А и дори да се наложи да миеш чинии, ако знаеш какво искаш и как да го преследваш и постигнеш, то мисля, че нещата винаги се подреждат.

          Comment


            #6
            Отг: Интересна статия в 24 часа с мнения за емигра

            Написано от zhivbors Виж мнението
            Моето мнение е, че текущото управление попари всички надежди на 'не-мучащите' хора в тази държава да се случи нещо добро и позитивно, и тя да започне най-накрая да се развива. Мога да споделя личното си мнение, на хора, имащи претенции да сме средно-интелегнтни поне и които преди 10-тина години останахме в България с надеждата, че нещо добро ще се случи. Сегашното управление от хора, които ни говорят като на идиоти, мучат и са толкова елементарни, необразовани още повече натикват нещата в калта. Цял свят ни се смее на политиците, а те се хилят като олигофрени и ни засипват с глупости. Съсипаха малкия и среден бизнес, доколкото такъв се беше оформил в предходните години. Всичко поскъпна, ядем боклуци, шири се масова простотия и затъпяване. Няма поглед за развитие на икономиката, който е основният движещ фактор за развитието на една държава. Випюща посредственост се намества във всички нива на управлението и социалният живот. Направо се чудя откъде изпълзяха толкова неграмотни и посредствени люде. И най-ме е яд, че всеки ден и час ме правят на идиот. А форуми от този тип помагат на хората да получат малко повече и по-достоверна информация какво е да си имигрант, и че това не означава непременно да само и единствено да миеш чинии. А и дори да се наложи да миеш чинии, ако знаеш какво искаш и как да го преследваш и постигнеш, то мисля, че нещата винаги се подреждат.
            Малко нещо в духа на съвременна България.
            Прикачени файлове

            Comment


              #7
              Отг: Интересна статия в 24 часа с мнения за емигра

              Недей да се настройваш така - това няма да ти помогне! Очудващо е колко голямо самочувствие може да придобиеш в НЗ именно от факта, че идваш от страна с богата история от (Източна) Европа, имаш добро образование и... традиции. Невероятно е как можеш да забележиш отрасли, в които имат да ни гонят и можеш с доста голяма точност да прогнозираш какво ще стане.... и обратното - кое тука е по-напред и какво ще дойде някога в България.

              Не се настройвай негативно. Зарадвай се на най-доброто, което си имал - ще ти бъде от голяма полза!
              Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

              Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

              Comment


                #8
                Отг: Интересна статия в 24 часа с мнения за емигра

                Нещата са простички. Всеки иска по-добро бъдеще за себе си и децата си.

                Какво е бъдещето в .бг:
                - За децата: Калпаво образование, чалга, липса на ценности (поне културни)
                - Икономически: безработицата расте, народа масово обеднява ("Прост народ - бедна държава!" Буров). Вървим смело към планова/политическа икономика, засега с нестабилна среда. Става все по трудно да правиш бизнес, а и скоро няма да има кадърни хора да работят. Всичко младо дето става се чупи от бг. Нямаме политика за skill-immigration на определени търсени професии, които добавят голяма стойност за икономиката и страната. Ставаме все по-неконкруентни :-(

                Може и да се оправи .бг след 10-15-20 години и 2-3 поколения, но ще има много труден и гладен преход. А в .бг обстановката никога не е била стабилна и никой не вярва, че има смисъл да гладува за смекта на охолството на шепа демагози.

                Не знам? На някой си им харесва кочинката, но на мен НЕ. Не ми харесва нищо от изброените по-горе. А и всеки си избира (все още) сам за себе си как да разполага с живота и бъдещето си.

                Comment

                Working...
                X