Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Novaci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Novaci

    Zdraveite!shte pisha na En,poneje na tableta nqmam BG,nadqvam se da me izvinite! :-)Az sym Bobi,priqtelqt mi Slavi v momenta pochiva sled dejurstvo.Nie sme dvoika lekari!Az zavyrshih syvsem skoro,a toi veche e sys specialnost.Mnogo sme razocharovani ot mnenieto i otnoshenieto na obshtestvoto kym lekarite,syshto niskite zaplati...tyi kato az veche nqkolko meseca bezuspeshno tyrsq rabota (poneje navsqkyde iskat opit,a kak da go imam kato tykmo sym zavyrshila),a zaplata na Slavi ot 700 BGN e kraino nedostatychna za syzdavane na prilichni dom i semeistvo,to ot izvestno vreme sme seriozno zamisleni za chujbina!I taka minahme prez Angliq Franciq Shtatite....nakraq stignahme do Nova Zelandiq!Stranata e dobre razvita ikonomicheski,izkliuchitelno krasiva (ot snimkite koito vidqhme),ekzotichna....s nqkolko dumi - dobro mqsto za profesionalna i semeina relizaciq!Vijdam, che povecheto hora tuk sa mnogo navytre s neobhodimite neshta za vizi,raboti,izobshto cqloto urejdane za zaminavane.Mnogo bihme se radvali,ako nqkoi moje da ni pomogne s malko informaciq....chisto i prosto ot kyde da zapochnem,poneje namereniqta ni sa seriozni.Blagodarq predvaritelno.Pozdravi! Bobka i Slavi

    #2
    Отг: Novaci

    Добре ви дошли Бобка и Слави!
    Чудесно решение сте взели. Аз самият съм от лекарско семейство: майка-зъболекар, баща-фармацевт, баба-офталмолог и дядо-акушер-гинеколог (и колкото и да имам лекарско в ДНКто си, все пак реших да се отдам на информационните технологии). Бих препоръчал да започнете с:

    Запознаване с точковата система и обсъждане на възможностите


    Прегледайте шаблона написан от Мустакар и дайте малко повече информация за себе си като възраст, точните професии, ниво на английски и т.н. за да може реално да преценим какви са възможностите и къде във времето сте. Нова Зеландия не е от най-развитите страни, но има своя чар. Отделно лекарските заплати гледах, че бяха над 100К/годишно на лекар, което е предостатъчно за отглеждане на семейство с няколко деца. Така че на добър час във форума!

    Comment


      #3
      Отг: Novaci

      Добре дошли и успех в начинанието.

      Прилагам една табличка, която на мен ми помага да се ориентирам във вариантите и евентуалното движение на точките при промени настъпили през времето на процедурата.

      Надявам се да е полезна и за вас.
      Прикачени файлове

      Comment


        #4
        Отг: Novaci

        Написано от zhivbors Виж мнението
        Прилагам една табличка, която на мен ми помага да се ориентирам във вариантите и евентуалното движение на точките при промени настъпили през времето на процедурата.
        Добре си се постарал! Нещо против да добавим малко инфо вътре в нея кое как примерно може да се използва. Да кажем скиллед емплоймент става дума само, ако е от НЗ. Аз в началото като кандидатствах си бях наплякал сума точки, които после естествено паднаха, защото не бях прочел достатъчно, а в точковия калкулатор на имиграционните няма чак толкова подробни обяснения.

        Comment


          #5
          Отг: Novaci

          Същото с напляскването на точките стана и при мен.

          Абсолютно нищо напротив. Добре ще е наистина да се опишат особеностите и значението кое, как и кога се гледа и ползва като точки. Ако можем да спестим и съкратим първоначалното лутане мисля, че ще е супер.
          Last edited by zhivbors; 15-02-12, 20:41.

          Comment


            #6
            Отг: Novaci

            здравейте Боби и Слави,

            Боби

            за да не мешаме "капите" на темите и разделите виж в http://www.bg2nz.com/showthread.php?t=52

            съм сложил нова тема за skilled categories, където можеш да отвориш файловете с търсените специалности, а също така и линк към страницата на имиграционните, където е файла с Long Term Shortage Skilled List (LTSSL). Все пак цялостното прочитане на нещата в имиграционната страница си е почти задължително. Някои неща доста се преплитат и са объркващи но пробвайте в http://www.immigration.govt.nz/migra...k/workperm.htm

            Comment

            Working...
            X