Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на шансовете-Стела и Йордан

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Оценка на шансовете-Стела и Йордан

    Здравейте, първо искам да благодаря на МуСТаКаР за съдействието за активирането на акаунта ми във вашия форум. Благодаря!

    Сега да се представя-казвам се Стела и с мъжа ми ( нямаме брак) и дъщеря ми на 7 год търсим нашето ново място за живот извън Бг и се спряхме на НЗ. Така, ами да започава да попълвам формата

    Водещ кандидат- Стела

    1. години- ще навърша 34 при евентуалното подаване на документи


    2. образование/квалификация- магистър електроинженер , специалност Електроенергетика и Електрообзавеждане


    3. трудов стаж- повече от 10 год в Лаборатория за Изпитване на електроинструменти, Quality management, certification and test


    4. език- ползвам технически английски постоянно на работа, нямам IELTS, защото не ми е бил необходим досега..Мисля,че с "малка" подготовка ще се справя да получа необходимия брой точки.


    За мъжа ми- Йордан

    1. години-42

    2. образование/квалификация-средно, военнослужещ

    3. трудов стаж-15 год военен с мисии в Ирак

    4. език-разговорен английски, силно вероятно е да се справи зле на IELTS, защото е самоук и се е учил в рзговори с чужденци..Учи в момента, но..не вярвам да се справи добре

    5. друго- има опит в селскостопанската дейност ( може да се докаже с референции от работодатели), гледане на животни и тн..шофьорски книжка за С, С+Е, трактор и тн..


    Ами това е май от нас и благодаря за отзивчивостта

    #2
    Re: Оценка на шансовете-Стела и Йордан

    Заминавам за Австралия след няколко часа, затова ще съм супер кратък.



    Точките ти ги докарах до 140, което ти стига (без Данчо), така че действай. За да постигнеш това ще ти трябват:

    1) оценка от NZQA: двойна Ниво 7 конкретна с името на специалността (бакалавър) и Ниво 9 обща (магистър)
    2) ИЕЛТС 6.5 средно на генерален
    3) доказан трудов стаж от 10г, като над 6 трябва да са ти по професията, с която кандидатстваш
    4) професия от ЛТССЛ, на чието условие отговаря образованието от 1) горе.

    Поздрави!

    Comment


      #3
      Отг: Оценка на шансовете-Стела и Йордан

      Благодаря за отговора! И аз така си ги изкарах...

      Сега остава да се ориентирам за оценка на дипломите ( двойна и обща?, ще чета на сайта на NZQA ) и за Йелтс..

      Благодаря!

      Comment


        #4
        Отг: Оценка на шансовете-Стела и Йордан

        За справка - моята диплома на магистър електроинженер (специалност Електротехника) беше приравнена на Level 9 Masters (generic outcome), това което Ники нарича обща оценка. За конкретна ме препратиха към съсловната организация на електроинжинерите в НЗ (https://www.ipenz.nz/home/footer-pages/connect/moving-to-new-zealand). На мен обаче точките ми стигаха и без бонуса за стаж/образование по LTSSL и спрях до там.

        Не казвам че при теб ще е същата оценка, просто го имай предвид. На мен ми се беше паднал един доста залюхан оценител и по негова вина целия процес отне към 9 месеца вместо "нормалните" 3-4 - беше изпратил verification request-а на адреса на някакъв измислен колеж по електроника вместо до ТУ София ¯\_(ツ)_/¯.

        BTW когато/ако изпращаш документите (и си завършила в ТУ София) не е зле да споменеш че адреса който трябва да ползват e

        International Department
        Technical University of Sofia 1000
        8 Kliment Ohridski Blvd
        Block 1, Floor 2, Room 1238


        All emails should be send to int.dept@tu-sofia.bg.

        Comment


          #5
          Отг: Оценка на шансовете-Стела и Йордан

          Благодаря за включването! Много полезно!
          Бакалавър съм от София, магистър от Габрово...

          Comment

          Working...
          X