Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на възможностите за релокиране в НЗ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Оценка на възможностите за релокиране в НЗ

    Здравейте,

    Казвам се Мони и заедно с приятелката ми искаме да се преместим в Нова Зенландия.

    И двамата сме на по 27 години, аз имам бакалавърска степен по приложна математика от Софийския университет и магистърска степен по финанси и инвестиции от Durham University UK. Приятелката ми има бакалавърска степен по био-мениджмът от Софийския университет и семестриално завършена магистратура също от Софийския. Аз съм работил в различни финансови отдели в големи американски корпорации - HP, Pharmaceutical Product Development, Actavis plc. Имам стаж около 5 години в областа на финансите.


    Част от притесненията ми също са свързани с това дали мога да си намеря работа преди да замина. Ако все пак реша да дойдем без получено предложение, колко вероятно е да си намеря работа първите 3 месеца?

    Благодаря за информацията предварително.
    Last edited by NikiG; 10-09-15, 22:41.

    #2
    Re: Оценка на възможностите за релокиране в НЗ

    Първо, добре дошли Мони и ... и много успехи!
    Чудесни възраст и образование. Само трябва да се реши като какво може да се кандидатства тук в НЗ, защото финансите мисля не са приоритетна категория. А приятелката какво работи и колко стаж има?

    Предполагам с английския няма да имате проблем, особено след като ти си завършил в Дъръм Ю.

    Не знам доколко сте запознати с процедурата по миграция, но е добре да се изчете в immi.govt.nz условията за живот в НЗ и да се прегледа LTSSL (списъка с търсени специалности за миграция).

    Преди да заминеш работа е трудно да се намери, особено в момента, защото ръстът на икономиката се забавя, а се говори и за рецесия в средносрочен план. Работодателите искат да те "видят" и да са сигурни че си сериозен в намеренията си да се преместиш. Почти всички също искат и да имаш право да работиш в НЗ, което е малко Параграф 22. Виж дали има места в местните клонове на глобални фирми, в които си работил. Другото е да започнеш процедурата по миграция, събиране на документи и прочее и успоредно с това да пращаш резюмета до релевантни (забравих думата на български) работодатели и рекрутъри.

    Comment

    Working...
    X