Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на шансовете на Ани и Христо

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Оценка на шансовете на Ани и Христо

    Здравейте,
    аз малко подхождам от далеч т.е. рибата в морето, а аз с тиган в ръката, че и котлона загрявам
    От 1,5м търся работа на половинката си като се бях съсредоточила в Европа, защото още преди години той категорично ми заяви , че Австралия (за която аз мечтаех) ще я гледам само на картинка. Изведнъж просто ей така подхвърлих съвсем несериозно за НЗ и той каза "ДА" Започнах да включвам в търсенето на работа и НЗ , но попаднах на греда: работата е само за там намиращи се е да ама ние сме още в БГ и почти се отказах. Сега седя и чета из форума, смятам точки ама къде разбрала , къде недоразбрала . Изобщо индианец пред пишеща машина (в случая още по - зле - компютър). Та бих помолила (знам , че е много нахално, но срам не срам , питам и моля) да ми помогнете при изчисляването на пусти точки , за да видя дали изобщо имаме някакви шансове и да започна да ръчкам мъжо. Защото ако нямаме, то по - добре да си замълча и да продължа да си диря в Европата. Та Той :
    1. възраст - 43г
    2. СУ Факултет по "Математика и информатика: - магистратура Изкуствен интелект
    3. Над 10 сертификата от IBM за преподавател, администратор и преподавател по IBM Lotus Notes/ Domino
    4. Над 15г. стаж в Lotus-a (проекти бол при това не само в БГ)
    5. 2 или 3г. е преподавал в СУ (между другото)
    6. Английският не му е проблем (за разлика от мен)

    Аз:
    1. възраст - 38г.
    2. колеж - компютърна графика
    3. стаж - 1г. дизайн и предпечат (доказуем)
    и
    4. Незнам дали има значение , но имаме 2 момчета с изявени математически наклонности и по-добър английски от майка си.
    Е туй-то и олиото сипах, па да видим
    Благодаря за отделеното внимание и ако установя, че имаме шанс направо започвам да натискам яко, докато годинките все още ни дават точки.

    #2
    Re: Оценка на шансовете на Ани и Христо

    Точките ги докарах до 135 (недостатъчно) със следните неща:



    Do you have a recognised level 9 or 10 - ДА
    Do you have a qualification in any one of New Zealand's areas of absolute skills shortage ? - ДА
    Number of years of relevant work experience (anywhere) - 10 г
    Number of years work experience in any one of New Zealand's areas of absolute skills shortage - 6 г или повече
    What is your current age? - 40-44г


    Това предполага, че NZQA ще му зачете дипломата като ниво 9 (и ще даде ниво 7 допълнително), което да отговаря на професия Х в списъците. Той ще трябва да кандидатства също с професия Х, която хем да отговаря на образованието, хем на трудовия стаж. Отделно ще трябва той да изкара английски поне 6.5 средно.

    135т не са достатъчни при нивата на миграция в момента - никой без предложение за работа и под 140т не е изтеглян вече почти 2г. Препоръчително е, ако можеш (ти, Ани) да изкараш ИЕЛТС 6.5 поне средно и да приравниш дипломата на ниво 7 (ако ти е на ниво бакалавър), това ще ви докара още 20т. Всичко това без предложение за работа.

    С предложение за работа ще е по-лесно, но най-лесно наемат горни 27-35г. Мисля че няма да се занимават с над 40г, освен ако не е на място.

    Comment


      #3
      Отг: Оценка на шансовете на Ани и Христо

      В случая допълнителните точки, които Ники спомена са ключа към успеха. Ако смяташ, че може да направиш нужното да изкараш 6.5 на IELTS то шансовете започват да изглеждат доста обнадеждаващо.
      Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

      Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

      Comment

      Working...
      X