Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на шансовете на Vidko!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Оценка на шансовете на Vidko!

    Привет))
    До скоро бях се поотказал с емиграцията, но в БГ нещо работата взе да ми писва))
    Та докъде съм стигнал първоначално.
    направих регистрация за първоначален интерес в https://www.newzealandnow.govt.nz/
    не съм платил таксата просто се регистрирах. Не знам толкова ли са зле с инженерите но ми попиляха мейла от писма за това че НЗ се нуждае от инженери, и с различни оферти за работа.
    Точките ми са около 110 по мойте сметки, като не слагам това че инженерите са във всички списъци за търсени специалисти.
    Основните мои данни са :
    години - 44 г.
    Образоване : магистър, специалност - Индустриален мениджмънт, профисионална кфалификация -Industrial Engineer (233511),+ специализация - маркетинг.(всичко по диплома от ТУ- София и една камара допълнителни сертификати).
    Трудов стаж 17 години, но не всички са поспециалноста.
    Английски ниво - не съм се явявал на IELTS, ниво В2 от Общата Европейска езикова рамка.
    Имам няколко въпроса към хората които са вече в НЗ
    Първо: Асестване на дипломата в NZQA и явяване на IELTS или търсене на работа и след това да се захващам с процедурите?
    Второ ако имам предложение за работа IELTS задължителен ли е.
    Трето призната кфалификация от Institution of Professional Engineers New Zealand (IPENZ) и Камарата на инженерите дали ще свърши работа.
    И последно не е ли по добре да се започне с работна виза и тогава да се мисли за емиграция, защото от как пуснах първото писмо ме попилаха с мейли от и оферти с адреси на фирми с предложения за работа.
    Ще бъда благодарен за всеки отговор.

    #2
    Re: Оценка на шансовете на Vidko!

    Добре дошъл. Точките ти докато си на 44г ще са 135 (без предложение за работа), а като станеш на 45г ще паднат до 125.

    Образованието ти е подходящо - трябва само да се докара от NZQA до 9то ниво (магистратура). Друго няма да ти трябва като сертификати или професионални регистрации. IPENZ ще ти е в плюс, ако NZQA нещо се заядат за образованието, което е малко вероятно.

    Английският ще се наложи малко да го вдигнеш - трябва да е над Б2 (да си по-близо до Ц1 отколкото до Б2), което ще рече на ИЕЛТС да изкараш поне 6.5 общ резултат.

    Ако сериозно си решил да заминеш (по думите ти усещам че е така). Първата стъпка ще е оценка на дипломите, защото оценката е без срок, паралелно или след това можеш да държиш ИЕЛТС (давност 2 г) и след това кандидатстваш за работа, за да може ако намериш да подадеш веднага и да са ти готови документите. Даже, ако имаш излишни пари (как прозвуча само!) да си пуснеш молбата в пула и да се надяваш изискванията да паднат до 135т. и да те изтеглят и без предложение за работа. В пула се седи макс 6м, след което отново можеш да си платиш и да подадеш.

    Работна виза е най-сигурна! Ако те искат, заминавай с работна виза, защото така ще изкарваш пари и ще упражняваш английски и след година-две ще си пуснеш за жителска с над 200т (вече с НЗ работа, НЗ опит, + всичко останало) и вече няма мърдане. Смело напред!

    Comment


      #3
      Re: Оценка на шансовете на Vidko!

      NikiG благодаря за бързия отговор.
      Ориентирах се добре.Май с работна виза е по добре и там на място да се оправят нещата, ама няма да мине без асестване на дипломата. Прочетох почти всичко написано до момента за НЗ и Австралия и май и с работата не е лесно, че имало много кандидати(четох блоговете за Австралия).
      Има и още един вариант но изисква повече финанси и трябва да се проучи по обстойно. Става дума за Long Term Business Visa Category, ако знаеш за някой минал по този път, напиши ми ако е възможно.
      А аз ще напиша каво съм проверил до момнта за тази виза.

      Comment


        #4
        Re: Оценка на шансовете на Vidko!

        За този тип виза се иска не само страшно много пари, но и страхотно планиране и познаване на бизнес климата в НЗ - не съм сигурен, че дори и новозеландец стартиращ бизнес тук би имал представа. Мисля, че повечето биха купили вече опериращ бизнес с идеята да го разработят. Погледнах молбата за тази виза - искат се много неща. Една "уловка" е колко работни места и с какви титли ще отвориш - това ще рече, че те ще сметнат спрямо титлите пазарното заплащане и ще погледнат дали можеш да си го позволиш. Ако не, отказ, и т.н.

        Comment

        Working...
        X