Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Документи ACS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Документи ACS

    Здравейте
    Искам да попитам тези от вас, които са пускали документи за асесмънт към ACS:
    1. Всички документи първо ги носим за превод после за нот.заверка ли?
    2. Някой от докуемтите трябва ли да се заверява във външно? Апостил?
    3. Понеже едно от изискванията е Statutory Declаration - нея пак ли първо превод, после нотариус или трябва да е като международните договори - А4 формат като половината е на бг, другата на англ. ез. (искат ни я заради self eployment).

    Това, което чета в сайта им според мен не трябва да са легализирани, но нека някой който вече ги е пускал да каже
    Благодаря !

    #2
    Re: Документи ACS

    Здрасти, аз съм подавал, но документите ми бяха на английски - така че само бяха с печат на нотариус. Съветът ми е да се избягват кожодерските "услуги" на Външно.

    1 и 2) оригинал -> копие -> нотариална заверка -> апостил (от Мин. Правосъдието за 7лв) -> превод на всичкото.
    3) направи си декларацията в две колони - на български и на английски с един подпис по средата и нотариална заверка отдолу (и помоли нотариуса да допише на английски "Notary Public", или го включи ти в текста отдолу.)

    Comment


      #3
      Отг: Документи ACS

      Благодаря за отговора Ники

      а защо ми е нужен апостила? понеже в изискванията пише "нотариално заверено копие" само

      и всички документи ли тябва да са с апостил? защото доста от тях са референции от клиенти, данъчни декларации, регистрации от съда на фирмата и тнт?

      Comment


        #4
        Re: Документи ACS

        Аз апостилирах само най-важните документи: самоличност (акт за раждане, гражданско състояние) и образование (диплома/акад. справка)

        Документи издадени от администрацията (справки НАП/НОИ, Труда и т.н.) копие + нотариална заверка + превод

        Всички други неща само преводи.

        Не вярвам да се заяждат

        Comment


          #5
          Отг: Документи ACS

          Thanks a lot once again
          Дипломата предполагам трябва апостила да се сложи в МОН, а не в правосъдното нали?

          в печата на нотариуса пише само "Notary" без "public"... предполагам не е проблем?
          Last edited by benitabeni; 22-01-15, 13:05.

          Comment


            #6
            Re: Документи ACS

            Ключът е следният:

            Апостил от Външно: удостоверява автентичността на документа (ако е административен) + автентичността на превода и се поставя на оригинални документи издадени от държавната/общинската администрация.
            Апостил от Правосъдието: удостоверява автентичността на копие на документа и се поставя само върху печат от нотариус или съдебен документ.

            Затова административни документи (акт за раждане, гражданско състояние) трябва да се поискат с "правоъгълен печат" за чужбина. На базата на този печат Външно апостилира. Няма такова изискване за Правосъдието.

            Само "Notary" е окей.

            За да се избяга от Външно - копие на документа -> нотариус -> ( апостил -> превод)
            Това в скобите го правят преводаческите агенции, за да не киснеш по опашки в Правосъдието, но изрично трябва да им се каже в Правосъдието. Като е готов преводът, пращаш го заедно с оригинала. Тоест пращаш оригинал + (копие, нотариално заверено, апостилирано, преведено). И си спестяваш 50 лв примерно.

            Иначе пътят е - оригинален документ подпечатан от държавна/общинска администрация с правоъгълен печат -> (превод -> апостил от Външно). Това в скобите пак го правят преводаческите агенции, но забележи изискванията и реда.

            Comment


              #7
              Отг: Документи ACS

              ОК, така ще го направим, Благодаря

              Comment


                #8
                Отг: Документи ACS

                така, взехме си документите (чакахме 2 седмици апостила), направихме ги според изискването (селф емплоймънта ни беше мн голям, но го разбихме на три) и стигнахме до пеймънт и там изненада - даде ни грешка три пъти... пробвахме през друга карта (в която нямахме достатъчно наличност) и от там почти веднага ни пратиха смс за недостатъчна наличност и не възможно плащане... звъннахме вечерта в първата банка - оказа се, че Австралия се води цитирам "екзотична дестинация" и блокирали плащания ?!?!?! днес си пуснаха 24 часова активация за тази банкова сметка и платихме от раз... сега остава да мине и асеса та, имайте предвид ако нещо не ви приема плащане, може да е от българската банка

                Comment


                  #9
                  Отг: Документи ACS

                  Искам да ви кажа, че съм безкрайно разочарова от неадекватността на работещите в ACS... още първите ни имейли към тях бяха с отговор, кoйто първо е от ЕДНО изречение, нямащо нищо общо с въпросите задени от наш имейл, както и пълно с правописни грешки (смея да твърдя, че английския на моя мъж е ниво нейтив, доказано)... поради тази причина решихме да не се занимаваме да ги разпитваме, а директно да изчетем цялата информация от сайат им...след като прочетохме стигнахме до извода, че може да кандидастваме за една от специалностите, и ако не ни достига квалификация, те да ни предложат да направм RPL, като доплатим 50 долара към дженеръл асесмънт - това го пише в техен документ (искам да кажа, че се бяхме консултирали с друга оргнизация, образователна, в Австралия, и те ни увериха, че тази диплома отговаря на тяхната Advanced computer network. и следовтелно решихме да дейстаме по този начин, пускане на дженеръл асесмънт и ако преценят те от ACS да ни кажат да пратим двата проекта и доплатим 50 долара за RPL)... така, събрахме докумнтите, направихме ги според техните изисквания, пуснахме ги, платихме на 13.02 (Петък), съответно на 16.02. (Поеделик) документите бяха със статус Allocted, на 18.02 (Сряда) бяхме помолени да ресканираме един от документите и качим на ново направихме го и на 25.02 (Сряда) бяхме със статус асесинг..и О изенада днес вече сме с НЕГАТИВ асемънт и емплоймът... първо, господата асесори за два дни няма как чисто технически да изчетат цялата информация, защото емплоймънта е селф емплоймънт и изисква много документи (искам също да спомена, че емплоймънта съответства изцяло на изисквания на ANZCO кода). Не са си направили труда, нито да прочетат всичко нито да предложат RPL, ако квалификацията не им е била достаъчна... изобщо съм безкрайно разочарована
                  Last edited by benitabeni; 02-03-15, 15:34.

                  Comment


                    #10
                    Re: Документи ACS

                    В един момент си представих как си питала за австралийска организация за защита на потребителите, но като погледнах назад се оказа, че Кали е питала.

                    Засега това е само статус в сайта им. Надявам се да се отнесат по-сериозно към писането на писмото с отказа. Дотогава - намери писмото от тази образователна организация, която споменаваш че ви е казала, че 100% отговаря образованието му на Advanced Computer Network. Моля като получиш "официалния" отказ да го качиш тук (с редакции където е необходимо за поверителност) и ще дам съвет какво да им пишете. Тонът със сигурност трябва да е: недоразумение, молба за съвет: преразглеждане или RPL.

                    За откъслечните изречения - предполагам, че вече като навсякъде по света в преследване на печалба, услугите се орязват до момент, в който на работещите им се плаща малко, работата е много, а на тях самите не им пука. Друго, малко конспиративно: имам чувството, че от ИММИ са им са се обадили и са им казали да намалят асесмънтите, защото има много ИТ кандидати, а вече и в тази област в ОЗ се затяга примката на свободните работни места. Така че може изискванията да ги интерпретират доста по-консервативно. Малко като американските туристически визи в България...

                    И последно, в петък 13ти не се вземат важни решения и не се пращат документи за асесмънт! Това in the circle of the joke естествено - нищо не е загубено още.

                    Comment


                      #11
                      Отг: Документи ACS

                      Ники, ние в онлайн апликацията вече сме със статус финалайзд и писмото го получихме днес... мен за това ми е изключително странно, че за два дни са направили асес, проверили са всичко, и санаписали резюмето (което ще кача утре, че пиша през телефон)... изобщо не са спазили сроковете, които самите те си задават... веднага им писахме отговор, по-точно лично на този, който се беше подписал, като учтиво обяснихме целия случай подкрепено с доказателства - писмото от Австралийската образователна институция, цитати от техни документи публични и информацията предоставена от нас, дори си позволихме да използваме правните ни познания, за да се отнесат сериозно... та така...

                      Comment


                        #12
                        Отг: Документи ACS

                        сагата продължава... няма смисъл да качвам писмото, защото то е два реда - дипломата е ънсютъбъл, а емплоймънта - нот клоузли рилейтид... това установено за два дни реално, което ние оспорихме с подробно писмо, където както казах вече писахме. Днес получихме отговор - оле!, поне не е едно изречение, а доста подробно, където се оказва, че не един асесор, а двама са оценили по-горните становища - как за два дни все още се пита в задачата? за дипломата нищо не казват, нито по цитирания от нас текст от Австралийската образователна институция, нито по въпроса как те за два дни са проверили българската институция, издала дипломата (и ако са направили чисто и просто проверка в правосъдното щяха да видят, че образователната институция е акредитирана от МОН, което пък се удостоверява с апостила, който ни е сложен)... по въпроса ни относно защо, ако според тях не е била достатъчна квалификацията, не са ни предложили RPL (пак цитат от техен документ) - отговор няма. И тук идва наглостта по отношение на емплоймънта. Понеже мъжът ми е собсвтеник на фирмата, в която работи и предтавлява, той по длъжност се води company manager на себе си, съответно кой според тях извършва услугите и дейностите, след като той е и в качеството си на юридическо лице и на самонаето. затова той пише клетвена декларация, в която изброява с какво се занимава, въпреки че според длъжност се води company manager, защото няма как да се води друго (чисто и просто такъв е закона, няма как хем да е самонает, хем да е собственик, хем да работи като някаква друга длъжност, но това щяха да го удостоверят, ако си бяха направили труда да се поинтересуват за българското търговско право). друго, която казват е че референциите от клиенти не били достатъчно детейлни - ами как да са, след като няма такова изискване и ако си бяха направили труда да го напишат или ни го кажат в имейл, щяхме да искаме по-детайлни такива. и последно, което също много ни ядоса, че правят заключение без да си направили проуване, защото сертификатът за регистрация на фирмата (ако някой е чел регистрация на бг фирма ще знае), че включва широк спектър от дейности, а не се свеждат до само една - мързи и това е.
                        днес писахме отново, да видим какво ще отоворят....

                        Comment


                          #13
                          Re: Документи ACS

                          ACS работят по документи. От тяхна гледна точка те нямат бюджет - не им плащате достатъчно да започнат да ровят българско право, МОН, ТР и др. След това имиграционните (на които ще платите дебелите пачки) могат да започнат да ровят, да видят дали нещата които твърдите в документите са истина.

                          Аз като прочета нейтив инглиш (доказано!), разбирам поне ИЕЛТС 8-ци по всички компоненти. Това ви дава 20 точки. Имате поне още 25 или 30 от възраст, стават 45-50. Трябва ви само 1 рамо до 60.
                          Защо не опитате да му асеснете дипломата на мъжа към съответната организация каквото е учил и така да наберете оставащите точки, и асеснете 2 години работен опит (от последните 10) по специалност годна за миграция, което ще ви донесе 0 точки, но право да имигрирате. Като не е задължително опит и образование да се асесват към една организация.

                          Comment


                            #14
                            Отг: Документи ACS

                            такаааа... ситуацията е следната - reopened application имаме от днес, със срок от 30 дни да предоставим двата проекта и подробните референции, т.е. минаваме на вариант RPL

                            относно английския, за жалост не дават повече точки за 9-ки на вс компонент, за това от там само 20, от годиите (му) 25...в крайна сметка аз имам bachelor degree за social worker, но от AASW ми искат 7 на вс компонент Academic IELTS и ако се наложи ще се пробвам отново, за годините аз имам 30 точки...

                            Comment


                              #15
                              Re: Документи ACS

                              Аз мисля, че всичко ще се нареди - няма да е леко, но пък кой е казал, че емиграцията е лека. Колко драма има около ИЕЛТС само например. Само не с рогите в случая: дипломатично и "unfortunate misunderstanding that we are trying to rectify". Без директни обиди, заплахи, намеци за некомпетентност или за претупана работа - за това можеш да ползваш тук форума, хахаха

                              Comment

                              Working...
                              X