Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на шансовете на Диди и Боби

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Оценка на шансовете на Диди и Боби

    Привет,

    Казвам се Диди и от около година съм решила, че искам да живея и работя в Австралия. Имам представа какво ми е необходимо, за да взема успешно виза, но ситуацията ми е особена и не е съвсем ясно положението. Ще ви опиша как стоят нещата при мен, писах до Australian Computer Society и ще ви копирам и техния отговор. За сега мислим аз и приятелят ми да заминаваме, живеем заедно от 5 години, не сме женени, но не съм сигурна кой трябва да е водещ. Занимавам се с програмиране, приятелят ми също. Много ще съм ви благодарна да хвърлите малко светлина върху нещата, защото ми се иска по скоро да предприема действия и да заминаваме

    Както казах, не знам дали аз да съм водеща, но ще започна със себе си:
    1. 23 г.
    2. Имам завършено средно образование. В момента уча по онлайн програма Bachelor degree Computer Science в американски университет - University of the People. Първа година съм, но вече имам няколко изкарани курса, който са свързани със специалността. Имам сертификат по Java от Oracle с висок резултат, но преди да запива университата, се самообучавах с различни онлайн курсове и книги.
    3. Тук идва по-особената част, от 5 години работя (с малки прекъсвания) на позиции като технически сътрудник/офис мениджър. Обаче от 4 години работя във фирмата на приятеля ми, която се занимава с freelance projects. Проблемът е, че никога не съм била на договор и нямам никакъв официален документ, който да доказва, че съм работила там. Това, което мога да направя, е да взема recommendations от клиенти, за които съм работила, които да потвърдят, че са работили с мен и по какви проекти съм работила. Не знам дали това би било достатъчно? Това винаги ми е било като работа, с която си изкарвам допълнителни доходи и помагам на приятеля ми, когато ми дойдат в повече проектите, както и разбира се, възможност да придобивам опит в ИТ технологиите. От един месец работя в ИТ фирма, която ме назначи като Developer - Software Applications.
    4. Взех IELTS по-рано тази година, имам 7.5 резултат, но е Academic варианта. Това проблем ли е? Английският ми е перфектен, така че не ме притеснява и General да се наложи да взема.

    Приятелят ми се казва Боби:
    1. на 37 г.
    2. Завършил е техническия университет с релеванта специалност, инженер е по специалност.
    3. Има над 15 г. опит в програмирането с една конкретна технология (Ruby on Rails), което мисля че е достатъчно, участвал е в много проекти, с различни технологии и т.н. И както стана ясно, има ИТ фирма.
    4. Още не е взел IELTS, но английският му е добър и аз ще му помогна да се подготви, така че резултатът му ще е добър. Предполагам, че той ще се яви на General изпита.

    Не знам друго какво е необходимо да ви кажа, но ако имате въпроси питайте. Копирам ви и отговорът на Australian Computer Society.

    Благодаря предварително за помощта!

    Thank you for your email.

    Applicants must have a clear understanding of their personal visa requirements as set by the Department of Immigration or need to obtain professional assistance from a registered Migration Agent (MARA) before applying for an ICT skills assessment.

    All the information you require to submit a successful ICT skills assessment is contained within the following 4 documents:
    · Skills Assessment Guidelines for Applicants
    · Summary of Criteria
    · ANZSCO Code Descriptions
    · Document Check List

    All applications must be decision ready before submitting a skills assessment. If you believe you meet the ACS Skills Assessment Criteria, please proceed to the Online Application Form
    For information on costs and charges please refer to the following link: http://www.acs.org.au/migration-skil...ts-and-charges
    Last edited by Dillyana; 18-12-14, 19:12.

    #2
    Re: Оценка на шансовете на Диляна и Борислав

    Добре дошли във форума. Добре сте се ориентирали, а ти Диляна имаш идеален резултат на академик (генералния не ти трябва) - само дали имаш поне 7ци на всички части? Какво си писала на ACS? По отговора им изглежда си им писала "С какво да кандидатствам".
    С теб водещ кандидат ще е трудно, защото нямаш стаж СЛЕД бакалавърска степен по компютри (защото още не си я взела). С Борислав може да се окаже по-лесно. Проверила ли си колко точки за емиграция може да вземеш? А той?
    Пиши пак и ще се поровим заедно.

    Comment


      #3
      Отг: Оценка на шансовете на Диляна и Борислав

      Привет,

      Много благодаря за отговора!

      На Writing частта имам 6.5, на всички останали имам над 7.5. Това, което писа на ACS, е подобно на това, което и на вас съм ви написала, но по-кратък вариант. И един от въпросите към тях ми беше по точка 3. по горе в поста ми.
      Да разбирам ли, че стажът се брои само след като си взел релеванта диплома? Защото работя от 18 годишна във фирмата на приятеля ми, което вече са 5 години?
      Относно точките:
      1. 24 години - 25 точки/ Борислав 37 - 25 точки;
      2. Език - 10 точки / Борислав - няма още взет изпит, но и той ще има 10 точки без проблем;
      3. Образование - ... нямам представа, защото все още уча, но пък имам сертификат по Java, които не знам каква и дали има някаква тежест/ Борислав - 15 точки;
      4. Опит - 5 години, обаче не съм сигурна дали мога да ги докажа само с препоръки от клиенти, че съм работила за тях и по какви проекти съм работи, и също така това е преди да започна да уча, така че и тук не знам какви точки мога да взема/ Борислав - 20 точки;

      Знам, че има възможност работодателят при желание да ти изкара виза, но въобще знае ли се за такива случаи? Колко е вероятно?

      Благодаря за помощта
      Last edited by Dillyana; 16-12-14, 15:01.

      Comment


        #4
        Отг: Оценка на шансовете на Диляна и Борислав

        За да вземеш 10 т. от езика ви трябват 7 на всеки компонент, т.е. пак ще трябва да се явиш заради райтинга.

        Това, което са ти отг.от ACS е общо взето типов отговор, в който ти казват да се ровиш и да четеш, защото наистина всичко го има на сайтовете (казвам го от личен опит, чети дори FAQs).

        "ОбразУание", (хахаха) - влез в документа, който се казва "skill asessment guidelines for applicants" от сайта на ACS, там пише при липса на бакалавърска степен, кои други калифкации признават и как става

        За опита - пак там чети

        Според мен по-големи шансове имате с главен апликант приятелят ти

        Comment


          #5
          Отг: Оценка на шансовете на Диляна и Борислав

          Хахаха Благодаря за забележката, поправих образуването

          Comment


            #6
            Отг: Оценка на шансовете на Диляна и Борислав

            RoR разработчици са доста търсени в момента почти навсякъде по света, като гледам например в Seek и RORO и в AU не е по-различно.

            Знам, че има възможност работодателят при желание да ти изкара виза, но въобще знае ли се за такива случаи? Колко е вероятно?
            Аз така се озовах в НЗ, с job offer за ruby developer.

            Има над 15 г. опит в програмирането с една конкретна технология (Ruby on Rails)
            Rails стана на 10 години тази година, 15 е малко в повече .

            Имате доста добри шансове с главен апликант приятелят ти, за съжаление не съм запознат с процедурите за Австралия та да ви дам повече насоки.

            Comment

            Working...
            X