Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на шансове за позиция Wall and Floor Tiler

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Оценка на шансове за позиция Wall and Floor Tiler

    Здравейте,

    Потърсих в съществуващите теми отговори на въпросите си и тъй като не открих ето какъв е нашия случай: От тази година (2014) професията на мъжа ми е включена в Canterbury Skill Shortage List, а именно:

    Wall and Floor Tiler (333411)
    Required standard for work visa applicants with an offer of employment - National Certificate in Floor and Wall Tiling (NZQF Level 4) OR a minimum of three years’ relevant work experience.

    Поради тази причина мислим той да е водещ кандидат. От двете алтернативни изисквания отговаря на това за relevant work experience (има повече от 15 год). На 40 години е. Английски език – ще е необходима още работа, но да речем че е преодолима трудност. Въпросът ми тук при пресмятане на точките е за:

    Do you have a recognised qualification? (level 3,4,5,6).

    След като не е изрично изискването за специална квалификация ще се приеме ли средното му образование (техникум по автотранспорт) за подходяща квалификация, така че отговорът на въпроса да е положителен? Все пак това са 40 точки без които изобщо не се класираме.

    Аз като партньор. На 39 години съм. Завършила МИО (бакалавър) във Варненски свободен университет. Имам 5 години стаж като Експерт логистика в българска фирма. Някъде из темите попаднах на 133611 SUPPLYAND DISTRIBUTION MANAGER (Plans, organises, directs, controls and coordinates the supply, storage and distribution of goods produced by an organisation). Точно това съм правила като Експерт логистика, но не го открих и в трите списъка и предполагам, че е отпаднало при някоя ревизия. Така че отпада и като възможност за допълнителни точки.
    Не съм си оценявала нивото на Английския до момента, но го използвам ежедневно и мисля, че тук мога да допринеса с някоя точка.

    Отскоро събираме информация, но от това, което прочетох става ясно че:
    - Вариантът да заминем като туристи и да търсим работа на място вече не е много привлекателен заради голямата вероятност да ни върнат още на летището (прочетох темите тук).
    - В нашия случай от решаващо значение ще е офертата за работа, за да си вдигнем точките. Ще направим резюме, в което ще наблегнем как уменията и опитът на мъжа ми ще са полезни за съответния им сектор и въобще ще наблегнем на техните ползи, пък да видим. Можем да добавим и някои странични занимания или хобита (разбрах, че там много им се радват и така преценяват ще се впишеш ли успешно в екипа). Като сме готови ще помолим за мнение и тук. Може да вземем една-две референции и от фирми-клиенти, а също мисля да подготвим нещо като портфолио с изпълнени обекти като доказателство за уменията му. Мислим да изпращаме за работа в Canterbury предимно, но надежда дава и един пост в блога на Ники за жилищната криза в НЗ в момента, от който правим извод, че ще има стабилно търсене на такива умения и в бъдеще и не само в района на Крайстчърч.

    Пропуснах да спомена, че нямаме брак, но се надявам двете ни дъщери (на 4 и 2,5 години) да са достатъчно доказателство за реална връзка.

    Благодаря предварително за коментарите, включително и ако сме се насочили погрешно в разсъжденията си (особено в тълкуването на изискванията за позицията в Canterbury Skill Shortage List).

    #2
    Re: Оценка на шансове за позиция Wall and Floor Ti

    Добре дошли!

    Ето повод да прочета малко повече за Крайстчърч списъка (още не съм, но ще и пак ще пиша). Първо: за връзката нямате никакви проблеми - тук е достатъчно да заявите, че имате такава като основното доказателство е, че сте живяли поне година заедно.

    За квалификацията - няма изискване за такава, НО ще ви трябва признание поне на нивото за точки. Много сива сфера ми е и не мога да преценя дали само ПАР от NZQA, който да даде 4то ниво е достатъчен, а вие отделно ще доказвате подходящ опит, или ще искат от ИНЗ да покажете само опит като това ще е достатъчно да покаже ниво 4 (аз съм по-склонен да мисля, че е първото).

    Отделно наистина ще е необходимо предложение за работа. Добрите новини са, че продължава строителният бум и има нужда от разботници, особено в Крайстчърч, където изостават сериозно с плановете за възстановяване.

    Comment


      #3
      Отг: Оценка на шансове за позиция Wall and Floor T

      Прочетох и наистина е необходимо предложение за работа - точкова система няма. Изискванията се въртят около здраве и личностна характеристика (неосъждан). Визите са временни работни, 3-годишни (изключение: ако работата е за над $55К/година могат да издадат еднократно 5-годишна).

      Има доста изисквания към работодателя също, но няма изискване за английски, което е много добре, за да стъпи копитото в Нова Зеландия. Интересно би било някой да кандидатства по тази система, за да може да проследим как работи.

      Comment


        #4
        Отг: Оценка на шансове за позиция Wall and Floor T

        Ники, благодаря за отговорите и информацията.

        Предполагам, че под „изисквания към работодателя” имаш предвид accredited employer. Попрочетох и тази вечер ще прегледам един списък с accredited employers, да видим ще намерим ли там потенциален работодател. Все пак смятаме да пращаме резюме и по обяви на работодатели извън този списък.

        Доколкото разбрах accredited employer няма нужда да доказва, че няма подходящ местен кандидат за позицията и визата, която може да се получи с такава оферта е Talent (Accredited Employers) Work Policy visa. А ако работодателят не е акредитиран, но професията е включена в някоя от листите може да се кандидатства за Essential Skills work visa и пак работодателят не трябва да доказва, че няма подходящи местни кадри.

        Не можах да намеря конкретни изисквания към работодателите, за каквито говориш. По-скоро видях изисквания към офертата за работа. Ще съм благодарна за повече подробности или линк. Не видях и изрично да е написано, че няма изискване за английски, но това е добра новина .

        Comment


          #5
          Re: Оценка на шансове за позиция Wall and Floor Ti

          Ето оттук започнах: http://www.immigration.govt.nz/migra...entialwork.htm

          Изискванията към предложението за работа. Права си за акредитирания работодател. Примерно Окландския университет е такъв и е много лесно да бъдеш спонсориран за работа.

          Comment


            #6
            Отг: Оценка на шансове за позиция Wall and Floor T

            Здравейте, при нас има развитие и възникнаха и следващите въпроси.

            Comment


              #7
              Отг: Оценка на шансове за позиция Wall and Floor T

              Изчезна ми поста и пиша нов. Имаме оферта за работа от фирма в Кентърбъри и предстои неравната и епична битка с имиграционните. Въпросът ми е за доказване на стажа.

              Разбрах, че най-много се ценят референции от работодатели, но трябва ли задължително да се приложи и договор с работодателя дал референцията? Проблемът е, че мъжът ми е бил назначаван на позиции различни от фаянсаджия (зидаромазач, работник в строителството – мила родна картинка) и май този опит няма да се приеме за релевантен. Така че, достатъчни ли са референциите? В сайта на имиграционните пише И договори? Как беше при вас?
              Част от опита може да се докаже с граждански договори. Те приемат ли се за трудов стаж (в България не се приемат)?

              Едно допълнение, може да е важно - ще кандидатстваме за работна виза, не по точки.
              Last edited by MAI; 13-09-14, 08:48. Причина: внасяне на уточнение

              Comment


                #8
                Отг: Оценка на шансове за позиция Wall and Floor T

                Здравейте,

                За моята работна виза приложих само референции. Напишете ги така, че да съвпадат с изискванията за позицията за коята има оферта. Според мен щом са ви проблемни договорите (липсваши/неъотвестващи) по-добре да ги спестите засега, но не е зле да имате няколко (тия които пасват) в готовност, в случай че ви ги поискат.

                Успех.

                Comment


                  #9
                  Re: Оценка на шансове за позиция Wall and Floor Ti

                  Запомнете за имиграционните - искат на час по лъжичка. Играта е голяма напред-назад. Ще искат всевъзможни неща и то едно по едно. Тъкмо си мислиш, че са свършили и ще се присетят за нещо. Имайте я тази готовност. Каквото може да ви свърши работа да ви е подръка, но не го предлагайте/прилагайте, без да са ви го поискали и обратно - поискат ли ви го, веднага го пращайте, или им пишете кога ще можете да им го изпратите. Като разберат, че сте сериозни, ще са склонни да правят компромиси. С моята виза беше над 3 месеца напред-назад Даже си мислех, че нищо няма да се получи, но упорито набавях от две държави документи. И то взе че стана. Не е страшно.

                  Comment

                  Working...
                  X