Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Срок за асесмънт Vetassess

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Срок за асесмънт Vetassess

    Здравейте съфорумци,

    Подобно на Калина и аз започвам да се притеснявам за моя асесмънт.Подадох документи още на 17 декември 2013 г. След около месец без реакция от тяхна страна и питане от моя ме уведомиха, че не са могли да изтеглят парите от сметката-честия проблем от наша страна-некомпетентни банкови служители.Наложи се да направя валутен превод и на 24 януари 2014, получих фактурата. По мои сметки вече започва да тече 15 седмица.Нека, тези, които имат опит, споделят, колко време отнема . Притеснявам се,че ако е имало питане от тяхна страна към бившите ми работодателите ми , същите не са им отговорили, понеже не говорят английски. Благодаря ви предварително!

    #2
    Re: Срок за асесмънт Vetassess

    Поли, имат ли нещо в сайта дето да казва в какви срокове разглеждат молбите и ако не са спазени, каква е процедурата да отправиш запитване какво се случва. Ако примерно са написали 8 седмици, а са минали 10 от успешното плащане, време е да ги попиташ какво се случва. Отбелязано ли е на сайта им, че си платила (да не си изпратила валутния превод като SHA - споделени разноски, вместо OUR - за твоя сметка и те да не са получили пълната сума и съответно да не са задвижили нещата).

    Можеш ли да разпиташ и контактите си в БГ, които си им дала, за да видиш дали някой не се е опитал да се свърже с тях? 15 седмици си е бая време въпреки че повечето празници са в първата половина на годината.

    Comment


      #3
      Отг: Срок за асесмънт Vetassess

      Поли, на мен ми отне 16 седмици също. В някакъв момент, например около 13-тата седмица ми бяха поискали да си кача passport page, тъй като бях имала глупостта вместо паспорт да изпратя лична карта. На 16-тата седмица им изпратих учтив имейл и ги питах дали очакват още документи и на следващия ден ми излезе резултата. След това получих имейл, че ми се извиняват за забавянето, но системата им дала бъг и не ги уведомила, че съм си качила документа. Т.е. ако не им бях писала, сигурно още щях да си чакам:-)
      Така че пиши им, отговарят бързо и любезно. :-)

      Comment


        #4
        Отг: Срок за асесмънт Vetassess

        На сайта на Vetassess се вижда, че сумата е платена.Приложих всички документи, паспорт, референции и т.н.Не са ми искали нищо допълнително.Май, ще трябва още малко да почакам ....Много е изнервящо.

        Comment


          #5
          Отг: Срок за асесмънт Vetassess

          Здравейте на всички.Вече се чувствам тотално изприщена.Днес е последния ден от 16 седмица и резултат все още нямам.Преди две седмици им писах и отговориха наистина навреме.Изчакайте още две седмици.Ще се опитаме в този срок да приключим асесмънта...Имам чувството, че до момента нищо не са преглеждали или действително имат много много молби...

          Comment


            #6
            Отг: Срок за асесмънт Vetassess

            ... Или просто така си работят ... бавничко и спокойно.

            Не се притеснявай - ще дойдат резултатите.

            Успех.

            Jorje

            Comment


              #7
              Отг: Срок за асесмънт Vetassess

              Благодаря ти Jorje! И на теб успех с намирането на работа и интегрирането в новата ти родина...

              Comment


                #8
                Отг: Срок за асесмънт Vetassess

                Уааа, 16 седмици, ужассс.... погледни го от "положителната" страна - повече време за подготовка за IELTS - на мен примерно ми искат първо резултат от изпита, при това висок, за да започнат асес... дано тази седмица вс приключи положително при теб )))

                Comment


                  #9
                  Отг: Срок за асесмънт Vetassess

                  Ще чакаме, benitabeni.Ако трябва пак ще пишем, пак ще учим и така .., докато стигнем там, за където сме се запътили. Имах преподавателка от Фулблайт, която ме питаше, защо толкова много Ви искат на ИЕЛТС.На мен ми трябват 4х7.Явно искат да Ви пресеят. Ами така е, няма лесно.Ама и отказване няма Успех и на теб

                  Comment


                    #10
                    Re: Срок за асесмънт Vetassess

                    Малко встрани от темата - английският се иска за да не се препълни държавата с китайци (най-вече) и индийци (те вече си я пълнят - 28% от последното теглене в НЗ). Отделно, при толкова чужденци, общият език е нещо задължително за комуникация. За намиране на работа. За трайно установяване. Австралия разрешава и с 6ци само, но не дава точки. НЗ иска 6.5 средно, и за никакъв резултат не дава точки. Не мога да преценя кое е по-правилното.

                    Comment


                      #11
                      Отг: Срок за асесмънт Vetassess

                      Ники, винаги съм се възхищавала на желанието ти да помагаш.

                      Comment


                        #12
                        Отг: Срок за асесмънт Vetassess

                        е, нали на индийците втори официален език им е английски (ако ще се "пазят" от тях)... но както и да е де, щом искат, ще изкараме, и мен ми искат 7 на всеки компонент Академик IELTS, но професията ми е такава, че трябва да разбираш и да комуникираш в хората...

                        Comment


                          #13
                          Отг: Срок за асесмънт Vetassess

                          Здравейте отново, вече сериозно се притеснявам дали асесмънта ще бъди позитивен... Ето отговора , който получих от Ветасес..


                          "This case is currently in the process of being assessed and is being treated as a priority.

                          An assessment officer may contact you via email to notify you if further documents and/or information are required. If the documentation is complete, all attempts will be made to try to complete your case within a couple of weeks.

                          Please take note that this is an estimate only, and we are unable to guarantee that an application will be completed within this timeframe as some assessments, for example, may require consultations etc... This estimate does not include the time taken by the applicant to provide us with item(s) we request in order to proceed with an assessment.

                          Find out how this application is progressing by tracking your application online. A downloadable PDF of your assessment results will be posted online once the assessment has been completed."

                          Чудя се, как 15 седмици не са поискали нищо допълнително, а сега може да се наложи и консултация..Възможно ли е, въобще да не са разглеждали никакви документи до момента или нещо в документацията да не е в ред.Описанието на задълженията ми препокрива задълженията по позицията от ANZSCО кода.Ще се радвам на всякакви коментари и мнения.Нека ако някой има опит с реасесмънт също сподели.Благодаря.

                          Comment


                            #14
                            Отг: Срок за асесмънт Vetassess

                            Poli това, което аз разбирам от написаното е, че им трябва време и може би още "доказателтва". Има два варианта - или изобщо да не са разглеждали твоята документация и сега това да им е вид извинение, или понеже са "широко" асесваша организация (под "широко" имам пред вид, че не са примерно като ACS или друга организация, която се занимава с конкретна/и професия/и). Според мен ще имаш положителен асесмънт, просто трябва да изчакаш търпеливо, което е най-трудната част. Не се отчайвай, не виждам да са писали - няма съответсвие или това не е в ред, просто от толкова хиляди километри не знаеш как стоят нещата... (от това, което съм чела - тази асес.организация най-много бави, като изключим TRA, които имат изкл. странни критерии за асес, който дори не е директен и е супер неразбираемо). Успех, не се отчайвай, това вероятно е някакъв мейл, който ти казват "работим, но ни трябва още време"

                            Comment


                              #15
                              Отг: Срок за асесмънт Vetassess

                              Benitabeni,току що четох един чужд форум.Аналогична на моята ситуация.Апликантът изчакал и след 12 седмица им писал, отговорът бил- над 13 седмици и е с убеждението, че дори не са започнали да разглеждат документите му.Четох и други истории за 19-21 седмици, при това от асесмънт в края на миналата година.Явно зависи и при кого от служителите ще насочат документите ти....
                              Благодаря ти все пак за подкрепата...Остава ми да чакам.

                              Comment

                              Working...
                              X