Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на шансовете Тео и Диди

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Оценка на шансовете Тео и Диди

    Здравейте на всички и поздравления за чудесния форум.
    Казвам се Тео и с приятелката ми Диди от около два месеца обмисляме вариант за емиграция в НЗ.
    прочетохме доста неща по въпроса /основно коментари и препратки от този форум/.
    Ето малко информация за нас:
    Тео:
    Години - 33
    Средно специално образование - електротехник
    Бакалавър - Психология
    Магистратура - Социална и юридическа психология /семестриално завършена/
    Годините ми стаж като психолог са малко, около година и половина
    По електротехническата специалност имам над 3 години.
    Общ трудов стаж - 10 г.

    Диди:
    Години - 28
    Магистратура - Урбанизъм ВИАС
    Години стаж по специалността - 4
    Общ трудов стаж - 4 години

    Първоначалната ни идея беше Диди да е основният кандидат, заради повечето точкио за години, квалификация и стаж по специалността, както и заради по-доброто ниво на английски, и в LTSSL имаше квалификация Urban and Regional Planner, което е максимално близко до нейното образование.
    След последната редакция от 24 март 2014 обаче вече го няма в списъка, а го намираме единствено в Appendix 6 - List of Skilled Occupations.
    Виждам, че психологията я има в LTSSL, като Clinical Psychologist
    (272311), Educational
    Psychologist (272312)

    По отношение на IELTS и давамата нямаме сертификат, н Диди би трябвало да няма проблем за 6,5.
    При мен ще е много по-трудно в това отношение.
    Ще съм благодарен за всяко мнение и съвет по казуса!

    Поздрави!
    Last edited by Teo; 14-04-14, 21:37.

    #2
    Отг: Оценка на шансовете Тео и Диди

    Ник, моля помагайте със съвети на Тео и Диди, които са ми много добри приятели, че времето лети.

    Comment


      #3
      Отг: Оценка на шансовете Тео и Диди

      Здравейте Тео и Диди,

      честно казано от информацията дадена до тук не мога да преценя колко точки бихте събрали. Най-вече заради специфичните професии.

      Препоръчвам ви да разгледате изискванията описани в списъците с дългосрочно и краткосрочно търсените професии и да видите дали покривате всички изисквания за някоя специалност. От това дали отговаряте изцяло на професия от списъка зависи дали бихте събрали бонус точките за голям сбор при EOI Кандидатура.

      Също така ви препоръчвам да разгледате актуалните обяви из интернет и да видите дали има търсене на вашите умения. Най-използваните търсачки за работни оферти са http://www.trademe.co.nz/jobs и http://www.seek.co.nz/

      Вариант е да обсъдите случая си с имиграционен консултант - за ~NZ$60 може да получите професионална оценка на шансовете и препоръка кой да е водещ апликант и за коя професия.
      Списък на регистрираните консултанти и повече информация за тяхната дейност можете да откриете на следната страница:


      Моля пишете, ако мога да помогна с повече информация.

      Поздрави,
      Христо
      Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

      Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

      Comment


        #4
        Re: Оценка на шансовете Тео и Диди

        Тео водещ:
        За психологията се иска магистратура (да ти признаят 9 ниво от NZQA) + регистрация в Борда на психолозите: http://www.psychologistsboard.org.nz...n-information2
        Уви: The International English Language Testing System (IELTS Academic Module) is the only English test currently approved by the Board. The minimum pass mark required is 7.5 overall, with no less than 7.0 on each section. If English is not your first language and your qualifications were not completed in the English language, please provide a certified copy, or the original, of your results on the IELTS test.
        Ако горните условия са изпълнени и можеш да докажеш 2 г опит, и Диди изкара ИЕЛТС поне 6.5, можете да кандидатствате със 135т - не е лошо.


        Диди водеща - да побърза преди да е станала на 30г:
        Да й признаят магистратурата от УАСГ
        Да й признаят 4 г стаж (но без бонус точки)
        с Тео да изкарат 6.5 ИЕЛТС и да му признаят магистратурата психология (или поне бакалавър) - 110 т.

        Като цяло без предложение за работа ще ви е много трудно
        Last edited by NikiG; 15-04-14, 05:01.

        Comment


          #5
          Отг: Оценка на шансовете Тео и Диди

          Много благодаря за информацията.
          На първо четене шансовете не са много големи, но е важно да се ориентираме в каква насока да насочим усилията си.
          Нещата доста се усложняват с изискването за регистрация в борда на психолозите и по-конкретно с високото ниво на IELTS. Иначе две години стаж мога и да успея да докажа, както и да защитя магистратурата.
          Не зная до каква степен мога да опитам с електротехниката от техникума. Гледах, че има досата обяви за електротехници и евентуално да опитам да намеря предложение за работа в тази сфера, тъй като имам опит и в момента с това се занимавам. Проблемът е, че доколкото видях за да практикуваш трябва да си регистриран в борда на електротехниците /много бордове имат тези хора/ И не знам как може да стане.
          Христо, благодаря за линквете. Може би наистина ще е добре да се консултираме с лиценциран консултатнт, за да даде някакви насоки и препоръки.
          Ник, благодаря за полезната информацията относно специалностите и изчисляването на точките за двамата кандидати. При евентуално търсене на работа тя задължително ли трябва да е близка до специалността с която се кандидатсва? И до каква степен работодателите са склонни да наемат хора, които не са виждали? Тъй като при всички положения трябва да се мисли вариант с предложение за работа.
          Поздрави!

          Comment


            #6
            Re: Оценка на шансовете Тео и Диди

            Електротехниците (или галено както им викат тука: sparkie) - http://www.ewrb.govt.nz/training-and...ualifications/

            Да, много е важно опитът и специалността да са еднакви или много подобни. Иначе няма да го признаят имиграционните. Терминът, който използват е "relevant work experience". Тоест ако кандидатстваш за електротехник, няма да ти признаят опита като психолог (не ги интересува) и обратно.

            Comment


              #7
              Отг: Оценка на шансовете Тео и Диди

              Прегледах сайта за регистрация в борда на електротехниците. И там нещата са доста интересни. Има един списък с държави, които припокриват новозеландските изисквания и може да не се явяваш на изпит.
              България, уви не е включена, за разлика от съседните ни Македония, Сърбия, Зимбабве и Индия
              Доколото разбирам няма как да взема такъв лиценз докато съм в България, а ако искам да кандидатсвам с тази специалност ми искат регистрация и лиценз. Получава се нещо в стил "Параграф 22"
              Четох, че може да се вземе тн. limited certificates, но за целта трябва да посочиш човек със съответния сертификат, под чието ръководтсво ще работиш.
              Стана ми любопитно какъв е начина за набиране на чуждестранни работници, когато за съответната професия се изисква регистрация в някакъв борд / а тези професии съвсем не са малко/.
              Ако някой се се сблъсквал с подобна ситуация или има идея как се случват нещата ще се радвам да сподели.

              Comment


                #8
                Отг: Оценка на шансовете Тео и Диди

                Здравей Тео, за съжаление на този етап не мога да ти помогна с полезна информация, но и аз се порових в сайтовете на борда на електотехниците и този на ел.инженерите.
                Мъжът ми още чака оценка от NZQA и тогава според това, котето оценят от двете му образования ще решим с коя специалност ще кандидатнства и въпреки, че има висше инженерно образование, пуснахме апликейшън за асестване и на електротехническато му средно образование.
                За съжаление и за двете специалности и като ел.инженер и като електротехник искат регистрация в НЗ, когато се изясни какво признават от NZQA, ще им драснем на борда едно писъмце да си кажат точните изисквания, защото има много варианти за регистрация според организацията, която е издала сертификата за образование (най-общо казано).
                Мисля, че няма във форума хора кандидатствали с такава квалификация за на ни дадат малко инфо от извора .

                Comment


                  #9
                  Отг: Оценка на шансовете Тео и Диди

                  Здравей, Дейзи!
                  Може би наистина начина е да се мине оценка от NZQA на дипломите и след това да се изпрати на борда, за да кажат какво признават и какво не. Пиши, като има някакво развитие при вас.

                  Comment

                  Working...
                  X