Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на шансовете - Радо

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Оценка на шансовете - Радо

    Здравейте

    Бихте ли си дали мнението за шансовете ми (май събирам към 150т ако намеря и оферта за работа?) и препратка към детайлна информация как да задвижа нещата с миграция в НЗ?

    Предварително благодаря
    Радо

    Детайли
    --- Водещ кандидат
    1. години - 34
    2. образование/квалификация - Магистър по Информатика от Софийския университет (програмиране, Java, SAP)
    3. трудов стаж - над 12г по специалността
    4. език - IELTS 6.5 (L-6, R-7, W-6, S-6.5)
    5. друго - сам към момента

    #2
    Re: Оценка на шансовете - Радо

    Радо,

    Ти и без предложение събираш точно 140т, така че направо кандидатствай

    1. Възраст - 25т
    2. Образование - магистър (с оценка 9 ниво от NZQA) - 60т
    3. Професия в абсолютен недостиг - Developer Programmer (261312) - 10т
    4. Години стаж 10+ - 30т
    5. Години стаж по професията 6+ - 15т

    Важно е като пишеш до NZQA да кажеш, че искаш да те оценят според изискванията за:
    * Bachelor of Computer and Information Science (Computer Science), или
    * Bachelor of Computing and Mathematical Sciences (Computer Science)
    + магистратура (тоест да направят оценка на 2 специалности - бакалавър и магистър)

    Ако получиш по-малко точки на оценката (не магистър), ще ти се наложи да търсиш предоложение за работата.
    Линкове към:
    https://www.immigration.govt.nz/pointsindicator/ - точковия индикатор
    https://www.immigration.govt.nz/poin...ointstable.htm - таблицата с точки
    http://www.immigration.govt.nz/NR/rd...bruary2013.pdf - Long Term Skills Shortage List

    Давай смело колега

    Comment


      #3
      Отг: Оценка на шансовете - Радо

      Ник, благодаря за бързият отговор.

      Предполагам са доста дъвчани тези неща, но би ли споделил линк как се оценява в NZQA и после към миграционните. Виж за Австралия ги знам по-добре нещата но за НЗ не е така

      Comment


        #4
        Отг: Оценка на шансовете - Радо

        Здрасти Радо,

        освен, че шансовете ти са големи, тук има голяма търсене на програмисти с подходящо образование.

        Идвай докато индийците не са запълнили дупките
        Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

        Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

        Comment


          #5
          Re: Оценка на шансовете - Радо

          http://www.nzqa.govt.nz/qualificatio...r-immigration/ - почни с това и разгледай раздела на форума, свързан с NZQA: http://www.bg2nz.com/forumdisplay.php?f=13 - както казваш, много добре са предъвкани нещата, но ако трябва пак ще ги сдъвчем

          Comment


            #6
            Отг: Оценка на шансовете - Радо

            Работите в мамковината трябва доста да са ce сго*нили щом хора като Радо са тръгнали да бягат за НЗ.

            Comment


              #7
              Отг: Оценка на шансовете - Радо

              Здрасти Сашо,

              какви са ти впечатленията от NZ след няколко месеца вече живот там? Знам,че в началото не беше безкрайно очарован, но може би сега нещата изглеждат по-добре? За себе си мога да гарантирам, че ще ми е много интересно да чуя твоите разкази за преживени моменти в страната на големият бял облак.

              Поздрави и хубав ден.

              Jorje

              Comment


                #8
                Re: Оценка на шансовете - Радо

                Радо може да почне тук на 90-100к, което е много прилично. Няма да е толкова добре като в България, но почти идеално.

                Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

                Comment


                  #9
                  Отг: Re: Оценка на шансовете - Радо

                  Да ви питам -ако си направя оценка на професията в ACS (Ausralian Computer Society), дали ще я зачетът в НЗ? Благодаря предварително.

                  Comment


                    #10
                    Re: Оценка на шансовете - Радо

                    Радо - няма да я зачетат. Аз се опитах да мина "метър" също едно време (Been there, done that)

                    От моя кейс офисър: "Immigration New Zealand policy does not recognise the Australian Computer Society. Therefore any assessment or documentation from them is not recognised and has no relevance to your New Zealand application."

                    Comment


                      #11
                      Отг: Оценка на шансовете - Радо

                      Взех австралийската 190 PR nominated by NSW. Бързо и неочаквано се случи - просто поискаха да ми прегледат документите и ми дадоха необходимите 5т, но бях споменал в EOI-то че съм навит за номинация. Успех на всички!

                      Comment


                        #12
                        Отг: Оценка на шансовете - Радо

                        Честито )) това си е голямо постижение, като се има предвид, чe NSW доста трудно дават спонсорство след 1 Юли мин.година... Успех и напред ))

                        Comment


                          #13
                          Отг: Оценка на шансовете - Радо

                          Благодарско! Ако някой има питания по тая виза, нека пише и ще давам напътствия. Прочел съм доста от чек-листите/критиерийте и бих могъл да посъветвам... Здраве и успех на всички!

                          Comment

                          Working...
                          X