Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Visa Granted

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Visa Granted

    Привет на всички,

    Ето,че най-накрая и при нас дойде потвърждението - Visa Granted - 24.03.2014 :-)

    Тук ще нахвърля тайминга само като ориентир...

    03.2009 - IELTS 1 - L6,R6.5,W5,S7 - много далече от идеята
    01.2011 - Visa 457 granted. Тъкмо да заминаваме ... фирмата, спонсор каза,че отпада ангажимента и. Не сключили договора,който очаквали ( това съм го писал по-рано).

    Втори опит.

    04.2013 - IELTS 2 - L7,R7,W6.5,S7 - не ми стигна 0,5 на writing-a.
    06.2013 - IELTS 3 - L7,R9,W6.5,S6.5 - пак същата работа

    Поне 4х6 имах, така,че решихме да подаваме за EA.

    07.2013 - подадени документи за ЕА
    10.2013 - Положителен асесмънт от ЕА - Professional Engineer
    09.11.2013 - Подаден EoI
    13.11.2013 - Щатско спонсорство - покана
    18.11.2013 - Подадени документи за Щатско спонсорство
    24.11.2013 - Civil Engineer CLOSED. Спряха спонсорството за моята специалност... малко,след като подадох.

    Стрес и притеснения какво ще се случи.

    09.12.2013 - Одобрение от WA. УРА :-)
    11.12.2013 - Покана за кандидатстване за виза
    31.12.2013 - Всички документи качени и платена таксата за визата ( след маса препирни и караници с банката на кредитната ми карта и повреден сайт на Immi)
    17.02.2014 - Искане на допълнителна информация ( банкови референции, фишове и доказване на стаж. Form 80 и Form 1221).
    11.03.2014 - изпратено всичко ( 39 файла - 50 MB).
    17.03.2014 - Потвърждение от СО,че са получили всичко, но поради запълване на бройките не знаят кога ЕВЕНТУАЛНО ще ми издадат виза.
    Чакане. Вероятно до 01.07.2014 за отварянето на новите бройки за 2014/2015

    24.03.2014 - Visa Granted :-)

    Можело значи :-)

    Както roshavbg беше писал преди ден-два - всички го искаме. При нас отне около ... ами има-няма 10 години. От тях по-сериозно беше последните 5. Както писах по-горе - имаше няколко инфарктни моменти, които да си призная честно ме разколебаваха дали това е верният път.

    До тук добре - сега следващата трудна задача ще е намирането на работа. Но да се надяваме,че и това ще се случи :-)

    Пожелавам късмет на всички, които са се запътили към AU и NZ. Всеки един от нас следва мечтата си с надеждата за по-хубав и добър живот.

    Дано да се видим на живо на онези далечни острови :-)

    Успех.

    Jorje

    #2
    Отг: Visa Granted

    Честито Jorje!Успех в бъдещите начинания, дано да се устроите по-бързо и адаптирате по-лесно! Искрено се радвам на упорити и борбени хора, които следват мечтите си и не се отказват!
    Поздрави,
    Poli

    Comment


      #3
      Отг: Visa Granted

      Вече ти казах, но ужасно много се радвам за вас! Съветвам те да научиш някой и друг коктейл, защото до 12 месеца ще дойда на дегустация при теб в Пърт:-))))))

      Само напред занапред!:-)

      Comment


        #4
        Re: Visa Granted

        Честито и от мен! Погледнах резултатите от ИЕЛТС-а. Личи си, че много си се готвил и се радвам, че се видяхме това лято с вас в Китен!! На добър час!

        Comment


          #5
          Отг: Visa Granted

          Jorje честито и много късмет от тук нататък!Надявам се бързо да намериш работа и да се устроите със семейството.

          Comment


            #6
            Отг: Visa Granted

            Честито Жоро! Браво на вас, мина най-трудната част, успех и голям късмет във Пърт ви желая.

            Comment


              #7
              Отг: Visa Granted

              Честито Jorje и много късмет от тук насетне!
              Процедурата доста бързо върви вече , няма и 6 месеца.
              Jorje, би ли споделил проблема с банката и картата, следващите ако можем да го разминем

              Comment


                #8
                Отг: Visa Granted

                Честито и от мен, Георги!

                Много успехи занапред и повече никакви инфарктни моменти в новия живот!

                Comment


                  #9
                  Отг: Visa Granted

                  Здравей Stefan45,

                  Проблемът с банката и картата беше за плащането. Има определен лимит който банките слагат на кредитните си карти. Разбира се, ако човек е бил съобразителен навремето, когато си я вадел - би могъл да предвиди по-голям лимит. Но пък колко често му се налага на човек да плаща 5000 AUD, примерно. Та в тази връзка си помислих,че ако си внеса парите авансово по картата ще мога да си платя визите. Не би. В банката бяха на друго мнение.

                  Та след като си внесох сумата и не успях няколко пъти да си направя плащането ходих да ги питам. Там ми казаха,че трябва да си увелича кредита до сума над тази,която искам да платя. Разбира се това не е безплатно и смяната отнема няколко часа (според тях), а реално поне ден. Отделно се плаща за удоволствието - зависи от банката. За Първа Инвестиционна - мисля беше около 30 лв. Та това беше проблема с банката и картата.

                  Другият проблем беше,че служителките бяха ИЗКЛЮЧИТЕЛНО некомпетентни. Загубих доста време докато се разберем какво искам да направя. Важното е,че в края на краищата стана.

                  Ами това е за банките и картите.

                  Поздрави и успех на всички.

                  Jorje

                  Comment


                    #10
                    Отг: Visa Granted

                    Благодаря на всички за пожеланията.

                    @Кали - ти само кажи кога ще идваш - за коктейлите ще импровизирам :-) Природата и гледката наоколо ще е достатъчно зареждаща :-)

                    @Ники - в Китен не остана време за по едно кафе, но кой знае - може в Пърт да намерим време,ако минеш натам. Все пак имаш виза и свободен достъп до по-големият остров :-)

                    @Poli, Deizy, Anni, Desita - желая ви успех в начинанието и скоро да се похвалите с визи.

                    Хубавото е,че живот и здраве ще се съберем доста хора от другата страна на екватора. Тук трудно се събираме, но си мисля,че там ще ни е доста мило и свидно да се видим и говорим.

                    Успех на всички.

                    С каквото мога ще помагам в процеса с визити. Поне до следващата промяна на правилата от Immi.

                    Поздрави,

                    Jorje

                    Comment


                      #11
                      Отг: Visa Granted

                      Написано от Jorje Виж мнението
                      Привет на всички,

                      Ето,че най-накрая и при нас дойде потвърждението - Visa Granted - 24.03.2014 :-)
                      Честито и от мен. Много късмет с намирането на работа!

                      Comment


                        #12
                        Отг: Visa Granted

                        Честито и от мен

                        Comment


                          #13
                          Отг: Visa Granted

                          Успех и от нас, Jorje! И поздравления за упоритостта и търпението!
                          С най-сърдечни пожелания да се установите и свикнете там леко и без препятствия!
                          Поздрави,
                          Калина

                          Comment


                            #14
                            Отг: Visa Granted

                            Написано от Jorje Виж мнението
                            Здравей Stefan45,

                            Проблемът с банката и картата беше за плащането. Има определен лимит който банките слагат на кредитните си карти. Разбира се, ако човек е бил съобразителен навремето, когато си я вадел - би могъл да предвиди по-голям лимит. Но пък колко често му се налага на човек да плаща 5000 AUD, примерно. Та в тази връзка си помислих,че ако си внеса парите авансово по картата ще мога да си платя визите. Не би. В банката бяха на друго мнение.

                            Та след като си внесох сумата и не успях няколко пъти да си направя плащането ходих да ги питам. Там ми казаха,че трябва да си увелича кредита до сума над тази,която искам да платя. Разбира се това не е безплатно и смяната отнема няколко часа (според тях), а реално поне ден. Отделно се плаща за удоволствието - зависи от банката. За Първа Инвестиционна - мисля беше около 30 лв. Та това беше проблема с банката и картата.

                            Другият проблем беше,че служителките бяха ИЗКЛЮЧИТЕЛНО некомпетентни. Загубих доста време докато се разберем какво искам да направя. Важното е,че в края на краищата стана.

                            Ами това е за банките и картите.

                            Поздрави и успех на всички.

                            Jorje
                            Проблема с некомпетентните служителки явно е повсеместен. А картата ти е КРЕДИТНА както казваш? Четах някаде из форума че имало проблеми с дебитните( VISA ли беше или VISA Electron ли ??). Тука в БГ нали е нова мода картовото плащане, че проблеми могат да изкочат отвсякъде....

                            Comment


                              #15
                              Отг: Visa Granted

                              Здравейте колеги,Не е много свързано с темата, но ще си позволя да коментирам. За целите на асесмънта, задължително се изисква кредитна карта. След два месечно размотаване и разпитване по банките ми беше издадена кредитна карта VISA, забележете с мои средства.Близо 40 дни Vetassess не можаха да изтеглят парите, след което ме осведомиха,че имат проблем.Настоях да изтегля сумата, и в бележката прочетох-дебитна сметка. Та за тази "компетентна" помощ, се наложи да заплатя още около 150 лв за валутен превод.Бъдете много внимателни, каква карта точно Ви издават. След като поразпитах, други банкови служители ме осведомиха, че кредитната карта е само със средства на банката, някои пък твърдяха, че може да се издаде и такава с лични средства, и тя може да бъде VISA Electron. Така и не разбрах, кой е прав

                              Comment

                              Working...
                              X