Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DECLARATION OF FINANCIAL CAPACITY -въпрос и помощ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    DECLARATION OF FINANCIAL CAPACITY -въпрос и помощ?

    Здравейте,

    ние го докарахме най-накрая до кандидатстване за щатско спонсорство. В тази връзка изниква следният въпрос. Трябва да попълня DECLARATION OF FINANCIAL CAPACITY с която да декларирам, че имам достатъчно средства за преместване устройване в Австралия. Декларацията трябва да е подписана от мен и един свидетел, който може да бъде: : Witnessed and signed by a Notary Public, Justice of the Peace, migration agent, any Government or other official authorised to attest the authenticity and accuracy of information in this proforma.
    Искам да попитам някой от вас дали има опит с подписването на подобни декларации?
    Работата е там, че още нямам парите, които са нужни, защото смятам да взема банков заем. Но смятах да го взема след като излезе положителното спонсорство, за да не се натоварвам с излишни лихви. И затова се чудих дали нотариус би се съгласил да си сложи подписа като свидетел под нещо, което не е вярно (все още)?
    Объркана съм, бихте ли споделили опит или съвет?

    #2
    Re: DECLARATION OF FINANCIAL CAPACITY -въпрос и по

    Декларацията е твое твърдение, което не е необходимо да се потвърди.

    Внимавай само с безскрупулни нотариуси, които се опитват да изкарат "материален интерес" в декларацията и да искат пари, в зависимост от него. Ти ще искаш само нотариална заверка на подписа. Ако нотариусът откаже да подпише документ на английски, направи си превод и раздели страницата наполовина в две колони и се подпиши в средата под тях.

    За финансов капацитет - всякакви движими (кола, бижута, т.н.) и недвижими вещи (земя, апартаменти), които могат да се обърнат в пари са достатъчни за декларация. Също и достъпен кредит/неизползван - това, което ти ще направиш.

    Comment


      #3
      Отг: DECLARATION OF FINANCIAL CAPACITY -въпрос и п

      Ники, сърдечни благодарности за съвета! Беше прав! Първият нотариус, при който отидох съзря материален интерес и ми поиска 92 лв! Затова отидих при нотариус Еленкова, отново препоръчана от теб, и тя се подписа без никакви обяснения срещу 6 лв.! Занапред ще ползвам само нея

      Comment

      Working...
      X