Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Силабъс CPA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Силабъс CPA

    ...
    Last edited by RosDi; 09-05-14, 16:16.

    #2
    Re: Силабъс CPA

    В англоговорящите държави има животното: Course Catalog of YYYY, примерно 2010. В него са курсовете с кодове, и кратко описание. Примерно погледни:

    Така може да се види какви курсове си държала - много асесващи организации ще са доволни от това.
    НО други ще искат конспекта (Syllabus) на ВСЕКИ курс, който си държала - 1-2 странички приготвени от преподавателя, които съдържат:
    -име на преподавателя и контактна инфо
    -семестър за който се отнася силабусът
    -кратко описание
    -как се оценява (92-100% = А, 81-91% = Б, ...., 0-59% = Ф)
    -библиография: кои учебници/книги ще се използват в курса
    -разпределение на оценката (20% тестове, 20% домашно, 30% групов проект, 30% финален изпит)
    -описание на курса по седмици - в коя седмица какво се чете, какво е домашното, какви deadlines има и т.н.

    Това е общият на университета: http://www.broward.edu/outlines/ACG2071.pdf
    А ето ти същия курс вече както си го е направил преподавателят: http://uwf.edu/acad/Syllabi/ACG2071%...an%20%20v1.pdf (и както имат право да ти поискат от асесващата организация)

    Така се знаят изискванията още преди да си взел курса и са едни и същи за всички. А не защо мойта бутилка уиски и празна чутура е изкарала 6, а твойта умна глава не е

    Comment


      #3
      Отг: Силабъс CPA

      Здравей RosDi,

      Аз по принцип правих skill assessment към IPA (NIA). Тогава им изпрати syllabus от Софийски университет и те свършиха работа.
      Наскоро пратих и молба за оценка за членство в CPA и на база същите syllabus ми признаха някои предмети. Ако искаш ми дай email и мога да ти пратя някоя програма за образец, ако смяташ, че ще ти е полезно.

      Comment


        #4
        Отг: Силабъс CPA

        Привет!

        Това с конспектите е доста забавно, защото на мен от УНСС ми "подаряват" едно CD, в което има кратко резюме на предметите. Не е на официална бланка на Университета и не знам дали ще го признаят. Иначе е изчерпателно (за изискванията на CPA, където и аз мисля да асесвам).

        Само от любопитство да попитам - Счетоводство и контрол ли асесвате, колеги? Ако да - моля споделете кой от предметите във вашите дипломи отговаря на mandatory: Accounting systems and processes.
        В Магистратурата СК в УНСС такова животинче си нямаме

        Благодаря предварително и успех!
        Данаил

        Comment


          #5
          Отг: Силабъс CPA

          ...
          Last edited by RosDi; 10-09-14, 16:31.

          Comment


            #6
            Отг: Силабъс CPA

            Моят план е да отида до Учебен отдел на УНСС и да поискам конспекти за всеки един от предметите. Ако ми откажат, почвам всеки преподавател отделно. Не мисля, че ще е огромен проблем да се предостави подобна информация.

            Проблем обаче е, че към днешна дата административното обслужване на УНСС прилича повече на билетно гише на гара Бов, от колкото на акредитиран (най-титулувания икономически ВУЗ) български университет.

            Другото, което ме притеснява е "Accounting systems and processes"... така формулиран предмет не изучаваме и може да имам проблем.

            Поздрави,
            Данаил

            Comment

            Working...
            X