Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Case Officer - finally

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Case Officer - finally

    Привет на всички,

    Най-накрая и нашият CO се включи. Подаден апликейшън на 31.12.2013 - CO- 18.02.2014. Точно 50 дни. Изпратиха ми няколко документа за попълване и разбира се, реших, че няма по-добро място от тук за да попитам за съвет.

    Та питанките ми са следните ( за сега):

    Form 1221 - като доказателства искат следните документи:

    Payslips
    - имам бележки за заплатите, които съм получавал от предишният си работодател. Разбира се - на Български. Трябва ли да преведа една от тях и да я заверявам? Или само превод ( с печати от агенцията) и сканирано да им го пращам? Понеже ми е превеждал заплатата по банков път - мога да изкарам разпечатка от платежно нареждане от Internet банкиране. Там поне е написано на Английски.

    Taxation documents - това какво чудо е?

    Bank statements - Тук смятам да изкарам разпечатка от Internet банкиране на английски директно от банковата ми сметка. Дали би свършило работа или е добре да си поискам от банката? Не ми се дават 30-50 лв за подобно становище, но ако се налага - ще го направя.

    Form 80 - някой беше писал във форума,че е голямо писане. Аз ще я изтегля сега формата и ще я попълня. Някакви подводни камъни, за които да внимавам?

    Resume - тук смятам да приложа така нареченото CV ( при тях Resume).

    Всички съвети и идеи are more than welcome.

    Благодаря предварително за помощта.

    Поздрави,
    Jorje

    #2
    Отг: Case Officer - finally

    Честито:-)

    Само един въпрос за payslips, bank statment и taxation documents - всички ли трябва да представиш или са алтернативни. Т.е. един от тях?

    Comment


      #3
      Отг: Case Officer - finally

      All of them :-)

      И тук като човек, запознат с родната действителност си мисля следното: Част от хората все още получават заплатата си на ръка ( в плик) и с документи, попълнени с информация, различна от това което вземат. Как ще се доказва пред имиграционните подобно положение - защото сигурен съм, за тях подобно нещо не е разбираемо.

      Това беше само малко отклонение. При мен плащането бе по банков път, така,че да се надяваме няма да е проблем доказването.

      Остава да стане ясно какво имат предвид с това Taxtaion documents.

      Поздрави,
      Jorje

      Comment


        #4
        Отг: Case Officer - finally

        Честито и от мен, Георги!

        Да, и аз това съм се питала - при получаване на заплатата на ръка, какво се случва?...

        Comment


          #5
          Отг: Case Officer - finally

          Написано от Jorje Виж мнението
          Привет на всички,

          Най-накрая и нашият CO се включи. Подаден апликейшън на 31.12.2013 - CO- 18.02.2014. Точно 50 дни. Изпратиха ми няколко документа за попълване и разбира се, реших, че няма по-добро място от тук за да попитам за съвет.

          Jorje
          Честито и от мен!
          От изброените документи съм пращал извлечение от банкова сметка за заплатата плюс тази бележка, която фирмата дава в края на годината с цялата преведена заплата за годината и съответните платени данъци. Извлечението беше издадено от Булбанк на английски и нямаше нужда от превод. Другата бележка беше със заверка, превод и печат.

          Щом искат и таксейшън документ, аз бих опитал да взема някакво уверение от НАП за платени данъци. Питай ги там какво могат да ти издадат.

          За пейслиповете - не сигурен, че ще минеш с превод на един само. Не са ли ти казали за какъв период назад да представиш?

          Съвет - знаеш, че изискването за документи на език, различен от английски, е заверка плюс превод. Аз не бих пращал документи, които не са така направени. Има голяма вероятност да не ти ги приемат и пак да се налага да ги пращаш.
          Поздрави!

          Comment


            #6
            Отг: Case Officer - finally

            Благодаря ти venziap,

            Да ще посетя НАП да видя дали имат някакво удостоверение за платени данъци и осигуровки. Кой знае какъв шок ще предизвикам у тях с подобно искане :-)

            За payslips -ами те всички са еднакви като текст. Ще питам CO дали достатъчно ясно описанието? Аз съм си получавал по банка преводите и там директно си излиза кой, защо и колко. При това на Английски. Е тях мога да им ги пратя за 30 месеца назад ... ако искат.

            Другата бележка, за която си споменал - годишната, имам я. Ще я преведа и заверя. Благодаря.

            Остава да видя от Военните какво ще мога да взема. Там ще е май интересно, но да видим :-) Ако не ме затворят за опит за дезертьорство :-)

            Благодаря за съвета за превода на документите. Ще спонсорирам още малко нотариуса и преводаческата агенция. Надявам се за последно.

            Поздрави,
            Jorje

            Comment


              #7
              Отг: Case Officer - finally

              Jorjе конгратс

              И мен ми е интересно за заплата, давана кеш... аз до сега нищо не съм получавала по банка, освен майчинството

              Comment


                #8
                Отг: Case Officer - finally

                Честито, Jorje!

                Аз засега не бих могла да помогна, тъй като не съм минавала по този път все още, но поздравления за етапа, който сте стигнали и късмет с СО!
                Все пак това, което бих приложила за Taxation documents е бележка, както Venziap е писал бележката която дават на края на годината,бележка че не дължа здравни осигуровки,
                платени данъци и всичко, което удостоверява, че не дължа пари на държавата.

                Поздрави,
                Калина

                Comment


                  #9
                  Re: Case Officer - finally

                  Отговорът ми е в картинка защото блокира пущината и не пожела да го постне.

                  Прикачени файлове

                  Comment


                    #10
                    Отг: Case Officer - finally

                    Здравейте на всички,

                    Понеже това с доказателствата ще е интересно занятие, като мина през Държавните мастодонти, ще опиша впечатления/идеи за справяне ...

                    До няколко дни ще мина през Военното окръжие, НАП и любимите ми банки :-)

                    Поздрави,
                    Jorje

                    Comment


                      #11
                      Отг: Case Officer - finally

                      Написано от Jorje Виж мнението
                      Здравейте на всички,

                      Понеже това с доказателствата ще е интересно занятие, като мина през Държавните мастодонти, ще опиша впечатления/идеи за справяне ...

                      До няколко дни ще мина през Военното окръжие, НАП и любимите ми банки :-)

                      Поздрави,
                      Jorje
                      Jorje, имаш ли представа дали това са стандартни документи, които всеки трябва да представи?

                      Comment


                        #12
                        Отг: Case Officer - finally

                        Здрасти Kali,

                        Мисля, че са стандартни документи, които всеки трябва да представи. Изпращат ти един PDF файл в който ти описват какво искат. Почти винаги искат попълнена Form 80, а при мен искат и Form 1221. Като ги попълвах установих, че общо взето част от информацията в двете форми се припокрива.

                        По отношение на документите ( данъци, фишове и т.н.) - мисля,че е отново стандартна процедура. Поне доколкото съм чел/виждал и по Английски форуми.

                        Така,че може би е добре човек да има на идея как и какво ще представи, преди да е дошъл момента.

                        Поздрави,
                        Jorje

                        Comment


                          #13
                          Отг: Case Officer - finally

                          Jorje, защо ще ходиш при военните? - или си преведи страниците на военната книжка, или (както мен) документа за осигурителен стаж който са ти дали накрая на казармата.

                          Сигурен съм че ще минеш и с по-малко документи които доказват стажа ти, но щом изрично ти искат този списък, гледай да представиш възможно най-много неща. Ако някоя от старите фирми не съществува вече, а са звъняли, може да си им станал съмнителен.
                          По принцип всички тези документи се искат по усмотрение на КО. Доколкото си спомням в официалното ръководство се искаше задължително само 1 фиш от последния работодател и то ако е държавна организация. Аз бях приложил по моя инициатива фишове - по 2-3 за всяка година която доказвам - и друго не са ми искали.

                          Гледай да няма никакво противоречие между формите които попълвате с жена ти.

                          Comment


                            #14
                            Отг: Case Officer - finally

                            Здравей Permutation,

                            Благодаря ти за съветите.

                            При Военните ще ходя, понеже нещо не си намирам военната книжка. Дал съм си срок до тази вечер и ако не я намеря - трябва да ходя до окръжието за документ. Venciap ми изпрати една формичка, която мога да помоля да ми я напишат. Друг е въпроса дали ще попадна човек или на закостенял военен мозък.

                            Колкото до документите - подобни ( копия от интернет банкирането на Английски директно) изпратих на ЕА и хората нямаха никакви коментари. Единствената причина, поради която не ми се ходи до банка е,че ще трябва да им платя за "услугата".

                            "Стари" фирми - имам в CV-то си, но преди 5 години. И тях ги няма вече, дотолкова доколкото са били проекти с определен срок и след приключването им - фирмата си е заминавала. Но, поне тази, за която работих последните 5 години все още я има. Както ти си писал - и аз смятам да им изкарам една разпечатка от банката,че за последните 4 години съм получавал регулярно плащане от фирмата. Мисля,че ще е достатъчно.

                            Иначе всички форми ги попълвам аз, че да не стане разминаване :-)

                            Между другото, ако си спомняш това което бях писал тук за грешките в имената на едното дето и рождената дата на другото - писах им. Още на другият ден ми отговориха, че са го видяли и са го поправили и ми пращат формата (коригираната) за да я погледна. Много приятно впечатление ми направиха. Както знаеш, имах едни притеснения относно този проблем, но сега вече отпаднаха.

                            Иначе ако искат да звънят - моля. На моите началници във фирмата им надух главите с идеята Австралия, така,че могат да се чуят :-)

                            Отивам да търся военната книжка и да подготвя текста за НАП ( тук за НАП специални благодарности на Ники). Дано успея да ги убедя,че са за стажа , а не за емиграция :-)

                            Поздрави,
                            Jorje

                            Comment


                              #15
                              Отг: Case Officer - finally

                              Jorje, твоите 60 точки с колко години стаж ги събираш? За всички години ще ти трябва доказателство.


                              Sent from my iPhone using Tapatalk

                              Comment

                              Working...
                              X