Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Точки за допълнителна квалификация

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Точки за допълнителна квалификация

    Здравейте съфорумци,

    Интересува ме, няkой от Вас има ли информация, как точно мога да получа допълнителните 10 точки за квалификация. Според Booklet 6 " You have attented a qualification or arward recognised by the relevant assessing authority in determining your skill for your nomination occupation". Притежавам сертификати за обучения по международни програми - Национална школа по публична администрация Франция, с продължителност година и половина, сертификати ISO с т.н. , и дали това би ми помогнало за достигане на заветните 60 точки.
    Предварително Ви благодаря!

    #2
    Отг: Точки за допълнителна квалификация

    Здравей, Poli!

    Така зададен въпроса, не дава много яснота каква точно специалност /квалификация/ искаш да акредитираш?

    Ако имаш изкаран специализиран курс, трябва да видиш в коя от assessment организации попада съответната квалификация, да провериш техните изисквания, за да разбереш дали и колко точки можеш да придобиеш от тях.
    Ако специалността/квалификацията не попада в някоя от описаните assessment организации трябва да се обърнеш към ANZSCO, за да ти определят квалификацията.
    Това е, което аз знам..Ако някой има по-подробна или точна информация нека сподели.

    И друго, 60т. не гарантират покана за виза. Повечето от успешните кандидати са получавали 65 или повече точки.
    Ти за кой тип виза се ориентираш? Колко точки смяташ, че имаш преди assessment на квалификацията си? Единствен кандидат ли си? Ако имаш партньор той/тя ще ти донесе ли точки? Какво ти е нивото на английски...

    Като за начало, ако отговориш на тези въпроси, предполагам, че всички ще могат да ти помогнат с по-точна и подробна информация.

    Поздрави и успех от мен!!!
    Данаил

    Comment


      #3
      Отг: Точки за допълнителна квалификация

      Мисля, че Поли има предвид допълнитиелните 10 т., които пише че може да се признаят, не основните 15 за бакалавър или магистър.И аз съм си задавала този въпрос, но ако не се лъжа максималният бр. точки, които могат да ти дадат за квалификация са 20 т., значи 15 за основното ти образование и тогава допълнителна кавалификация или награда, излиза, че няма как да ти дадат още 10, защото се надвишават 20 те възможни!?Струва си да пишеш едно писмо на имиграционните да видиш какво ще ти отговорят.

      Comment


        #4
        Отг: Точки за допълнителна квалификация

        Благодаря на всички за коментарите по темата.След още малко разучаване, писмо до миграционните( от които , разбира се, все още нямам отговор) и проверка електронните австралийски калкулатори, оставям с убеждението, че повече от 20 т. за образование , не можеш да получиш. За австралийски опит е написано изрично мах 20 т, за образованието обаче не е споменато.Квалификациите в Австралия за разделение по категории I,II, III и т.н , като най-висока е мисля IX-та- докторантура. Предполагам, че 10 точки се получават за сертификат I,II, III категория, които се равняват на колежанско образование или нашите полувисши университети, както и за придобит на по-ниско академично ниво занаят.Ще изчакам все пак отговора, но мисля, че съм права.
        Успех с процедурите на колегите

        Comment


          #5
          Re: Точки за допълнителна квалификация

          Точките за образование на стр 24 от Буклет 6 са

          --ИЛИ-- (всеки отделен ред би задоволил изискването за образование и изключва всички останали)

          Тоест максимумът е 20т. за докторантура от Австралия или призната такава от някоя австралийска оценителна организация
          за поне бакалавър (може и магистър) - точките са 15.


          Единствено има допълнителни 5т ако си учил/а в Австралия, но това си е друго перо.

          Comment


            #6
            Отг: Точки за допълнителна квалификация

            Благодаря Ник!

            Comment

            Working...
            X